Spaní 11měsíčniho miminka

Anonymní
25.10.20 13:52

Spaní 11měsíčniho miminka

Ahoj maminky, mám na Vás takový dotaz či spíše bych Vás chtěla poprosit o radu.

Mám 11měsíčniho syna, který spinkal od 3 měsíců už celou noc bez buzení ale posledních pár dní no spíše týdnů se začal probouzet už okolo 2-3h ráno, jen vždycky pobreknul, já přoběhla a dala dudlík a spal dál.

Teď posledních pár dnů usne mezi 18:30-19-30h ale už v 22h se mi probudí opět dám dudlík a spí dál ale cca do 30min se mi opět probudí, to už je ovšem těžší uspat, tak ho houpu v houpače (špatný návyk, já vím ale odnaučit to není tak jednoduchý) to mi usne ale za dalších 15-30min opět probouzečka, to už mu dám hipp (to mu dávam teď tak 3dny), to vypije a spí ale do hodiny už je opět vzhůru a už né a né usnout jako by měl ráno a usne mi až okolo 2-3h ráno a to jen díky tomu, že si ho přenesu do postele a nakojím ho nebo sním pouze ležím.

Tak bych se chtěla zeptat na to jak udělat to aby mi opět spinkal celou noc?

Vždycky mi spal od 19h-5h a teď prostě taková změna. Už nevím co by..

Dnes mi usnul až ve 3h a v 6h byl už na nohou, tak už prostě nevím.

Moc proím o radu.

PS: omlouvám se za anonym ale cítim se špatně, mám pocit, že dělám něco špatně ale nevím co. :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19690
25.10.20 13:55

Nerostou zuby? :think: jinak se teda spanek detem casto meni a vetsinou pomuze jenom cekat, az z toho konkrétního stadia odroste :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.10.20 14:01

Nene zoubky nerostou, už jich má 6 a zatím jsem nedohledala ani náznak, že by rostl další.

Jde o to, že kdyby alespoň třeba brečel, nebo se kroutil, to by mohlo být třeba, že má prdy nebo ty zoubky ale on vždycky jen pobrekne a když vejdu do ložnice se podívat, tak už stojí o postýlku a culí se na mě.

Tak mě prostě ani nenapadá co by to mohlo být a hlavně čím.

Jen mě napadlo, jestli třeba není jen hladový, proto mu teď 3 den dělám ten hipp ale podle všeho hladový není.

• Citovat
  • Nahlásit
496
25.10.20 14:05

Nedá se dělat nic, musíš vydržet. U nás se zlepšilo spaní s nočním odstavením, ale to asi nebude vás případ. Roli určitě hrál růst zubů a v neposlední řadě bych řekla, že dětem „dozrává“ nervová soustava. U dcery mi kolikrát přišlo, že ji vybuchne hlava, nedokázala klidně ležet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9047
25.10.20 14:23

Když bys hned nepřišla, začne řvát?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1676
25.10.20 14:26

U nas takhle kluci dvojcata 2 měsíce byli vzhuru 2-3hodinky jakoby v noci a dopoledne dospavali. Bylo to hodně náročný, hlad ani zuby v tom nebylo, prostě období, trvalo to 2 měsíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.10.20 14:32

@Santa Juana ale on spí v klidu, v nouci se nekroutí ani nebrečí, zuby ani nervová soustava to asi nebude. Jen se prostě probudí jen s pobrekem.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.10.20 14:33

@Sany80s pravděpodobně ano.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.10.20 14:34

@suzka1 tak je dobrý vědět.

• Citovat
  • Nahlásit
1115
25.10.20 14:35

Také jsem chtěla napsat, co by se stalo, kdyby jsi nepřišla? Něco jiného by bylo, kdyby se probudil s řevem a ten by se dále stupňoval… Ještě mě napadlo, zda se náhodou nenaučil nějakou novou dovednost z hrubé motoriky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9047
25.10.20 15:00
@Anonymní píše:
@Sany80s pravděpodobně ano.

Jestli bude jen chvilku kňourat, nechoď tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.10.20 15:22

@Pocahonta jakou hrubou motoriku?

• Citovat
  • Nahlásit
5210
25.10.20 16:06

Skoro 11ti měsíční dcera se mi teď týden budi okolo 2 hodiny, a usne až ve 4. Kezby to přes den naspala… Rostou ji teda zuby, nicméně ty už rostou dost dlouho. Podle mě to je prostě období a chce to vydržet. :kytka: Já jsem druhý den totálně hyn, protože pak usnu klidně až v 6, a v 7 máme vstavacku. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1115
25.10.20 16:06
@Anonymní píše:
@Pocahonta jakou hrubou motoriku?

Hrubou motoriku - něco z pohybových dovedností: Např, že se naučil stát s oporou (to celkem pasuje na to věkové období tvého dítěte). Jinak vím např. z okolí, že některé děti, když se naučí něco nového, tak se jim na chvíli zhorší spánek. Např. když se synátor naučil přetáčet, tak ho to párkrát probudilo i za noc (např., že se probudil na břiše a ještě neuměl se z toho dostat).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1304
25.10.20 17:07

Taky jsem četla, že když dítě udělá nějaký nový skok ve vývoji, třeba se naučí stoupat, tak to může rozhodit spánek. Asi je z toho tak nadšené, že nemůže spát :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama