Nemáte nějaké recepty s mátou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kadlina
Neúnavná pisatelka 17359 příspěvků 02.10.14 18:30
Co s mátou?

Zkoušel jste někdo zmrazit mátu? Letos se mi konečně povedla, mám jí plný květináč, ale už jí nestihnu upotřebit. Nebude moc „rozblemclá“ kdybych jí chtěla třeba na silvestra do Mojita?
Případně nemáte nějaké recepty, co s ní? Mám jí ráda, ale kromě čaje a Mojita jí vlastně vůbec nepoužívám.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Chupita
Zasloužilá kecalka 631 příspěvků 02.10.14 18:32

Zamraž ji do ledu, třeba do kostek.

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 02.10.14 18:32

A proč jí nenecháš v tom květináči?

Courtney
Stálice 62 příspěvků 02.10.14 18:33

Ahoj, zmrazena trochu rozblemcla je, chuť si zachová. Ja ji radeji susim, v mojitu pookreje a na caj je výborná.

KackaDoup
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.14 18:33

Nasusit na vytecny a velmi zdravy caj:Zklidňuje trávicí trakt, jako inhalace je vhodná na zánětlivé onemocnění horních cest dýchacích, působí protikřečovitě, proti nadýmání, na játra, slinivku i žlučník. Obsahuje mentol, který zklidnuje a znecitlivuje, takže je vhodná i proti bolestem hlavy, na nespavost a nechutenství.

Tereza01
Zasloužilá kecalka 543 příspěvků 02.10.14 18:38

Mamka ji obcas rozmixovala a smichala s trochou vody a dala do tvoritka na led. Pak vzdy jen hodila do vody s citronem a nebo zalila horkou vodou jako caj.

jijisan
Kelišová 5772 příspěvků 02.10.14 18:55

Zkus sirup: spoustu maty do chladne prevarene vody 2 litry, pres noc namocit, druhy den povarit 20 min pod poklickou s 2 vymackanymi citrony (da se pouzit kys. citronova) bez pecek, pak pridat 1kg cukru a varit pod poklickou aby se cukr rozpustil pripadne aby to trochu vic zhoustlo

pak precedit pres platynko a plnit do sklenic (idealni jsou litrovky z ikea s porcelanovym uzaverem s gumou (vyvarene) a sup s tim do lednice

stejne js delala i levandulovy sirup a je bozsky!!! :mavam: :potlesk:

KackaDoup
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.14 18:57

@jijisan to asi nepujde z jednoho kvetinace :mrgreen:

jijisan
Kelišová 5772 příspěvků 02.10.14 18:59

Nevim jak je velky :mrgreen: ingredience lze pulit / ctvrtit ne?

KackaDoup
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.14 19:00
@jijisan píše:
Nevim jak je velky :mrgreen: ingredience lze pulit / ctvrtit ne?
:mrgreen: jj
jijisan
Kelišová 5772 příspěvků 02.10.14 19:09

Kdyz to tak po sobe ctu, je to jasny, ze se prida stava ze dvou citronu a ne ty zbyly slupky? sorry, nekdy js jak tatar :zed: :lol:

Zupa
Ukecaná baba ;) 2338 příspěvků 02.10.14 19:50

Já lístky dávám normálně do plast. krabičky s víčkem do mrazáku a rozblemcaná není akorát nevydrzí tak hezky zelená :(

kadlina
Neúnavná pisatelka 17359 příspěvků 02.10.14 20:00
@terinka4444 píše:
A proč jí nenecháš v tom květináči?

Nemám jí kam dát, aby nezmrzla. A když tak zamrzá a rozmrzá, tak opadává, ale je fakt, že vždycky jsem oproti letošku měla takový chudinky.

Daša 2
Generální žvanilka 24392 příspěvků 02.10.14 20:09

Taky mám hodně máty a nevím co s ní. Sušíte i stonky nebo jen listy?

kadlina
Neúnavná pisatelka 17359 příspěvků 02.10.14 20:15
@KackaDoup píše:
@jijisan to asi nepujde z jednoho kvetinace :mrgreen:

Náhodou je obrovská, asi bych jí ani neobejmula ;)

Čaj z máty mám ráda a piju často, takže i usuším, ale je jí fakt hodně. Sice bych jí za zimu vypila, ale vzhledem k ceně čaje v pytlíčkách mě Mojito interesuje víc 8) :mrgreen:
Původně jsem chtěla v diskuzi zjistit jen to mražení, pak jsem si řekla, že se třeba dozvím i nějaký zajímavý recept ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Strach z miliardové pokuty? Deppova ex působí ošuntěle a má zase nového chlapa

Vztah herce Johnnyho Deppa s Amber Heard byl fiaskem, jejich manželství... číst dále >

Proměna Sanny z VyVolených: Ze čtvrttunové ženy je dnes krasavice

Žádný jiný účastník reality show VyVolení neměl takové tělesné proporce jako... číst dále >