Uspávání dvouměsíčního miminka

27
3.11.20 20:01

Uspávání dvouměsíčního miminka

Hezký večer holky. Jak uspáváte svá miminka okolo dvou měsíců? Přes den, ale hlavně večer. Usne vám samo po položení do postýlky nebo uspáváte prvně na rukách či jak je to u vás? Můj malej - dva měsíce - právě není schopný usnout jen tak v postýlce, musím ho uchovat nebo udrndat v pojízdném košíku - ale kila mu jdou nahoru a do košíku se taky nevejde věčně. Celkově zatím s postýlkou nekámoší. I přes noc po kojení zůstává zatím u nás v posteli, zaprvé kojím v leže a oba u toho usneme a i tak, když ho po kojení přeložím do postýlky, tak se vzbudí, začne sebou házet, koukat a nechce usnout nebo brečí. Zajímá mě, jestli, případně jak se na postýlku naučí :?
Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1363
3.11.20 20:13

Tak ho nech spát s tebou, je to nejpohodlnější. Mě obě děti usínaly u kojení, pak přesun do postýlky a spali dál. V noci jsem většinou vytuhla taky, tak jsme spali spolu. Přes den první dítě stačilo strčit do kočárku a vyrazit na vycházku. Mladší vyžadovala postýlku a klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61696
3.11.20 20:33

@Petula1331 Mam tedy mladší, ale v noci spí normálně v postylce.. Nakojim, dám odrihnout, položím do pelíšku.. Malý leží, kouká, když je v klidu tak zhasnu a jen pak poslouchám, zda je v pohodě :think: zatím dobrý :think: přes den mi ale běžně chrape na rukou, v šátku nebo v houpacím křesle :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9825
3.11.20 20:37

Syna jsem uspávala od narození až do jeho skoro tří let. Dcera do roka usínala sama a od té doby ji musím uspávat. Dělám to tak, jak je to dítěti i mně pohodlné a příjemné. Tak rychle to uteče, že ani nevíš, jak na to budeš vzpomínat :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
3.11.20 20:41

Mě dítě usínám normálně, jinak jsem houpala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.11.20 21:45

@Petula1331 ani jedno jsem neuspávala chováním, houpáním, drncáním a kojila jsem vsedě i vleže, ale v posteli s námi nespali, protože jsem to tak chtěla. Nakrmit, pochovat, pusinku a do postýlky :mavam:
Každá si to zařídíme tak, jak nám to vyhovuje, pokud chceš uspávat na ruce, nebo mít miminko v posteli, klidně to tak dělej, je to tvoje volba. Akorát nepočítej s tím, že to později půjde změnit.

• Citovat
  • Nahlásit
289
3.11.20 22:45

Asi zhruba do 2 měsícu jsem uspavala při chození, pak jsem jen drndala na posteli a snižovala intenzitu a za 14 dnů usínal bez drndaní. Ale doteď, 12 m, uspávám, že spolu usínáme v posteli a pak spí v postýlce přitisklé na postel bez bočnice. Zkoušela jsem ho kolem 7m uspat rovnou v postýlce a že bude spát sám, malej nějak extrémně neprotestoval, ale mně to mrzelo a bylo mi smutno, tak jsem to po dvou dnech přestala dělat, manželovi to nevadí. Jak tu bylo psáno, udělej si to tak, jak to cítíš ty, že je to nejlepší :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
6.11.20 15:31

Já mám 2,5 měsíce syna a přes den téměř nespí ale usíná pozdě a je díky tomu schopný spát i do 12 do oběda. V noci se budí po 2-3 hodinách na kojení. Ale večer usne u prsa, dám ho do postýlky a občas ještě pobrekne, takže mu dám znovu prso a spí. Když už spí přes den, tak na gauči. V Malé cestovní houpací postýlce, co jsem koupila do obýváku, spát nechce. První syn mi taky spal na gauči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48
20.1.21 10:51

Mám sedmitýdenního chlapečka a ze začátku nám děsně brečel, tak jsme konejšili a uspávali v náručí při chození. Teď má 6 kg a nelze se s ním tahat, než zabere, tak houpu v sedě a vypadá to, že to stačí. Asi budu postupně ubírat houpání, ale zatím nám v postýlce sám taky neusne. V noci, když jsem občas moc unavená a chtěla bych spát, tak pro urychlení usínání miminka pustím vysavač - a funguje. A objednala jsem si šumícího medvídka, snad bude fungovat aspoň tak dobře jako vysavač. :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat