Co s ledovým salátem?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
23
8.1.22 22:49

Co s ledovým salátem?

Zdravím,
Koupila jsem si ledový salát, králíka mám po operaci zubů a sama teď v zimě saláty nedělám, dam si to třeba jen k jídlu jako přílohu, nebo do sendviče atd… Ještě mi zbývá půlka a nevím, co s tím a byla bych nerada, kdyby se mi zkazil, proto se ptám, jestli nemáte nějaké typy, co s ním😃
Jestli máte nějaké rady, tak sem s nimi, napadlo mě to nějak zakomponovat do nudlí, nebo tak, ale ráda si nechám poradit
Dekuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5086
8.1.22 23:02

Do tortil, hamburgerů nebo ke gyrosu, k asijským jídlům - dávám k bun bo nam bu, bun chá, do sendvičů, salát alá caesar…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55839
8.1.22 23:14

Moje prostřední by ho snědla na posezení. Chodila by trhat listy, až by padnul celý. Má ráda hlávkový, ledový nebo na zelí čerstvé takhle chodí do lednice.
Jinak si běžně chystáme salát (ledový, různou zeleninu a na kostky krájené kuřecí prsa - otestovat na pánvi a přidat k salátu). Nebo místo přílohy k masu na večeři.
Nápadů je/ by bylo dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
576
8.1.22 23:25

Já ho mám nejraději i v zimě jako salát :D
S balkánským sýrem, žlutou paprikou a olivami, mnam..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
104458
8.1.22 23:28

Uvařit vejce na tvrdo. nakrájet na měsíčky. natrhat salát, přikrájet rajčata a udělat zálivku a je skvělý salát na večeři třeba s bagetou¨.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7958
8.1.22 23:29

Klidně ho můžeš křoupat jen tak k filmu, je osvěžující, pokud ještě nezhořkl. Jinak jako přílohu k téměř jakémukoliv jídlu, můžeš to dochutit podobně jako hlávkový salát s octem, cukrem, dle chuti. Jinak jak už bylo zmíněno, do hamburgerů nebo tortily. Mám ráda, když si udělám rohlík/chleba s nějakým salámem a do toho dám salát, takový sendvič.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1656
8.1.22 23:39

Caesar salát?
Já dělám podle sebe: zálivka s hořčicí, kuřecí maso, opečená slaninka, ztracené vejce, parmazán a krutony nebo opečený toast. I přítel, který moc nemusí zeleninu, tento salát miluje.
Nebo ho pak dávám do tortil: potřít tortilu tatarkou, francouzským dresingem, natrhat salát, rajčata na kostičky, maso (nejlépe udělané v křupavém těstíčku), chedar a zapéct.
Jinak ještě jako přílohu: pokrájený na drobno s nastrouhanou mrkví a zálivkou z citronu a oliváče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4188
8.1.22 23:44

Já bych to normálně snědla. Žeru to už léta u televize místo chipsů. Mňam. Teda ty chipsy si někdy dám taky :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
576
9.1.22 00:08
@Azeretereza píše:
Já bych to normálně snědla. Žeru to už léta u televize místo chipsů. Mňam. Teda ty chipsy si někdy dám taky :mrgreen:

To bych mohla zkusit, teď každý večer dodělávám nějakou práci a jak to vše finišuju tak okolo desáté lezu pro něco na chroupání :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
9.1.22 00:15

Říkám, že jako přílohu ho používám 😃 a saláty v zimě nemůžu, protože je mi zima 😂 v létě si je dělám často, ale na zimu to není šálek mé kávy. Jinak sendviče si taky dělám, jen tam dáte vždy trochu a salát je velký :nevim: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
576
9.1.22 00:43

A co chceš vymýšlet? Můžeš k tomu hodit teplé maso nebo něco, ale samotný salát ohřát nejde, protože je z něj uvadlé ble :mrgreen:

Možná zkusit na závitky jako holubky? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4188
9.1.22 01:30
@TO_IT píše:
To bych mohla zkusit, teď každý večer dodělávám nějakou práci a jak to vše finišuju tak okolo desáté lezu pro něco na chroupání :cert:

Zkus, je to dobrý. Já si domů raději nic na chroupání nekupuju, prave abych to nemohla sníst. Sem tam něco jo, to je jasný. Ale ta zelenina není na večer tak těžká. Miluje to i můj pes, to je kdyžtak můj druhý tip pro zakladatelku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
576
9.1.22 01:35
@Azeretereza píše:
Zkus, je to dobrý. Já si domů raději nic na chroupání nekupuju, prave abych to nemohla sníst. Sem tam něco jo, to je jasný. Ale ta zelenina není na večer tak těžká. Miluje to i můj pes, to je kdyžtak můj druhý tip pro zakladatelku.

Já si nic nekupuju, ale muž toho máš spoustu :mrgreen: a když náhodou ne, tak mu to dá rodina jako dárek..moje i jeho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36387
9.1.22 05:56

Tepelně upravený salát, jako zakomponovat ho do nějakého zapečeného jídla, to bychom nejedli. Děti ho mají rády jen tak. Receptů tu padlo spoustu, mám ráda jako přílohu k hlavnímu jídlu salát se špekovou zálivkou, jakou dělaly naše babičky. Kostičky špeku musí být velmi drobně nakrájené a pořádně vyškvařené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2744
9.1.22 14:27

@Upirek123 Prostě si ho občas strč kousek do pusy, když jdeš kolem lednice. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat