Co s rybízem?

stazinka09
13.7.13 15:52

Co s rybízem?

Ahoj lidi,
dostala jsem v práci naturální úplatek 5kg rybízu. Já z toho nic nedělám, jen malá si na chatě trhá rovnou do pusy. A teď taková nadílka 8o :mrgreen:. Trhala ho paní 80let skoro slepá, tak přece ho nevyhodím. Tak něco nenáročného na zpracování bych potřebovala poradit. Nezavařuju, marmelády nedělám a mrazáček mám malej.

Hm, tak co teda? :think: :think:
Dík za tipy. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2923
13.7.13 15:55

Škoda že nezavařuješ, je pak dobrý třeba ke svíčkové místo brusinek..Marmeláda by byla fajn a s tim kolik na to prodávají už ztužovačů atd..je to vážně záležitost na chvilku..Taky jsme zrovna dopekla rybízový koláč s drobenkou, ten je taky moc dobrý..Jinak mě teda nic moc nenapadá co s tim.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4235
13.7.13 15:59

Něco upéct, jinak se dá dát do pečenýho čaje. Já mám naštěstí mrazák celkem velkej, tak ho hážu tam a v zimě jako když ho najdeš :lol:. Holky milujou bublaniny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14314
13.7.13 16:01

@stazinka09
Zmrzku..rozmixovat dosladit a nechat zamrazit..event. primiesat smetanu na slehani(aspon 30%) a mas smetsnovo rybizovu zmrzku..upec jeden kolac a 5 kg je fuc..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
stazinka09
13.7.13 16:01

@barca0140
tak ten koláč by šel, ale co s tím zbytkem?
Já právě zavařuju jen houby s octem a svíčkovou a maso nejím vůbec. Ta marmeláda, možná no.
Ještě mě napadlo, že to nabídnu sousedce až se vrátí, to je taková hospodyně. :lol:
Jako a to jsem to s paní usmlouvala na 5kg ona toho měla asi tak 20kg :roll: :roll: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
5471
13.7.13 16:03

Já mrazím všechno možné po pytlíkách (trochu vypeckovaných třešní, jahody, borůvky, maliny, malé kiwi, co nám roste na zahradě - až bude, teď rybíz s angreštem) a na podzim až budu mít i švestky, jabka, hrušky, budu dělat různé mixy a pečené čaje. Rybíz to krásně okyselí. Ale zase 5 kg bych na to nespotřebovala. Jinak bych tak zavařila (ke svíčkové jak píše @barca0140 ), nebo i kdykoliv rybízový kompot do buchty. Jinak, marmošky nejsou moc složité, na netu jsou i za studena.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
stazinka09
13.7.13 16:03
@miisenka píše:
@stazinka09
Zmrzku..rozmixovat dosladit a nechat zamrazit..event. primiesat smetanu na slehani(aspon 30%) a mas smetsnovo rybizovu zmrzku..upec jeden kolac a 5 kg je fuc..

Tohle je dobrý, zmrzlina u nás jede a koláč jakbysmet :pankac: :pankac: :pankac:
Máš prosím tě nějaký vyzkoušený recept, ideálně s drobenkou :* :*

• Nahlásit
  • Citovat
18326
13.7.13 16:05

Udelej marmosku, budes rada, ze ji mas, ani nemusis otrhavat kulicky, ale svarit i se stonkama a pak precedit.Je to za chvilku a do cukrovi je rybizovka nenahraditelna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
stazinka09

@MarketaJ @Apaji
ten pečenej čaj šlo by to jen z rybízu? Jednodruhově? Já tu jiný ovoce nemám, jedině u souseda kanadský borůvky :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
31603

Já bych udělala marmeládu, dělávala babička a je výborná na promazávání lineckýho na vánoce, litých piškotů nebo perníků (to je ta správná nakyslá chuť, která tomu dodá šmrnc).
Co jsem četla, tak nejjednodušší je dát ovoce, cukr a nějaký ten přípravek na zavařování, naplnit skleničky, otočit dnem vzhůru, hotovo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5471
13.7.13 16:09

@stazinka09
To by si myslím bylo moc kyselé. Já plánuju rybíz bouchnout s angreštem, borůvkama, ostružinama. Možná mě napadnou ještě jiné kombinace. Na podzim pokrájím na kostičky jablka, hrušky, švestky - možná k tomu přihodím i ten rybíz. Nebo to zkusit s broskvemi taky na kostičky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2923
13.7.13 16:09

@stazinka09 My děláme rychlovku:200g mouky,200g moučk. cukru,1dcl oleje, kypřící prášek,4 vajíčka a drobenku normálně mouka+hera..Děláme tuhle z bezlepkové mouky, prootže má malá celiakii a ceny té mouky jsou hrozný, takže 200g poměrně ještě málo..Cukru by mě na ni stačilo míň, přijde mi dost sladká..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
stazinka09
13.7.13 16:12

@barca0140
dík tohle upeču i já. Ten rybíz házíš navrch na těsto, že jo?

• Nahlásit
  • Citovat
2923
13.7.13 16:14
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
stazinka09
13.7.13 16:14
@Gladys píše:
Já bych udělala marmeládu, dělávala babička a je výborná na promazávání lineckýho na vánoce, litých piškotů nebo perníků (to je ta správná nakyslá chuť, která tomu dodá šmrnc).
Co jsem četla, tak nejjednodušší je dát ovoce, cukr a nějaký ten přípravek na zavařování, naplnit skleničky, otočit dnem vzhůru, hotovo.

Tak jsem našla nějaký recepty, kde je to i bez těch konzervačních dodatků, konzervuje se to jenom poměrem cukru. Tak to by taky šlo asi. Zas tam píšou o odšťavňovači, to teda nemám. Ta paní co mi to dávala, říkala, že to pasíruje přes záclonu :mrgreen:. Tu bych tady našla asi spíš. My marmeládu nepoužíváme, tak bychom asi začali no.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama