Zaměstnání - učitelka v MŠ či ošetřovatelka v DS

Anonymní
4.3.20 22:20

Co si vybrat?

Nemůžu se rozhodnout kterou práci si vybrat, tak budu ráda za vaše postřehy.

1. učitelka v MŠ- původně moje profese než se mi narodila dcera, dceru si mohu brát s sebou, což je na jednu stranu super, protože ji nevzali v září do školky a já nemám funkční hlídání, na druhou stranu dělat se svým dítětem je docela náročné. Finančně si možná i nějakou kačku pohorším než ve stávajícím zaměstnání.
  2. ošetřovatelka v DS, mám půl úvazku, který mi ale nedodržují, mám mít 7-8 služeb v měsíci, mívám kolem 10 protože nejsou lidi, střídám denní, noční, nepřetržitý režim, 12h směny, noční v týdnu mi nevadí, ale dávají mi všechny víkendy denní, mám za celý měsíc max 1-2 dny volna nebo noční, několikrát jsem je prosila o méně služeb o víkendu, nebylo mi vyhověno, vůbec nemám čas na rodinu jako takovou, v týdnu jsem s dcerou, ale netravím čas s partnerem anemůžem někam na výlet, nebo vypadnout a trochu si odpočinout. Zase mám směn 10 do měsíce, školka by byla asi od po-pa

Díky za Vaše názory, snad mi to pomůže v rozhodování.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1303
4.3.20 22:22

Ja bych vzala tu skolku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3276
4.3.20 22:22

Pokud jsou možný jen tyhle dvě varianty, tak určitě 1 ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
822
4.3.20 22:23

Učitelka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
479
4.3.20 22:26

Z toho co píšeš, bych volila učitelku. Vyřešíš tím starost o dceru, volné prázdniny, nebo jejich část a pevná pracovní doba.
Druhá práce se mi jednoznačně nelíbí protože nedodržují dohodu a trpěl by tím tvůj partnerský vztah. Také by byla varianta nastoupit a mezitím hledat jinou práci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.3.20 22:26

Ano jen tyto dvě varianty. V DS pracuji už půl roku kuli hlídání dcery, které nemám, takže se střídame s manželem. U školky váhám, protože jsem si zkusila pracovat ve školce a dcerou a bylo to hodně náročné, ale zase byla hodně malá, dnes už je starší, tak by situace mohla být možná lepší :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
4.3.20 22:30
@MichaelaHw píše:
Z toho co píšeš, bych volila učitelku. Vyřešíš tím starost o dceru, volné prázdniny, nebo jejich část a pevná pracovní doba.
Druhá práce se mi jednoznačně nelíbí protože nedodržují dohodu a trpěl by tím tvůj partnerský vztah. Také by byla varianta nastoupit a mezitím hledat jinou práci.

Určitě ano, doma se s manželem vůbec nevidíme, buď si vyměníme ve dveřích dítě a já jdu na noční, nebo jsem pak pryč celý víkend. Ani by mi nevadilo méně peněz, spíš mám obavy já versus dcera ve školce, v září ji už snad přijmou do státní, tak by mohlo být líp, nebo jak píšeš ještě mít čas hledat něco jiného. Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
479
4.3.20 22:38
@Anonymní píše:
Ano jen tyto dvě varianty. V DS pracuji už půl roku kuli hlídání dcery, které nemám, takže se střídame s manželem. U školky váhám, protože jsem si zkusila pracovat ve školce a dcerou a bylo to hodně náročné, ale zase byla hodně malá, dnes už je starší, tak by situace mohla být možná lepší :nevim:

A nebyla by varianta, že by časem šla dcera do jiné školky? Nebo jste byly obě v této školce a ty jsi pak přešla jinam?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
479
4.3.20 22:40
@Anonymní píše:
Určitě ano, doma se s manželem vůbec nevidíme, buď si vyměníme ve dveřích dítě a já jdu na noční, nebo jsem pak pryč celý víkend. Ani by mi nevadilo méně peněz, spíš mám obavy já versus dcera ve školce, v září ji už snad přijmou do státní, tak by mohlo být líp, nebo jak píšeš ještě mít čas hledat něco jiného. Dekuji

Znám to, je to náročné, já si pak vyčítala, že kvůli práci trávím s holkama málo času. A s mužem to byla docela krize. A co tvůj chlap, probírali jste to?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.3.20 22:41
@MichaelaHw píše:
A nebyla by varianta, že by časem šla dcera do jiné školky? Nebo jste byly obě v této školce a ty jsi pak přešla jinam?

Až budou duben/květen zápisy zkusím určitě státní školku

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
4.3.20 22:43
@MichaelaHw píše:
Znám to, je to náročné, já si pak vyčítala, že kvůli práci trávím s holkama málo času. A s mužem to byla docela krize. A co tvůj chlap, probírali jste to?

Já si myslím že na dceru mám dostatek času, vesměs s ní jsem celý týden krom těch víkendu, ale musím s ní fungovat třeba i po noční.
Spíš krize doma s manželem, že se nevidíme, nemůžeme společně nikam jet apod. On to nechává na mě, ať se rozhodnu co pro mě bude lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
4.3.20 22:58

Určiě varianta 1 - rodina na 1. místě. :srdce: Jednou by ti mohlo být líto každé chvíle, kterou jsi nebyla s ní..

• Nahlásit
  • Citovat
13
4.3.20 23:01

Školku :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1006
4.3.20 23:23

Školku :mavam:

• Nahlásit