Zavařování v mikrovlnce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Markéta Fe
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 29.09.14 17:18
Zavařování v mikrovlnce

Máte zkušenosti se zavařováním v mikrovlnce? Prosím o radu, konkrétně:

1. Pokrm k zavařování musí být vychladlý?
2. Je potřeba dodržet čas, nebo mohu přetáhnout? Nevadí?
3. Jak moc utáhnout víčko? Prý „ne moc pevně“, ale dost mi to potom vytéká…
4. Jak poznám, že se zavařování podařilo? Termínu „víčko se chytlo“ nerozumím…

Díky, M.

Reakce:
Measmille
Ukecaná baba ;) 2037 příspěvků 29.09.14 17:27

:8o: taky se necham poucit

Maky.p
Generální žvanilka 24801 příspěvků 29.09.14 18:36

Zavařuji často. Zavařovačku naplním ještě horkým jídlem, do cca 3/4, otřu uzávěr, aby byl čistý a suchý. Víčko utahuji co to jde. Dám do mikrovlnky, velkou sklinku (0,75l) na 5 minut, malou na 3. Poté vyndám a nechám vychladnout. Mezitím víčko lupne, tím je dobře zavařeno. Pak dám do lednice a jídlo vydrží 2-3 měsíce. Zavařuji manželovi na cesty.

Markéta Fe
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 29.09.14 18:48

@Maky.p Děkuji. A to víčko lupne pouze jako zvuk, nebo se i jinak vyboulí? Abych to poznala a neseděla u víčka, dokud nelupne… :jazyk:

Maky.p
Generální žvanilka 24801 příspěvků 29.09.14 18:50

Jo tak to nevím, já to lupnutí slyším i do vedlejšího pokoje. Ale podle mě by se mělo jakoby vcucnout, prohloubit dovnitř, ale jen lehounce..

Measmille
Ukecaná baba ;) 2037 příspěvků 29.09.14 20:06

@Maky.p a muzu se zeptat takhle zavarujete cele jidlo nebo jen takovy ten „polotovar“ co se pak musi dodelat? a nevadi mikrovlnce to kovove vicko?

Maky.p
Generální žvanilka 24801 příspěvků 29.09.14 20:28

Víčko rozhodně ne zlaté! Já dávám teda ty šroubovací, např. od velké tatarky atd. Zavařuji celé jídlo, např. smíchám těstoviny s rajskou, hodím do toho kousky masa a zavařím. Nebo jen omáčku s masem a knedlu si k tomu někde už koupí..

Measmille
Ukecaná baba ;) 2037 příspěvků 29.09.14 20:49

Aha tak dekuji :kytka: - je to tedy - jestli dobre rozumim - na takove kratkodobejsi uskladneni a da se tak zavarit naprosto vse… :kytka:

Markéta Fe
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 29.09.14 20:49

@Measmille Tady jsem našla nějaký pořad ČRo… zatím jsem tedy neměla čas to poslechnout…

http://hledani.rozhlas.cz/iRadio/?…

Measmille
Ukecaná baba ;) 2037 příspěvků 29.09.14 21:01

Sakrys asi na to budu potřebovat vyspělejší technologii. ne a ne to spustit - diky za odkaz - ukladam si

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >