Dcera a matka

Anonymní
6.5.21 15:41

Dcera a matka

Ahojky, jdu si pro radu.
Je mi 19 let a bydlím u mámy doma, protože ještě studuji a nemám peníze na vlastní bydlení. Dopoledne škola, odpoledne brigáda. Doma funguji, uklízím, peru, vařím, prostě tak nějak všechno, ale mojí mamce to pořád přijde jako málo. Ona si to představuje tak, že já budu dělat všechno a ona nic, protože ona se o mě přeci starala, když jsem byla malá, tak jí to musím vrátit. (Podotýkám, že do úklidu se zapojuju od základky a takhle všechno dělám už od začátku střední)
Stane se třeba, že mám opravdu hodně věcí do školy, pak jdu na brigádu a nestihnu udělat pračku, vrátím se z brigády v 8 večer cca a ona mě seřve, že jsem nevděčná a ať se odstěhuju pryč, když mi přijde, že po mě chce moc. Bavila jsem se o tom s kamarádkama a taky doma pomáhají, ale není to takový extrém. U mě není den, kdy bych si mohla odpočinout, jsem opravdu už unavená.
Chtěla jsem mamce už několikrát navrhnout, že bychom si mohly rozdělit povinnosti doma 50/50 a dělat každá stejně, jenže mě vždycky utne, než stihnu něco říct.
Bydlíme v rodinném domě samy dvě, takže úklidu a práce je opravdu dost.
Teď to vypadá tak, že já dělám doma všechno, mamka občas uvaří, ale ten velký úklid dělám já.
Teď mě čeká maturita a fakt nemám čas na úklid a vaření a akorát se stresuju, hrozně málo spím.
Plánuju jít na vejšku a na kolej, šetřím si peníze, protože doma nic nedostanu, ale potřebuju to tady ještě chvíli zvládnout a nějak přetrpět, jenže jsem fakt unavená.
Myslíte si, že toho chci hodně a že jsem nevděčná? Potřebuju názor třeba od někoho, kdo má k mojí mámě věkově blíž.
Omlouvám se za anonyma, nechci, aby mě někdo poznal.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
93
6.5.21 15:45

Nic doma nedělej. Až to půjde, odstěhuj se na kolej a na matku (a i na otce) podej žalobu na určení výživného. Přeji silné nervy!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31852
6.5.21 15:45

On je problém zmáčknout čudlík a pak prádlo pověsit? Tvoje máma asi má nějaký mindrák, že tě pořád tepe. Je dobře, že se v domácnosti zapojuješ, ale není potřeba to hrotit. Jste samy dvě. Co má dělat máma od tří dětí jal stupínky a věčně hladovým chlapem?!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.5.21 15:49

Tvoje situace mě mrzí. Nepřijde mi úplně v pohodě, aby měla takové požadavky, když ještě děláš střední, natož aby ti nedopřála trochu klidu ani těsně před maturitou. Měla jsem to doma podobné a popravdě ani po deseti letech se přístup rodičů nijak nezměnil, jediná záchrana je to, že už bydlím sama. Nicméně stále dle nich nic nedělám a jen tak hniju (těžko říct, z čeho si teda platím sama byt, jídlo, koníčky, dovolene :think: :lol: ). Moje zkušenost je taková, že s rodiči nehnes, maximálně se můžeš smířit s tím, že jsou, jací jsou. Zatnout zuby, těch pár měsíců ještě přežít a pak tradaaaa na kolej a žít si po svém. Pokud je tvoje máma jako ti moji, nevděčná budeš navěky, ať děláš co delas :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
24367
6.5.21 15:53

Přišli by mi normální, že se i domácnost podělite :nevim: mamka neslyší na to, že když máš školu i brigádu, tak ten den nestihneš ještě vyšůrovat?
Chce to jen trochu komunikace, ne na mámu startovat, ale normálně vysvětlit „mami, vím, že sem nestihla pračku, ale měla sem dnes hodně učení a pak práci.“
Jako pravdu má máma v tom, že pokud jsi dospělá a už si vyděláváš, přitom nemusíš přispívat na jídlo a bydlení, tak se není co divit, že od tebe očekává, že si to tak trochu odpracujes. Ale zase nejsi nevolník…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1873
6.5.21 16:01

Co otec? Babicka? Nemuzes k nim?
At si tam tvoje vypecena matinka otroci sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1873
6.5.21 16:02

@Mar__tanka1983 Je to studentka ctvrteho rocniku, ma jen brigadu, nechapu, proc by mela na neco prispivat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6207
6.5.21 16:02

Nejsi nevdecna, tvoje máma je asi trochu divna.. Moje dcera a námi bydlela do 21let a měla jedinou povinnost uklízet si po sobě, vše ostatní bylo dobrovolné.. Coz neznamená, že doma nic nedělala, normálně se zapojila a udělala co bylo třeba, často uvařila, prohlídka mladší sestru.. Ale třeba pračku myslím poprvé zapla až ve své domacnosti :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21663
6.5.21 16:04

Maturitu máš za chvíli, tak vydrž.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
195
6.5.21 16:19

@Mar__tanka1983 Myslím, že pokud studuje, má matka vyživovací povinnost, ne že dcera má přispívat.
Zakladatelko, opravdu by mamka nepochopila, že se právě teď nutně potřebuješ učit? Co táta nebo prarodiče, nebyla by u nekoho z nich možnost být? :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10076
6.5.21 16:28

Matinka k pohledání. :pocitac:
Děláš toho hodně a nejsi otrok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.5.21 16:38

Dcera 24 let, studuje. Jediný co dělá, že utře nádobí, občas pověsí prádlo, pračku zapnout neumí. Skoro o vše jí říkám.

• Citovat
  • Nahlásit
8518
6.5.21 16:44

Já bych se zkusila domluvt třeba s kamarádkami, a šla zkusit někde spolu bydlet. Myslím, si, že toto už je trochu vydírání.. Navíc, pokud máš před zkouškami, tak by měla uznat, že v tomto období potřebuješ mít čas na učení odpočinek.. A něco prostě nestihneš..
A jako.. to jako máma je doma, čeká na tebe až večer přijdeš pračku sama nezapne už z principu, a by tě mohla zdupat :nevim:
POkud chodí na ranní je doma dřív, pokud chodí na odpolední tak třeba celé dopoledne je doma :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21102
6.5.21 16:54
@Anonymní píše:
Dcera 24 let, studuje. Jediný co dělá, že utře nádobí, občas pověsí prádlo, pračku zapnout neumí. Skoro o vše jí říkám.

Tak to taky není nic k chlubeni. To ji nevadí, ze se chová jako malej fakan?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5655
6.5.21 17:02
@Anonymní píše:
Dcera 24 let, studuje. Jediný co dělá, že utře nádobí, občas pověsí prádlo, pračku zapnout neumí. Skoro o vše jí říkám.

Dcera 15 let. Umí vyprat, vyžehlit, uvařit. Dělá to na požádání. Uklízí koupelnu, teď se mnou myla okna. Při úklidu si dělíme práci. Tím, že dospělá žena neumí zapnout pračku bych se nechlubila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat