Co se spaním, miminko 6 tydnů

59
4.11.20 12:16

Co se spaním, miminko 6 tydnu

Ahoj maminky prosím o radu. Máme doma miminko šest týdnů, zhruba první 3 týdny spalo krásně, vždy jsem nakojila a odložila a spal úplně klidně, ale potom to začalo. Teď nakojim když usne u prsa a odložím do 5 minut jevzhuru, když ho uspim v postýlce je to stejný, dokonce ani v kočárku není spánek nijak klidný a dlouhý, hojdavak taky nic. Krmime tak po těch 3 hodinách, roste krásně takže hlad by mít neměl, jak se probudí tak pláče, evidentně není vyspany. Trápí ho prdiky, ale neřekla bych že nějak extrémně, sem tam se zákoutí, ale žádná hrůza, jedině kde schrupne dyl je nositko, ale jako na dvouhodinovou procházku se starší dcerou, to je zahul na záda. Nechci ho nechávat plakát ale potřebuju se starat i o starší dceru. V noci spí krásně a ráno je úplně zlatý, vydrží i hodinu a půl ležet koukat, brouka si, usmívat se ale zbytek dne už jen poplakava protože dle mě není vyspany. Děkuji za rady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1719
4.11.20 12:24

Viděla bych to tak, že chce mámu. Když je v nosítku v klidu a hezky spí, tak asi potřebuje cítit tvoji blízkost, teplo, vůni, tlukot srdce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59
4.11.20 12:35

Asi jo ale nemůžu ho mít u sebe celý den, takže vydržet a doufat že to přejde, dcera byla taky taková ale člověk měl víc času a navíc Teda ta si dala říct aspoň a tím kočárkem takže záda aspoň trochu spocaly

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1613
4.11.20 12:45

@Elzap Jak stará je dcera? Když jsem měla druhou malinkou, tak jsem ji třeba dala k nám na podlahu na polštář my si hrály a malá chvíli koukala a pak klidně i usnula. Měla pocit, že je v centru dění a byla spokojená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46
4.11.20 12:48

Co takové ty houpací lehátka na spinkani? Když mu vyhovuje nositko, třeba chce na spaní trochu pohybu. Jsou i takové které se daji nastavit na vibrace… Syn taky nebyl vůbec kocarkove mimi, se spaním jsme bojovali. Většinu času jsem ho měla na ruce a nejraději spal u mě, takže chápu frustraci, zvlášť se starším sourozencům se to moc dobře nedá. Případně na bříško bych zkusila nahrivaci polstarek jestli ho to trápí. Spinka s dudlikem? V zavinovačce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1155
4.11.20 12:55

Nase uz po tom sestinedeli spala na brichu, i v kocaru, spala tak mnohem klidneji, pomahalo to na to bricho, nebo zavinuta v perove zavinovacce. Dudlik ma?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2416
4.11.20 13:12

Zkus zavinovačku a dudlík a pokud si hrajete se starší dcerou, mít ho usebe na léhátku nebo na dece, a by na vás viděl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60858
4.11.20 13:41

@Elzap 9 měsíců se houpal v břiše.. To tak bývá.. Za mě šátek.. Super věc :think: časem se víc uklidní.. Bolavé bříško mu taky nepřidá :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2231
4.11.20 14:19
@Any9 píše:
Co takové ty houpací lehátka na spinkani? Když mu vyhovuje nositko, třeba chce na spaní trochu pohybu. Jsou i takové které se daji nastavit na vibrace… Syn taky nebyl vůbec kocarkove mimi, se spaním jsme bojovali. Většinu času jsem ho měla na ruce a nejraději spal u mě, takže chápu frustraci, zvlášť se starším sourozencům se to moc dobře nedá. Případně na bříško bych zkusila nahrivaci polstarek jestli ho to trápí. Spinka s dudlikem? V zavinovačce?

Přečti si něco o vibračních lehátkách a o spaní v lehátku vůbec, než začneš radit hlouposti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1469
4.11.20 14:53

V satku se ti lépe rozloží zátěž. Hodně jsem nosila v satku, ve spánku zavinovala, když jsem je odkládala do postýlky. A pak ten dudlik, ale to je o preferencích, co se i kojení týče. Jedno dítě mám dudlikove a druhé bezdudlikove.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59
4.11.20 20:34

Dudlík má na usnuti, pak ho vyhodí a spí bez něj. Zkoušela jsem na pevno zavinout do plenky, do zavinovačky, do měkkého polštáře, na bříško jsem dost spoléhal, dvakrát dokonce tak chrupal i hodinu, ale teď už se mi ho nedaří odložit tvrdé spícího aniž by se probral a jinak na břichu nemůže usnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46
5.11.20 13:23

@Berry77 nechtěla jsem radit špatně. Každému vyhovuje něco jiného, vím jaký to je když mimi nechce spát a člověk proste zkouší všechny varianty. Znám více dětí co v lehatkach spinkaly, včetně jednoho z mých ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2231
5.11.20 14:34
@Any9 píše:
@Berry77 nechtěla jsem radit špatně. Každému vyhovuje něco jiného, vím jaký to je když mimi nechce spát a člověk proste zkouší všechny varianty. Znám více dětí co v lehatkach spinkaly, včetně jednoho z mých ;)

Sama vím, že když dítě nemůže spát, je to peklo. Ale lehátka fakt na pravidelné spaní dobrá nejsou a už vůbec ne ta vibrační. Je to onen pomyslný tenký led, co když zrovna tohle zabere, bude dobře, když to budu muset dělat pořád? :nevim:
Z toho pak vznikají různé berličky, ze kterých je později člověk na haluz a je těžké jim odolat, když zafungují (nosím ho na ruce = usne…ale : budu to chtít takhle dělat pořád?) :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59
6.11.20 11:18

Já se snažím aby spal pokud možno v postýlce, ale dá prostě 20 minut když dobře a hotovo, taky bych nerada aby fungovalo něco co ho budu muset za pár dnů odnaučit ale fakt nevím jak. Možná to bude hlavně problém s tím bříškem, i když ho uspim v ruce a zda se ze úplně na tvrdo zniceho nic se začne kroutit, napínat, plakát jak to odezní spí dal, tak možná tohle mu nedá spát, nevím, od dcery to vůbec neznám prdiky takže nevím jestli je to ono nebo ho trápí ještě něco jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama