2,5 leté dítě nespí

47
2.11.20 21:41

2,5 leté dítě nespí

Ahoj, mám problém
Mám 2,5 letou holčičku, od narození spala krásně, když pomineme nemoc nebo zuby. Ale teď už 3 měsíce se budí každou noc kolem druhé ráno, jako by měla budík. Vezmu si ji k sobě do postele kde leží, sedí, tleská si, brečí, cca tak do pěti nespí a kolem půl šesté usíná a spala by potom klidně do desíti. Poslední 3 dny je šílenství jí uspat, uspávat chodím v osum, kolikrát ještě o půlnoci nespí. Já už opravdu nevím co mám dělat. Přestěhovali jsme jí pokoj do klidnější části bytu, koupila jsem jí povlečení s její oblíbenou pohádkou, vždycky si do postele zaleze sama, je klidná, leží, občas si sedne ale nespí. Televizi vypínám hodinu před spaním, čtu jí pohádky. Já už jsem fakt zoufalá :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1604
2.11.20 21:48

A po obědě ještě spí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2054
2.11.20 21:48

A jak spí přes den?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4767
2.11.20 21:52

Přes den spí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2255
2.11.20 21:58

Já bych jí nedávala spát už v 8hod, když uspáváš až do 12hod. Zkus jí dát spát dýl. U nás to zabralo :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102
2.11.20 21:59

Neteř má noční promítací oblohu a už je v noci klidnější.
Ale ve dvou letech se budila třeba ve dvě ráno a hodinu křičela. Chápu, že je to na prášky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3854
2.11.20 22:26

@Rozarka18

Jééé, jak já ti rozumím…
My to máme doma taky, cca půl roku - jsou takové tak 3-4 noci v týdnu. Vzbudí se kolem 2-3 ráno a 3-4 hodiny prostě kouká a nespí. Pak by spal do desíti. Samozřejmě čučím s ním a když se mi podaří kolem 6-7 znovu usnout, tak jen na chvíli, protože to už zase vstává ten starší… 8o :roll: :roll:
Je to fakt na prášky, vůbec nevím, co s tím.
U nás teda ještě s tím rozdílem, že my teda neuspáváme v osum, ale až po 22.hod (do té doby je to úplně marný), usíná po 23. hodině a v noci se budí. Málokterou noc spí celou až do rána. Zuby už má všechny venku a podle ORL reflux nemá.
Předevčírem o půlnoci (po víc jak hodinové snaze aby spal) se prostě sebral a zdrhnul z postele.
Jak já všem závidím spací děti. Nebo aspoň normálně spící děti.
Tohle je fakt na ránu… :-(

Beru jakoukoliv radu. Nějaké sirupy?

PS - odpoledne spí jak kdy - cca hodinu. Zkoušeli jsme 2× nedát spát, ale bylo to ještě horší (podle mě byl přetaženej a celá noc stála úplně za starou belu).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4767
2.11.20 22:36
@Whitedog píše:
@Rozarka18

Jééé, jak já ti rozumím…
My to máme doma taky, cca půl roku - jsou takové tak 3-4 noci v týdnu. Vzbudí se kolem 2-3 ráno a 3-4 hodiny prostě kouká a nespí. Pak by spal do desíti. Samozřejmě čučím s ním a když se mi podaří kolem 6-7 znovu usnout, tak jen na chvíli, protože to už zase vstává ten starší… 8o :roll: :roll:
Je to fakt na prášky, vůbec nevím, co s tím.
U nás teda ještě s tím rozdílem, že my teda neuspáváme v osum, ale až po 22.hod (do té doby je to úplně marný), usíná po 23. hodině a v noci se budí. Málokterou noc spí celou až do rána. Zuby už má všechny venku a podle ORL reflux nemá.
Předevčírem o půlnoci (po víc jak hodinové snaze aby spal) se prostě sebral a zdrhnul z postele.
Jak já všem závidím spací děti. Nebo aspoň normálně spící děti.
Tohle je fakt na ránu… :-(

Beru jakoukoliv radu. Nějaké sirupy?

PS - odpoledne spí jak kdy - cca hodinu. Zkoušeli jsme 2× nedát spát, ale bylo to ještě horší (podle mě byl přetaženej a celá noc stála úplně za starou belu).

Nedala bych spát po obědě… ale ono si to nesedne za dva dny, ale tak 10-14 dní. Dcera kolem dvou let začala večer usínat kolem 22 hodiny a to jsem prostě odmítala, takže se rušil odpolední spánek. A trvalo asi 14 dní než si to sedlo… a pak spala prostě od cca 18:30-19 do cca 7-8. Ale byli rána kdy se vzbudila v 5… a usla třeba dopoledne v 9… nechala jsem max. 20minutek… nebo pak večery co nechtěla jít spát a plakala…přetažená… ale vytrvali jsme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3854
2.11.20 22:48

Bohužel se bojím, že to posunutí 22.hod u nás nedopadne. Jeho večerní spánek tak začíná už… minimálně od roku a půl. Starší to má taky tak. Jsou to nespavci, oba dva. Myslela jsem, že když přestane spávat odpoledne, tak bude usínat dřív - a nic. Zkoušela jsem dávat spát ve 21, ve 20 a prdlajs - dřív jak o půl desáté mi neusne (ten starší (4 roky) co už odpoledne nespí). Nespravilo se to ani příchodem podzimu a dřívější tmy. Venku jsme hodně. No a ten 2,5 letý to je úplná katastrofa co se spaní týče… já už se víceméně smířila s tím, že bude teda spát až před půlnocí - ale ať spí… to jeho noční buzení a koukání je fakt hrozný…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
511
2.11.20 22:58

Taky se u nás teď spánek zhoršil. Usíná kolem půl desáté (dnes až po desáté), ráno by vyspávala do devíti. Poslední dny se v noci budí a pláče, sice zase usne, ale já už neusnu:-( Zatím nechci rušit denní spánek, protože ve jeslích/školce se taky spí. Maximálně ho zkusím zkrátit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17210
2.11.20 23:05

@Whitedog toto neznám, ale máme mladého pana v manželské posteli :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4767
3.11.20 07:34
@Santa Juana píše:
Taky se u nás teď spánek zhoršil. Usíná kolem půl desáté (dnes až po desáté), ráno by vyspávala do devíti. Poslední dny se v noci budí a pláče, sice zase usne, ale já už neusnu:-( Zatím nechci rušit denní spánek, protože ve jeslích/školce se taky spí. Maximálně ho zkusím zkrátit.

Zkrácení nepomůže. U nás pomohlo fakt zrušit polední spánek, už před druhým rokem. Usínala dříve, vstávala kolem 7-8. Ve školce leží, neusne. Nestěžuje si že by ji to vadilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
3.11.20 09:00
@PeBa12 píše:
A po obědě ještě spí?

Přes den spí po obědě cca od jedné. Spí hodinu, někdy hodinu a půl

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
3.11.20 09:03
@kavenka píše:
Já bych jí nedávala spát už v 8hod, když uspáváš až do 12hod. Zkus jí dát spát dýl. U nás to zabralo :kytka:

No já normálně uspávala kolem půl deváté, deváté, to se právě budila v noci. Jenže mě se právě zdála vždycky kolem půl osmé unavená, vždycky poléhavá, je úplně v klidu, tak jsem myslela že jí udělá líp když jí budu uspávat dřív ale to prostě neusne a stejně se v noci vzbudí a pak nespí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
9.1.21 23:35

Maminky, prosím-mám stejný problém. Dcera 24 měsiců, vždy usínala krásně v 9 večer, pohoupala jsem ji, dala jí do postýlky a ona v klidu sama usnula a spala celou noc.
Teď poslední měsíc je to peklo!
Zrušila jsem odpolední spaní, jinak dodržuji pořád stejný režim ale nic se nezměnilo, stejně usne až okolo 23h ale je schopná usnout klidně až v půl 1 ráno.
Dcera je hodně živá, neposedí, pořád někde lítá a hlavně je strašně vzteklá. Já jsem z toho už na prášky, hlavně vůbec nejí, takže si lámu hlavu nad tím, kde bere tolik energie? Za den opravdu s ní dohromady 10-12 lžic jídla..
S malou to začalo jít z kopce kvůli partnerovi který začal pracovat z domova. Malá je vzteklina a aby to partner nemusel poslouchat, začal jí ustupovat a vše povolovat. Dcera toho samozřejmě využívá, takže když jsme doma všichni spolu, tak je to děs, když jsem s ní sama, tak funguje normálně. Partnerovi to nevysvětlím, na výchově se neshodneme. Podle nej je ještě dcera malá a vyroste z toho, ja naopak si myslím, že by měla mít hranice..
Máte někdo zkušenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat