Raw strava pro děti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.14 16:07
Raw strava pro děti?

Chtěla jsem se zeptat na Váš názor na tuto stravu pro děti. Známá, která raw stravu usilovně propaguje a strká ji každému pod nos, jak to nejlepší, co může být…jí krmí i své dvě, věkem školkové děti.
U starší generace ( své matky…atd. okolí) se setkala s velkou negativitou. Já sama nevím, na jakou stranu se přidat, protože zdravé to být může, ale jen do určité míry…malé dítě přece potřebuje i mléko - nejen sojové, maso - i kvůli růstu…když se takto rozhodne stravovat dospělý člověk, je to jen jeho rozhodnutí, ale děti?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Bubiii
Echt Kelišová 9024 příspěvků 01.10.14 16:18

Z mého pohledu je tato strava pro děti vhodnější, nez co se prezentuje u pediatrů.

Janha
Ukecaná baba ;) 2422 příspěvků 01.10.14 16:19

No znama diky raw strave dost zhubla, no syrova bez tepelnych uprav a veganska se ani nedivim, ale to je ot. Za me je to nevhodne stravovani pro deti i pro dospele. Jasne ze vyznavaci to budou vychvalovat, ale osobne bych tak jist nemohla a kdyz uz nenutila bych do toho deti.
Byvala sousedka magorka do zdrave stravy takhle motala malym dveram hlavu a ted kdyz jsou holky v puberte, jedna ma nadvahu a druha se vsadim anorexii nebo bulimii. Melo by to byt svobodne rozhodnuti kazdeho.

slunicko83
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 01.10.14 16:32

Taky jsem proti. Zkusit to, ochutnat proč ne…ale nutit to jíst svoje děti? to je :poblion: Ať jsou lidi vegetariáni, vegani, příznivci raw stravy, je to jejich svobodná volba, ale ať to proboha nenutí jíst svoje okolí a rodinu. Člověk není bíložravec, ale všežravec, to jsme se učili už na základní, možná už v mateřské škole, bohužel lidem co se krmí klíčky nejspíš tato strava zatemnila mozek :pocitac: :pocitac:

Sluka
Generální žvanilka 20157 příspěvků 01.10.14 16:39

Raw strava je teď velký hit, píše se o ní snad všude, dokonce jsem našla i velký článek o raw komunitě v Reflexu - je to taková móda, která za čas opadne.
Osobně si též myslím, že není vhodná jako samostatná strava, byť zpočátku spoustě lidí se zanešeným tělem uleví díky klystýrům a samozřejmě, pokud někdo do té doby hranolkoval a párkařil, tak se mu po prvotních krátkodobých komplikacích velice „odlehčí“, čili bude nekriticky nadšen, ale to udělá každá lehčí strava.
Teď ze mě promluví makrobiotik - v zimě je v našem pásmu tato strava nesmysl, protože nadměrně ochlazuje a uvolňuje organismus, moc jinu. Krom jiného je to zátěž pro energetický okruh ledvin. Z hlediska západovýživového bych řekla, že žádná strava není univerzální, protože máme jinak fungující metabolismy, jinak „zhuntovaná“ těla, jiné pracovní zátěže, atd. atd. Jednoduše - každého asi napadne, že horník potřebuje jinou stravu než filozof..
Nicméně, osobně se částečně raw stravou inspiruji, na léto si od nich vybírám některé recepty, přijde mi to jako ideální večeře, a zároveň mě nadchly jejich sladkosti - raw dort a raw čokoláda jsou dvě věci, které naopak do jídelníčku každého z nás včetně dětí naopak PATŘÍ (kvůli doplnění živin) :D
Jinak vegetariáni a jiní stravově vyhranění požírači existují na Zemi odnepaměti (Franz Kafka byl např. vegetarián, Židi mají velice specifickou stravu,..) a stravují se tak i děti. Přijde mi dost nabubřelé v době, kdy skoro nevidím zdravé dítě a i u nás se množí obezita a podobné problémy, mluvit o tom, jak je pro děti škodlivá jiná strava, než doporučená pediatry :nevim:

Sluka
Generální žvanilka 20157 příspěvků 01.10.14 16:43
@slunicko83 píše:
Taky jsem proti. Zkusit to, ochutnat proč ne…ale nutit to jíst svoje děti? to je :poblion: Ať jsou lidi vegetariáni, vegani, příznivci raw stravy, je to jejich svobodná volba, ale ať to proboha nenutí jíst svoje okolí a rodinu. Člověk není bíložravec, ale všežravec, to jsme se učili už na základní, možná už v mateřské škole, bohužel lidem co se krmí klíčky nejspíš tato strava zatemnila mozek :pocitac: :pocitac:

Chris Martin i Gwyneth Palthrow jsou makrobiotici a zároveň vegoši. Pochybuji, že své dnes již pubertální (prospívající) klacky stravují jinak :mrgreen: Takových lidí je spousta, nejde o to, co nejím, ale o to, co jím. Čili jakým způsobem které živiny do těla přijímám, a zda je umím přijímat všechny potřebné v potřebném množství.. Požírání masa mi rozhodně toto nezaručí - opět jde o to, co dalšího s tím masem požírám, v jaké skladbě a v jakém množství.

Halibar
Kelišová 6354 příspěvků 01.10.14 16:56

Deti potrebuji maso proboha. Kruti, kureci, mam znamou ktera taky ji raw a ma uplne zatemneny mozek. Ze pry kdyz budu jist raw, ze mi nebudou smrdet ho**a a miminu taky ne :D

Uživatel je onlineMalaga
Nadpozemská drbna 25339 příspěvků 01.10.14 17:10

Taky potřebuju maso…
Existuje něco jako závislost na mase? :nevim:

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 01.10.14 17:37
@Anonymní píše:
Chtěla jsem se zeptat na Váš názor na tuto stravu pro děti. Známá, která raw stravu usilovně propaguje a strká ji každému pod nos, jak to nejlepší, co může být…jí krmí i své dvě, věkem školkové děti.
U starší generace ( své matky…atd. okolí) se setkala s velkou negativitou. Já sama nevím, na jakou stranu se přidat, protože zdravé to být může, ale jen do určité míry…malé dítě přece potřebuje i mléko - nejen sojové, maso - i kvůli růstu…když se takto rozhodne stravovat dospělý člověk, je to jen jeho rozhodnutí, ale děti?

můj osobní názor? pro děti nevhodné - nepřijde mi to jako správný a vyvážený jídelníček. Jestli se tak někdo živí? Jeho problém, já bych tím děti nekrmila :think:

ksafnika
Ukecaná baba ;) 1503 příspěvků 01.10.14 18:19

V raw strave se muze rodic inspirovat spoustou zdravych jidel z ovoce, zeleniny, ruzne kase a klidne je detem naservirovat.Ale raw pro deti striktne, rozhodne ne! kdyz vyradite z jidla minimalne pulku surovin a jidel na ktere je „normalni“ stravnik zvykly, je treba davat pozor, aby se do tela dostalo dost vsech potrebnych zivin, vitaminu, mineralu.ne vsichni alternativci to delaji a pak prichazeji zdavotni problemy.Coz u deti muze mit daleko horsi nasledky nez u dospelych. Dokonce jsem narazila na maminky, ktere kojene dite prevadely na raw - z materskyho mlika rovnou na stavy mixovany ze syrovyho ovoce a zeleniny…

ksafnika
Ukecaná baba ;) 1503 příspěvků 01.10.14 18:20
@Halibar píše:
Deti potrebuji maso proboha. Kruti, kureci, mam znamou ktera taky ji raw a ma uplne zatemneny mozek. Ze pry kdyz budu jist raw, ze mi nebudou smrdet ho**a a miminu taky ne :D

no uplna blbost to zase neni. opravdu, kdyz vyradis maso, pot a clovek celkove je citit jinak, min. :mrgreen:

Sluka
Generální žvanilka 20157 příspěvků 01.10.14 18:41
@Halibar píše:
Deti potrebuji maso proboha. Kruti, kureci, mam znamou ktera taky ji raw a ma uplne zatemneny mozek. Ze pry kdyz budu jist raw, ze mi nebudou smrdet ho**a a miminu taky ne :D

Nejdřív si to sama zkus, pak zjistíš, že to nebyl výplod zatemnělého mozku, ale poměrně zajímavá zkušenost. Stejně tak nečpí pot - člověk se vrací jakoby k pachům malých dětí - těm taky hovínka nesmrdí tolik jako nám, a jejich pot není téměř cítit. Nečpí to.

Halibar
Kelišová 6354 příspěvků 01.10.14 19:07

@Sluka Souhlasim. Ale ne s tim, ze hovinka deti nesmrdi. Nereknu novorozenata. Ale to, ze kdyz zacnu jist raw stravu, zpusobi mene zapachajici hovinka…nereknu, kdyby rekla, ze zmeni "vuní, ale tvrdit, ze uplne prestanou smrdet?? Ja nerikam, ze lidi s raw stravou maji zatemneny mozek, ale moje znama. Ja dokazu pochopit stravovaci navyky kohokoliv. A nazory kohokoliv. Ona nedokazala pochopit to, ze jsem si dala rizek 8o to co je??

ksafnika
Ukecaná baba ;) 1503 příspěvků 01.10.14 19:31

@Halibar jo zatemneny mozky nekteri maji, naprostou netoleranci k jinymu jidlu nez je to raw, napriklad…ale to uz je o lidech a jak to pojmou, ne o strave

Sluka
Generální žvanilka 20157 příspěvků 01.10.14 19:32

@Halibar Je to netolerance, kterou trpí většina Čechů. Ty sama jsi napsala velice rezolutně, že bez masa to u dětí nejde. Přitom zkušenosti spousty lidí již drahně let ukazují opak.
Jak už jsem jednou psala, nejde o to, co nejíš, ale to, co jíš a čím to, co nejíš, nahradíš. Mimochodem, ptám se nyní všežravců - jak často máte na talíři mořské řasy (nabušený zdroj např. jodu a železa), semínka a ořechy (významné zdroje minerálů a některých vitamínů)?

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Odvážná Jitka Schneiderová: Na Lvy přišla bez podprsenky, odkryla pevná ňadra

Krásná herečka Jitka Schneiderová (46) jako vždy na červeném koberci... číst dále >

Babička utýraného Marka (†3) hrozí mstou: Simonu bych zašlapala do země!

Tím, kdo smrtí sotva tříletého Marečka z Loun nejvíce trpí, je nepochybně... číst dále >