Co s urážlivou tchýní?

Anonymní
11.5.21 08:37

Co s urážlivou tchýní?

Prosím o radu, už si fakt nevím rady. Narodilo se nám první vnouče do rodiny a tchýně se úplně pomàtla. Nejraději by byla furt s malou a měla ji jen pro sebe. Chápu že má radost z vnučky ale co dělá je už na mne a na partnera dost.
Hned po příjezdu z porodnice jsme šli všem ukázat malou. Pak jsem všem řekla, že chci s malinkou být v6ti nedělí sama v klidu a užít si ho o samotě a když bude potřeba tak dojedeme na návštěvu my a taky že jsme občas dojeli. Moji rodiče to pohopili v klidu ale tchýně ne. Nadávala, že ji určitě mý rodiče vidí furt a ona ne. Psala mi skoro každý den ať pošlu fotku a jak se malá má. Partner ji řekl ať mi furt nevypisuje a ona brečela a nadávala že s mojí mamkou si volám určitě každý den a nevadí mi to. ( s mamkou telefon tak 2×týdně).
Přešlo 6N a začlo to. Moji rodiče ji prej dle nívídají častěji. Ona nejezdí s kočárkem (řekla jsem ji že s ní půjdu když zavolá), chce jen sama. Nedodržuje časy vození, dojde o 2h později než má apod. Neumí hlídat malou. Měla ji na hodinu a smála se jak kaká a nepřebalila ji, přehřála ji ale vše měla natočené na telefonu na chlubení. Můj partner jim nevěří, že by ji zvládli sami pohlídat, neumí ji utěšit. Vždy jdou pryč když pláče. Svůj názor jim řekl a tchýně brečí a řve že jsme ji zakázali malou vídat a že ji ona nevídá vůbeca moji rodiče ano a že jsme nevděční apod. Moji rodiče mi ji občas pohlídají když potřebujeme, jim věříme a umí to s ní. Ale to tchýně nezkousne. Jezdíme k nim na návštěvy. Vidí ji tak v průměru 6× -8× za měsíc a řve že je to málo.
Co mám dělat? Samozřejmě že mám blíž ke svojí mámě. Ta na mě ani s ničím netlačí když týden nevidí vnučku ale tchýně dělá akorát problémy.
Ještě o malé cizím lidem říká že je chudinka nemocná. (Měla klasické 3mkoliky) a nechce se mi omluvit, že říká dle ní pravdu a pročmi to vadí. :zed:

No a teď co s ní? :( pardon za sloh

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6705
11.5.21 08:44

Nebavit se. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17529
11.5.21 08:46
@Anonymní píše:
Prosím o radu, už si fakt nevím rady. Narodilo se nám první vnouče do rodiny a tchýně se úplně pomàtla. Nejraději by byla furt s malou a měla ji jen pro sebe. Chápu že má radost z vnučky ale co dělá je už na mne a na partnera dost.
Hned po příjezdu z porodnice jsme šli všem ukázat malou. Pak jsem všem řekla, že chci s malinkou být v6ti nedělí sama v klidu a užít si ho o samotě a když bude potřeba tak dojedeme na návštěvu my a taky že jsme občas dojeli. Moji rodiče to pohopili v klidu ale tchýně ne. Nadávala, že ji určitě mý rodiče vidí furt a ona ne. Psala mi skoro každý den ať pošlu fotku a jak se malá má. Partner ji řekl ať mi furt nevypisuje a ona brečela a nadávala že s mojí mamkou si volám určitě každý den a nevadí mi to. ( s mamkou telefon tak 2×týdně).
Přešlo 6N a začlo to. Moji rodiče ji prej dle nívídají častěji. Ona nejezdí s kočárkem (řekla jsem ji že s ní půjdu když zavolá), chce jen sama. Nedodržuje časy vození, dojde o 2h později než má apod. Neumí hlídat malou. Měla ji na hodinu a smála se jak kaká a nepřebalila ji, přehřála ji ale vše měla natočené na telefonu na chlubení. Můj partner jim nevěří, že by ji zvládli sami pohlídat, neumí ji utěšit. Vždy jdou pryč když pláče. Svůj názor jim řekl a tchýně brečí a řve že jsme ji zakázali malou vídat a že ji ona nevídá vůbeca moji rodiče ano a že jsme nevděční apod. Moji rodiče mi ji občas pohlídají když potřebujeme, jim věříme a umí to s ní. Ale to tchýně nezkousne. Jezdíme k nim na návštěvy. Vidí ji tak v průměru 6× -8× za měsíc a řve že je to málo.
Co mám dělat? Samozřejmě že mám blíž ke svojí mámě. Ta na mě ani s ničím netlačí když týden nevidí vnučku ale tchýně dělá akorát problémy.
Ještě o malé cizím lidem říká že je chudinka nemocná. (Měla klasické 3mkoliky) a nechce se mi omluvit, že říká dle ní pravdu a pročmi to vadí. :zed:No a teď co s ní? :( pardon za sloh

Teda, jste odvážní, že jí ji půjčíte byť jen na procházku do kočárku, já bych po dvou špatných zkušenostech řekla dost! :cert: Zůstala bych v klidu, řekla jí, že malou může vidět kdykoli si bude přát, stačí zavolat a domluvit se, kdy chce přijít, případně kdy se zastavíte vy. Tu jednu, dvě fotky denně jí klidně poslat můžeš, to ti ruka neupadne ne? Samotnou bych jí ji nenechávala. A na argumenty, že tvoje rodiče jí vidí častěji bych jí s klidem odpovídala, že to je zkrátka tak, že vaši jsou tví rodiče a je to pochopitelné, zvlášť, když nemají problém přijet na návštěvu a vidět malou u vás. A hlavně, že respektují naše přání ohledně „výchovy“ malé, což o ní se říct nedá. A upřímně, měl by si jí srovnat spíš tvůj muž.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.21 08:47

@mackA159 to bych ráda, že by partner jezdil jen s malou. Ale o tom on nechce ani slyšet. Mrzí mě to vůči němu ale nemůžu ji od porodu vystát.

• Citovat
  • Nahlásit
4163
11.5.21 08:50

Za prvé, druhé nepředěláš. Takže se smiř s tím, že tchyně je taková jaká je. Už ji znáš, takže nevyžaduj omluvy o kterých víš, že ona nikdy neudělá. Stejně to jen vytváří mezi vámi další sváry. Je na čase, abys teď byla ty ta dospělejší a klidnila situaci. Jinak jsem zastáncem toho, aby si každý řešil tu „svoji“ část rodiny. Takže tady má nastoupit tvůj chlap a usadit ji. Zřejmě to nedělá dost důsledně a neumí ji to vysvětlit nebo není schopen, když na něj cílí své emoční útoky. Prostě ji rázně usaďte, ale jen s konstruktivními argumenty a připravte se na to, že bude chvíli kopat než ji to dojde. Pokud je tedy tvůj popis pravda a nepřeháníš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17529
11.5.21 08:57
@Anonymní píše:
@mackA159 to bych ráda, že by partner jezdil jen s malou. Ale o tom on nechce ani slyšet. Mrzí mě to vůči němu ale nemůžu ji od porodu vystát.

A proč o tom nechce ani slyšet? :roll: Tak ať pláče na rameni jemu a ne tobě, on je její syn ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
964
11.5.21 09:01

Když já si myslím, že každá mince má dvě strany a to i ve vztahu s tchýní. Neříkám, že to jak se chová je úplně v pořádku, ale zamyslete se i nad vašim chování k ní. Třeba je nervózní z toho jak je u vás pod drobnohledem, takže pak má strach cokoliv s malou udělat (byť jen přebalit, aby jste ji nevyčetli, že to dělá špatně).
„Samozřejmě že mám blíž ke svojí mámě.“
To mluví za vše, tchýně samozřejmě ví, že máte blíž k vlastní mámě, ale vnouče je jak vaší mámy tak i její stejným dílem a ona vidí, že tu svojí upřednostňujete, pak ji to mrzí a chová se tak jak se chová.
Zkuste se zamyslet i nad tím jak se cítí a třeba pak pochopíte proč se takhle chová a možná by šlo si o tom rozumně promluvit a najít řešení který bude vyhovovat oběma stranám. Třeba jedna fotka denně by vás určitě nezabila :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.21 09:06

@Nickjmeno tchýně dostala malou na hlídání jako první, viděla ji jako první, když jdeme k nim na návštěvu tak ji malou dám a jen kojím. Nemyslím si, že by byla pod drobnohledem. Vídala ji i častěji jak mý rodiče ale ona si vsugerovala do hlavy že to tak není. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
31894
11.5.21 09:13
@Anonymní píše:
Ještě o malé cizím lidem říká že je chudinka nemocná. (Měla klasické 3mkoliky) a nechce se mi omluvit, že říká dle ní pravdu a pročmi to vadí. :zed:No a teď co s ní? :( pardon za sloh

Ale syna jako miminko snad vychovala, tak nemožná být nemůže. Nemusíš ji vypisovat a fotit dítě denně, když chce vozit, dávej a odpočívej. Tak řekla, že je, chudinka, nemocná. Nedělej ze všeho takovou vědu. Usměrnit by ji měl tvůj přítel, ty se s ní bav slušně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31894
11.5.21 09:14
@Anonymní píše:
@Nickjmeno tchýně dostala malou na hlídání jako první, viděla ji jako první, když jdeme k nim na návštěvu tak ji malou dám a jen kojím. Nemyslím si, že by byla pod drobnohledem. Vídala ji i častěji jak mý rodiče ale ona si vsugerovala do hlavy že to tak není. :nevim:

Nezabývej se tím, co si myslí tchyně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1359
11.5.21 09:15
@Nickjmeno píše:
Když já si myslím, že každá mince má dvě strany a to i ve vztahu s tchýní. Neříkám, že to jak se chová je úplně v pořádku, ale zamyslete se i nad vašim chování k ní. Třeba je nervózní z toho jak je u vás pod drobnohledem, takže pak má strach cokoliv s malou udělat (byť jen přebalit, aby jste ji nevyčetli, že to dělá špatně).
„Samozřejmě že mám blíž ke svojí mámě.“
To mluví za vše, tchýně samozřejmě ví, že máte blíž k vlastní mámě, ale vnouče je jak vaší mámy tak i její stejným dílem a ona vidí, že tu svojí upřednostňujete, pak ji to mrzí a chová se tak jak se chová.
Zkuste se zamyslet i nad tím jak se cítí a třeba pak pochopíte proč se takhle chová a možná by šlo si o tom rozumně promluvit a najít řešení který bude vyhovovat oběma stranám. Třeba jedna fotka denně by vás určitě nezabila :think:

Ale to neni soutez, mimino je nejcasteji s mamou, tak to je a ze ona ma bliz ke svoji mame taky, tchyni kontakt umoznuje, tak co. Nemuze si prece vycitat, ze jeji mama vidi dite vic, protoze s ni travi vic casu, tak to je..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1359
11.5.21 09:17
@Russet píše:
Ale syna jako miminko snad vychovala, tak nemožná být nemůže. Nemusíš ji vypisovat a fotit dítě denně, když chce vozit, dávej a odpočívej. Tak řekla, že je, chudinka, nemocná. Nedělej ze všeho takovou vědu. Usměrnit by ji měl tvůj přítel, ty se s ní bav slušně.

Tak lidi se s vekem meni, ze neco zvladla pred 30 lety, neznamena, ze zvladne i ted. Ja bych teda mimino nedala nekomu komu plne neverim, abych si natahla nohy..a je fuk, zda by to byla tchyne nebo mama..a tohle narokovani, jsem babicka, chci vizit, chci hlidat..jednou za cas jo, ale vylozene si to narokovat, dite neni hracka na pujcovani..pro mamu, tchyni, kohokoliv..

Příspěvek upraven 11.05.21 v 09:18

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17529
11.5.21 09:18
@Anonymní píše:
@Nickjmeno tchýně dostala malou na hlídání jako první, viděla ji jako první, když jdeme k nim na návštěvu tak ji malou dám a jen kojím. Nemyslím si, že by byla pod drobnohledem. Vídala ji i častěji jak mý rodiče ale ona si vsugerovala do hlavy že to tak není. :nevim:

A ona ti volá a brečí ti do telefonu? Nebo jak a kdy se dozvídáš tyhle její stavy mysli?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
964
11.5.21 09:19
@PAN66 píše:
Ale to neni soutez, mimino je nejcasteji s mamou, tak to je a ze ona ma bliz ke svoji mame taky, tchyni kontakt umoznuje, tak co. Nemuze si prece vycitat, ze jeji mama vidi dite vic, protoze s ni travi vic casu, tak to je..

O soutěži tady nepadlo ani slovo, jen říkám, že je někdy potřeba se vcítit do toho druhého a třeba se pak snáz pochopí proč se tak chová dá se s tím pak pracovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.21 09:21

@unuděná partnerovi to říká a brečí před ním, nebo tchán nám to řekne

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie