Co se životem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.18 14:06
Co se životem?

Předem se omlouvám, že se trochu víc rozepíšu..a omlouvám se, že to možná bude trochu zmatené, mám toho na srdci moc a potřebuje se vypsat..tak mi to promiňte..

Letos jsem jsem maturovala, vše v pohodě jedny z nejlepších výsledků, ale má to jeden háček podělala jsem maturu z matiky, šla jsem na opravný termín, bohužel jsem to to znova zvorala, tímto se mi momentálně zhroutil celý můj život..ale to je jiná kapitola..

Povahově jsem melancholik a infj-takže výsledkový typ, co bere vše vážně a je zodpovědný..
Na vzdělání mi záleželo, nic moc dětství.. měla jsem motivace-fakt jsem o chtěla v životě někam dosáhnout, studovat dobrou výšku, mít dobrou práci…asi jako každý…místo toho tohleto

Stalo se co se stalo, ale já nevím co dál(co s rokem)

Moc možností nemám vlastně jen dvě 1)scifi-odjet pryč do zahraničí, třeba jako au-par, to je ale bez šance, anglicky umím, ale žádná sláva to není, ale hlavně nesplňuju kritérium co se týká dětí, jsem jedináček, nikdy jsem se nazájimala o hlídání…
navíc si to neumím představit jak bych to zvládala psychicky odjet pryč sama, s mojí introvertní povahou…
ale toto by byla nejlepší možnost-naučit se jazyk, poznat zkušenosti, cestovat, ujasnit si co chci v životě…prostě se sebrat a odjet pryč na rok..

2)možnost nastoupit do práce, kde pracuju nyní ve formě brigády…A snažit si vydělat co nejvíc, tím myslím pracovat plus mít ještě brigádu(peníze šetřit)-na druhou stranu je pro mě neskutečně těžké porazit mé vlastní ego a přiznat ostatním, co se stalo, přitom je všem můj život ukradený, ale já se prostě nemůžu zbavit dojmu, co na to řeknou ostatní..všichni si zvyklý, že jsem úspěšná mám dobrý prospěch, berou mě za chytrou…
(jinak ta práce není žádná hitparáda obyč. práce kde stačí zákl. vzdělání, takže v podstatě do životopisu se to nehodí, jako praxe nic…

To jak to dopadne a jak se svým životem naložím je asi jasné viz text výše, spíš mě tíží delší budoucnost. mám přesně jasno co chci dělat-a tím je alternativní a především čínská medicína..
Kdybych opravný termín maturit napsala, pokračovala bych na výšku(státní),čín­skou medicínu bych studovalo až, když když bych měla několik let klasické zaměstnání, dostatek financí..prostě až by byla příležitost..
v tuto chvíli mě však státní vš neláká, právě proto, že neexistuje žádná obor který by mě fakt oslovil. navíc po roce pauzy, se mi bude těžko vracet do studijního světa..,napadlo mě tedy jít za svým snem, několik dalších let(cca10)pracovat někdy kde stačí základní vzdělání, případně obyč maturita z gymplu(doplňo­vání, prodavačka, skladnice,…) a přitom právě studovat činskou medicínu-je to na 4 roky formou 1× za měsíc…ale nevím jestli to není moje zkratkovité myšlení, abych neudělala blbost, přece jen jeden rok stojí cca 45 000, s tím, že nevím jestli bych se tím pak uživila a rozjezd na začátku taky nebude úplně jednoduchej…ale hlavně bych neměla klasické vzdělání, SŠ jsem studovala gyml, takže ze mě nic není..a kdyby se v životě cokoliv podělalo, tak jsem vlastně nula, co se týká vzdělání, nic neumím a na pracovním trhu bych to měla těžké

úvodní studium tčm začíná již v lednu, takže bych neměla pocit, že celý rok proflákám,…

Názor mé rodiny je, že nejdříve vystudovat klasickou vš (oni nevědí, co se mi honí hlavou momentálně) a pak tčm, ten názor jsem do nedávna měla také..

Šli byste si za tím, kam vás srdce táhne(tčm) nebo byste jednali racionálně(kla­sická vš)

Z textu to nevyplynulo, ale podotýkám, že na maturitě mě záleží, ten 3 pokus musím dát, jinak asi pudu skočit pod vlak.(takže se bavím za předpokladu, že třetí pokus vyjde) a já budu mít maturitu

co se týká klasické vš, přihlášky se podávají do února, což je za chvíli, a tak mě napadlo, místo denní studia studovat dálkově, třeba ekonomku(nevím jestli zrovna ekonomka je vhodná volba),či něco podobného pro strýčka příhodu, abych měla titul(bc),případně si mohla někdy najít klasické zaměstnání nebo aspoň co napsat do životopisu..

Jinak táhne mi jednadvacet a dva roky života v pr..li, jednou odklad do zš a teď toto…
Podotýkám, že jsme momentálně bez jakýchkoliv závazků, nemám přítele a tak…bydlet mám zatím taky kde, osoba u které bydlím(nevlastní mamka)mě ještě nechá u sebe bydlet(teda asi až zjistím, že nechci na vš, tak nevím),takže náklady minimální(přís­pívala bych na nájem a jídlo). nemůžu ovšem furt někomu viset na krku musím se osamostatnit, což nevím, když nebudu mít žádné pořádné zaměstnání, těžko dosáhnu na hypotéku, budu rády když vyjdu s pěnezma platit nájem a až budou závazky, bydlení, děti…Teď vše vidím růžově pro mě samotnou jsou peníze dostačují..
další věc je, že nevím co bude, nyní to je sprací dobré, ale za dva roky může být pracovní trh úplně jinde..těžko bych si pak hledala práci bez vejšky…

To je hrůza když to po sobě čtu, připadá mě, že problém je asi v mé hlavě, spousta lidí je na tom hůř, mají děti, životní minimum a žijí, spousta lidí dělá povolání skladníky, za pásem, prodavačky a taky žijí…
a já furt někdy vidím problémy

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Malaga
Generální žvanilka 24701 příspěvků 04.09.18 14:15

Přiděláváš si zbytečné starosti, zaměř se na přítomnost, řeš akutní a aktuální potíže…
A jako řeči o 2 letech v čudu.....o nic nejde, i když to teď vidíš jinak…
Přemýšlela jsi jaké bys měla uplatnění s oborem čínská medicína?

LennyL1
Kecalka 400 příspěvků 04.09.18 14:16

Prosím Tě, hoď se do klidu. Nikdo učený z nebe nespadl. Především si dodělej maturu, na to se soustřeď a pak začni vymýšlet co dál. Jsi mladá, máš vše před sebou, to zvládneš!

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.18 14:16

Nepanikar! Nejsi prvni ani posledni,co neudelali maturitu. Taky jsem ji, z jistych duvodu, nedala na poprvé a svet se nezboril. ;) po te nezdarene maturite, jsem se prihlasila na pracak, chodila na rekvalifikacni kurz a za rok si ji dodelala. Sla jsem do prace a o par let pozdeji jsem si dalkove dodelala VŠ. Vsechno jde, kdyz se chce. Takze pokud te tahne srdce k tcm, tak chod na brigadu, k tomu chod na tcm a maturitu si dodelej potom. :nevim:

divine woman
Echt Kelišová 8859 příspěvků 04.09.18 14:17

A co jazyková škola na rok? Znám děti, které nedaly maturitu z cizího jazyka a šly na rok na státní jazykovku. Měly status studenta, chodily do školy na 4h denně a odpoledne a o víkendech na brigádu. Udělaly si jazykové certifikáty, odmaturovaly a pokračovaly na VŠ.

Nmdl
Ukecaná baba ;) 1906 příspěvků 04.09.18 14:21

Tak základ je dodělat si tu maturitu, o tom žádné. A dozhodně bych na tvém místě nechodila na ekomku, když tě tam nic netáhne a ani si nedala maturitu z matiky. Zkusila bych zkombinovat tradiční VŠ, která by se ti mohla hodit i do budoucna, například fyzioterapie, tématicky by mě to mohlo bavit. K tomu bych přidala ono studium alternativní čínské medicíny.

Jak si psala ohledně au-pair, tak rozhodně nemusíš dělat jen to, existuje spousta možností ve stylu work and travel, můžeš dělat pokojskou, taky se tam naučíš anglicky, to samé servírka. Případně je tu možnost ještě vyrazit jako dobrovolník s neziskovkou na nějaký projekt. Je spousta destinací, kam vyjíždějí, například i do Asie, za práci máš často hrazené ubytování, stravu. Nebo můžeš zůstat v ČR, pracovat, vydělávat a o víkendech můžeš docházet na intenzivní studium jazyka. Těch možností je nepřeberné množství.

Bubla_Bučková
Závislačka 3823 příspěvků 04.09.18 14:24

já tam nikde nevidím doučování a každodenní studování matematiky :think: Šla bych do práce a vydělala si, prázdniny před nástupem na Vš můžeš procestovat. Přihlášku na VS podat podle toho, co tě baví a začít tam chodit co nejdříve.

Meily
Kecalka 195 příspěvků 04.09.18 14:25

Heled zaprvé, neskakej prosím tě pod vlak.
I kdybys byla bez maturity tak to není takový problem.
Zadruhé. Jdi za svým srdcem :srdce: ne to co chtěj po tobě ostatní. Musíš si umět vybrat, co chces a určitě si nerikej, že něco byla ztráta času. Vše má svůj duvod, proč se tak děje.
Nelam si hlavu budoucnosti za 10 let. Věnuj se radši te matice jako priorita číslo jedna. Chod na tu brigádu ať máš nějaké korunky a až udelas maturu tak můžeš promyslet dál ;) hlavně delej co tě baví.

Verun83
Echt Kelišová 8769 příspěvků 33 inzerátů 04.09.18 14:29

Nema smysl delat vejsku, kdyz to nechces. Nasi taky mysleli, ze pujdu na vejsku. Nesla jsem, protoze jsem nechtela. A uprimne, nechybi mi. Jestli chces studovat tcm, studuj to a dodelej maturitu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.18 14:43

Díky všem za komentáře
Psychicky mě to zrujnovalo, takže teďko vidím všechno zkresleně, to se ale zlepší, a azse bude dobře,co bude dál uvidím,něco bude…

Elderane
Povídálka 13 příspěvků 04.09.18 14:46

Ahoj, na tvém místě bych si zvolila studium nějakého klasického zdravotnického oboru, abys získala znalosti z biologie, fyziologie, biochemie - prostě o tom, jak to v těle vlastně funguje. Až na těchto základech bych potom stavěla studium tčm apod. Jednak budeš působit důvěryhodněji na budoucí potencionální klienty a také se ti bude lépe pracovat s informacemi - přeci jen alternativní medicína se hemží různými podvodníky a „zaručenými odborníky“, následování jejichž metod by mohlo někomu ublížit.
Rok, který jsi teď získala bych využila k práci na sobě. Brigádu určitě ano, abys něco našetřila, ale ne tak, abys už nic jiného nedávala. Zaměřila bych se na procvičování matematiky, určitě bych pracovala také na angličtině (opět také kvůli informacím - spousta odborné literatury je v AJ). To můžeš buď pomocí jazykovky nebo pokud máš pevnou vůli, tak i sama.

DanielaD
Ukecaná baba ;) 1768 příspěvků 04.09.18 14:56

dodělej maturitu, pak řeš další věci. Máš vyhlídky na 2 oky dopředu, skoro nastudovaný jízdní řád vlaků, ale podstatné ti uniká. Neřeš, co, kdo, kdy řekne a co si myslí, do lidí nevidíš,je naprosto jedno, co mají o tobě v hlavě.

Běž se učit. :kytka:

modletin123
Stálice 57 příspěvků 04.09.18 18:58

Soustřeď se na učení, dodělej si maturitu a mezi tím si vše ujasníš, budeš zase o něco starší a moudřejší. Znám lidi co 2× propadli a po 6 letech tu maturitu udělali. Musíš prostě zabrat, je to jenom na tobě.

chaela
Ukecaná baba ;) 1296 příspěvků 2 inzeráty 16.09.18 13:53

Já bych ten rok věnovala práci (peníze i praxe se ti v budoucnu budou moc hodit) a studiu matematiky, abys ten třetí pokus už opravdu dala.
Jinak s tou VŠ versus čínská medicína, je krásné jít si za svým srdcem, nehledět na nic a nikoho, ale sama teď vidím, že to není ta správná cesta. Já jsem si šla za svým srdcem, vystudovala jsem výšku, strašně mě to bavilo, byla jsem mezi nejlepšími, jezdila na stáže, červený diplom… Ale je to obor k ničemu, práci v oboru téměř jistě neseženu, doktorát asi budu muset skončit, protože mi víc bere než dává a tu práci mi taky nezajistí. Tluču se o hlavy, že jsem nešla na nějaký užitečný obor, na něco, čím se v budoucnu opravdu dá živit. Pořád jsem se uklidňovala tím, že dnes málokdo pracuje v oboru, že po x letech základky a všeobecného gymplu budu konečně studovat něco, co mě baví apod. Ale chyba. Teď nevím, co se sebou. Nic dalšího už vystudovat nestihnu, za rok mi půjde mladší dítě do školky a já kvůli financím prostě musím do práce. Ale od jaké?

Takže za mě doporučuju dobře promyslet, co začneš po té maturitě studovat. Samozřejmě, že tě to musí bavit, musí ti to jít atd., ale to není všechno, je třeba myslet i na budoucí uplatnění. Netuším, jak se dá živit čínskou medicínou, ale pokud moc dobře ne, snažila bych se jít na nějakou VŠ alespoň trošku praktickou a tčm si dodělat později, nebo třeba VŠ dálkově a tčm u toho.
Hodně štěstí.

Bublato
Stálice 89 příspěvků 16.09.18 20:43

Ahoj, ještě jsem nikoho neviděla napsat (jen jsem to tak proletěla), že i když si myslíš, že vypadáš hloupě před ostatníma, že jsi to neudělala, tak ostatním je tě akorát líto a říkají si, že ti to akorát nějak nevyšlo (třeba kvůli stresu), takže s tím si starosti nedělej. A i kdyby si to mysleli, tobě to může být jedno, soustřeď se na sebe :)
Jestliže se zajímáš o TČM, ale jak říkáš, nevíš jaké s tím je uplatnění, a že bys neměla ani pořádné vysokoškolské vzdělání, tak bych být tebou asi uvažovala o studiu čínštiny a nebo jak již někdo psal, tak nějakou lékařskou fakultu..třeba i zdravotní sestru nebo tak :)
Vím, že tohle je složité, na toto potřebuješ čas, a někdy ani ten ti nestačí (jak se stalo u mě) a pak děláš to, kam tě život zavál

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Selfie expert Dáda: Na Instagramu vypustila další zlo. Co dělá špatně?

Je jí dvaašedesát, ale sociální sítě si zamilovala, jako by byla teenagerka.... číst dále >

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Články z Ona Dnes

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >