Dát dceru na hlídání ke tchýni?

Anonymní
11.5.21 07:44

Dát dceru na hlídání ke tchýni?

Ahoj maminky. Prosím o anonym, chodí sem rodina. Dali byste 14m dítě na první hlídání bez vašeho dohledu ke tchýni kde jsou další tři děti které vyžadují plnou pozornost? Moje dcerka je živá, rychlá, všude leze, za vteřinu je na opačné straně pokoje. Zatím beze mě nikdy nebyla, max 1× v kočárku s někým. Tchyně nikdy nepřijede k nám, já to neřeším, poradím si vždy sama. Teď ale už projevila zájem stylem,,no tak mi ji teda přivez na 2 hoďky". Ja moc ráda jim dám čas pro sebe, ale všechny víkendy tam má ostatní 3 vnoučata 6,4,3, které jsou taky živé. Jsou to děti, takže lítají, předvádí se, zkrátka živé děti, nejednou už došlo k úrazu, ikdyz tam bylo x dospělých třeba na oslavě. Ale bez mého dozoru mám zatím strach, aby na všechny babička byla sama, která už sama řekla jak je vyčerpaná z nich. Co byste dělali na mém místě? Myslím ale že sama si čas na naší dcerku nenajde, protože je plně vytížená ostatními vnoučaty :(.. Díky za vaše postřehy.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11632
11.5.21 07:49

Nedala.

Takhle bych ji to rekla, ze se bojim, ze toho bude na ni moc a dcerku neuhlida.

Zkus ji poprosit, jestli by neprijela k vam a pohlidala by dcerku u vas, at si na sebe o samote zvykaji.

Mluv o tom narovinu a nenech se dotlacit do neceho, nechces.

Příspěvek upraven 11.05.21 v 07:54

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
977
11.5.21 07:51

Uprimne- takhle male bych se bala na cely vikend. Ale na druhou stranu v takove skupine je potencial na skvely vikendy/ prazdniny. Takze zacit s hodinou, pak dve- to si myslim bude stacit. A o prespani si pak rekne uz sama podle toho, jak ji to sedne.

K urazu dochazi vzdy a pokud jde o oslavu, ke schopnostem hlidani tchyne to nevypovida vubec nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
964
11.5.21 07:54

Myslím si, že když vychovala svoje děti a zvládá 3 vnoučata a všichni žijou, tak s tvojí dcerou to taky nemusí dopadnout nějak špatně, já v týhle době už jezdila do práce :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
436
11.5.21 07:54

Já jako matka sama posuzuji, jestli to, kam dítě dám, pro něj bude bezpečné a jestli si to tam užije nebo jestli tam bude trpět. Protože následky mého rozhodnutí ponese to dítě a s ním i já. Takže bych se ptala sama sebe: „Obstojí moje dítě ve čtrnácti měsících v hordě starších dětí? Bude se mu tam líbit? Nebude si po mně stýskat?“ A podle toho bych se rozhodla. Třeba moje děti by v tomto věku ve skupině jiných dětí nikdo, kdo je velmi dobře nezná, neuhlídal. Obzvlášť v neznámém prostředí, kde ani já dopředu neodhadnu, kam můžou vlézt, co sebrat, co sníst, kam utéct…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5058
11.5.21 07:56
@Capretta píše:
Uprimne- takhle male bych se bala na cely vikend. Ale na druhou stranu v takove skupine je potencial na skvely vikendy/ prazdniny. Takze zacit s hodinou, pak dve- to si myslim bude stacit. A o prespani si pak rekne uz sama podle toho, jak ji to sedne.K urazu dochazi vzdy a pokud jde o oslavu, ke schopnostem hlidani tchyne to nevypovida vubec nic.

Mne hlidali nasi cely den uz od mimina, byl na Um..a nebyl problem. Kluk se culil na kazdeho..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64330
11.5.21 07:56

Nedala.. Pokud se na to necítis, tak to prostě nedělej

Příspěvek upraven 11.05.21 v 07:58

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6694
11.5.21 07:57

Nedala. Mně stačí že tchýně po celý čas co jsme u ní vejra do telefonu. Natož aby hlídala. Moje máma si třeba netroufne hlídat náraz ani vnoučata 7 let a 4 roky, natož tolik dětí.. ale chápu, tvoje tchýně je starší osoba, co si nejspíš myslí že když dítě sletí ze schodů tak si přece jen odre kolínko. Vychovala X dětí, tak co by se nepostarala o ČTYŘI MALÉ děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
402
11.5.21 08:01

Takhle malé dítě bych nedala hlídat, zvlášť když není na tchýni zvyklá. Musíš to říct tchýni sama tak jak to cítíš. Vadilo by mi že tam má další 3 děti a nebude mít pořád pod kontrolou 14 měsíční dítě pod dohledem, chvilka nepozornosti a stát se může cokoliv. Domluv se s ní ať stráví tchýně čas sama s tvou dcerou ať si na sebe zvyknou. A hlavně je nejspíš tvoje dcera fixovaná jen na tebe když jí nikdo ještě nehlídal tak aby potom to tam neprobrečela. Chce to si postupně zvyknout a nějaký kompromis

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.21 08:01

@Capretta Šlo by tam o 2 hodinky pouze. Víkend zatím určitě ne, to nechceme nikdo z nás. Nechci působit zbytečně precitlivele, ale mám opravdu živé ale za to spokojené dítě. Babička dcerku sama neměla ani pár minut, proto mám zatím strach a zároveň mě mrzí že si nevyhrani čas na moji dcerku aby byli spolu sami. Na návštěvy jsem zatím vždy jezdila s dcerkou, kdy babička třeba vaří u ostatních dětí, nebo se věnuje na přeskáčku každému a já si hlídala svou dcerku, takže prostě nemám úplnou jistotu no.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.21 08:05

@Simonkaa01 moc děkuji. Asi přesně takhle to vnímám. Mě to také vadí, ale říkám si aby to nevzali špatně, že snad proti těm dětem něco mám. No fixovaná trošku je, ale to je logické, když manželova rodina moc zájem doteď nejevila a moji rodiče žijou ve Francii. Moc děkuji za komentář

• Citovat
  • Nahlásit
983
11.5.21 08:05

A proc se s ni nedomluvis, ze privezes malou az tam nebudou ostatni deti? ale uprimne, pokud jsi 14m jeste nikdy nikomu nepujcila na kocarkovani ci pohlidani na hodku, tak se pak nediv, ze dite nebude na nikoho zvykle a bude chtit vsude maminku :nevim: pestujes si zavislacka, kazdopadne kazdemu jak to vyhovuje :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11632
11.5.21 08:06
@Anonymní píše:
@Capretta Šlo by tam o 2 hodinky pouze. Víkend zatím určitě ne, to nechceme nikdo z nás. Nechci působit zbytečně precitlivele, ale mám opravdu živé ale za to spokojené dítě. Babička dcerku sama neměla ani pár minut, proto mám zatím strach a zároveň mě mrzí že si nevyhrani čas na moji dcerku aby byli spolu sami. Na návštěvy jsem zatím vždy jezdila s dcerkou, kdy babička třeba vaří u ostatních dětí, nebo se věnuje na přeskáčku každému a já si hlídala svou dcerku, takže prostě nemám úplnou jistotu no.

Ale za to se nemas proc omlouvat.
A jestli pusobis precitlivele, to ti muze byt vis kde.
Trochu si ver.
A tchyni normalne rekni, at za dcerou prijede k vam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6694
11.5.21 08:07
@llida píše:
A proc se s ni nedomluvis, ze privezes malou az tam nebudou ostatni deti? ale uprimne, pokud jsi 14m jeste nikdy nikomu nepujcila na kocarkovani ci pohlidani na hodku, tak se pak nediv, ze dite nebude na nikoho zvykle a bude chtit vsude maminku :nevim: pestujes si zavislacka, kazdopadne kazdemu jak to vyhovuje :mavam:

Tak tyhle kecy miluju. Proč má každej potřebu strkat dítě už od porodnice příbuzným? U ročního dítěte je fixace na mámu snad zcela normální. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.21 08:10

@llida a komu jsem ji měla dát? Cizím lidem na ulici ať si zvyká na jiné? Hmm děkuji za komentář. Mám rodiče ve francii a manželova rodina nezájem, až teď a to ještě ve společnosti ostatních vnoučat. Ne každý má zájem od narození a každodenní kocarkovani. A přesto to nikomu nemám za zle a moje dcerka je úžasně společenská, ale prostě na lidi které nevida často tak ze začátku jí to trvá. To jsem jim ji měla nutit? Přivézt kočárek a busit jim na okno? Tohle je opravdu smysluplný komentář. Hezký den

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat