Co s KEDLUBNOU

Anonymni
17.4.09 14:48

Co s KEDLUBNOU

Prosím poraďte, co uvařit z kedlubny, koupila jsem si dvě, protože byly pěkné, ale nějak nevím, co s nimi… vaříte z ní někdo něco dobrého? Umím jen podušenou k masu, nic víc.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

452
17.4.09 14:53

Nahrubo nastrouhám, lehounce podusím a přidám zakysanou smetatnu. Milují ji tak hlavně kluci. Jinak jako běžná součást zeleninové polívky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
17.4.09 15:14

Malému to vařím stejně jako zelí. Má to moc rád.
Markéta

• Nahlásit
  • Citovat
2189
17.4.09 15:15

Já je většinou nestihnu vařit, protože je SEŽEREME za syrova :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24838
17.4.09 15:19

Ahoj, souhlasím s Markétiným synem :wink: Mně kedlubnové zelí chutná mnohem víc než z hlávkového zelí. A jinak kedlubnu dělám „na mozeček“
Ahoj, M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18639
17.4.09 16:14

Dvě kedlubny? Tak to bych nic uvařit nestihla, ale když je v létě opravdu nadúroda, tak dělám tkz. Kyselku. Je to polívka s kefírem a na hrubo nastrouhanou kedlubnou. DO toho brambory a manžel by se utlouk, jak ji miluje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9549
17.4.09 19:53

Nahrubo nastrouhám, podusím na másle, přidám špetičku muškátového oříšku, zahustím ovesnýma vločkama a mlékem a omáčka k vajíčku na tvrdo a těstovinám je hotová! zrovna mám dvě kedlubny v ledničce a chystám se na ni. Děcka to milujou!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
17.4.09 21:09

anebo zasyrova nastrouhat, přelít bílým jogurtem a přidat rozetřený česnek. Vychlazený je to výborný salátek!!!

blanka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
17.4.09 22:25

My zbožnujem kedlubnu obalovanou a smaženou jako květák, i postup je stejný a chutná to taky skoro stejně, chlap to má ještě radši jak květák a je to rychlé a levné jídlo …Nakrájím ji na plátky, tak cca centimetr, předvařím v osolené vodě , aby změkla, obalím a smažím…mnam

• Nahlásit
  • Citovat
12160
18.4.09 18:42

Když se u nás nesní syrová, uvařím polívku nebo omáčku. Ale já dělám takovou smetanovou - veeeeeeelmi nezdravé, ale dobré.
Nastrouhám nahrubo, podusím a pak udělám zahustím moukou rozmíchanou ve smetaně. K tomu vařený brambor a natvrdo uvařené vejce - ale klidně se obejdeme i bez něj, nebo na pánvi opečený kabanos, párek. Ale je to nadýmavé jak blázen..... :oops: .
A když máme nadúrodu kedluben, nastrouhám nahrubo, vrznu to do sáčku a do mražáku. Použiju později.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama