Teď vaří šéf - brambory ve slanině

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mamculina
Kecalka 276 příspěvků 30.09.14 14:00
Teď vaří šéf - brambory ve slanině

Ahoj maminky, prosím o radu, v neděli 28.9 chlap koukal na nový pořad Zdeňka P. Teď vaří šéf, no hrozně ho tam fascinovaly nějaké brambory omotané slaninou, či co. :) Vůbec nevím co po mě chce, ale chce to, prý to vypadalo božsky, no jenže já nemám pc, jsem jen na mobilu a shlédnout to na internetu nemohu, ani nevím, jestli by to tam někde bylo, nekoukala nějaká z vás? Chlap mi to vysvětlil jako, hodíš do mísy slaninu, hodíš tam brambory, který jsou osmažený a ochutíš to a zabalíš, no to jsem z toho jelen teda. :zed: :lol: Prosím o receptík, pokud nějaká z vás ví. :kytka:

Reakce:
jančamamča
Ukecaná baba ;) 1172 příspěvků 30.09.14 14:05

Taky si počkám :-)

luciekal
Echt Kelišová 8022 příspěvků 30.09.14 14:07
luciekal
Echt Kelišová 8022 příspěvků 30.09.14 14:07

Tadyjsou ingredience a postup

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 30.09.14 14:10

Bramborová galetka se slaninou

http://www.iprima.cz/…_620x349.jpg

Suroviny:
cca 600 g brambor
150 g anglické slaniny
máslo
1 cibule
zakysaná smetana
citronová šťáva
dijonská hořčice
salátová okurka
rajče
sůl, pepř
olivový olej
rozmarýn, tymián

Postup:
Uvařené a oloupané brambory nakrájíme na plátky. Anglickou slaninu nakrájíme na plátky. Odřezky slaniny orestujeme v pánvi na olivovém oleji, přidáme nasekanou šalotku a dva stroužky česneku. Přidáme brambory a nasekaný rozmarýn. Dochutíme solí a pepřem a krátce orestujeme. Formičku vymažeme máslem a vyložíme ji plátky slaniny tak, aby přesahovaly přes okraj formy. Dovnitř dáme bramborovou směs a zavřeme je přesahující slaninou. Dáme do trouby předehřáté na 190 °C na 10–12 minut.
Dresink: zakysaná smetana, kapka citronu, lžíce dijonské hořčice, ochutíme solí a pepřem a promícháme.
Minisalátek: salátovou okurku nakrájíme na kostičky, stejně tak rajče. Promícháme spolu a ochutíme olivovým olejem, solí a pepřem.

HankaHK
Závislačka 4459 příspěvků 55 inzerátů 30.09.14 14:12

Jmenovalo se to bramborová galetka

Idril
Závislačka 2993 příspěvků 30.09.14 14:21

To je normální provokace toto :cert: :lol: zrovna když držím dietu.. :pocitac: vypadá to luxusně

Mamculina
Kecalka 276 příspěvků 30.09.14 14:44

@Bersaba Moc moc moc děkuji, vypadá to fakt skvěle, asi to bude už dnes k večeři. Jinak se fakt musím smát, když si vybavím, jak mi ten recept popsal mužskej. :lol: Dě kuji děkuji a děkuji, chlap bude mít radost, ale ten recept mu dám teda přečíst, tak trochu se zapomněl zmínit, že brambory mají být předvařené, že tam má být šalotka a česnek a spoustu dalšího… :zed: :lol: :lol: :palec:

Virginian
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.14 15:42

A když se budeš nudit, tak zkus tohle. Ale bere se na to syrova slanina.

Silwinka87
Generální žvanilka 22202 příspěvků 20.04.15 10:55

Ahoj holky :mavam:
Dívaly jste se včera některá na sýrové recepty?
Zajímalo by mě, kde seženu ten čerstvý kravský sýr, na ten Alsaský koláč..?Nevíte prosím někdo..?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Články z Expres.cz

Úžasná dvojice Abrhám a Šafránková: Podívejte se, jak jsou si manželé velkou oporou

Na konci letošního roku oslaví osmdesáté narozeniny a zub času se na jeho... číst dále >

Po olympiádě jsem chtěla se vším seknout, říká veleúspěšná Sáblíková

Sama jsem byla překvapená z toho, jak jsem letos jezdila v pohodě, bez... číst dále >