Co trápí miminko?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

zuzti
Nováček 9 příspěvků 02.03.18 09:18
Co trápí miminko?

Prosím, zda by někdo dokázal poradit. Mám doma třítýdenní miminko a poslední týden ji stále něco trápí. Ze spaní se zavřenýma očima kňourá, kuňká a jakoby odříhává (takové chlapské hrdelní ghrrr), zčervená jí obličej a do toho se kroutí a prohýbá. Někdy do toho kňourání zapláče a pak zas spinká dál. Přitom po kojení odbrknutá je, brká i dvakrát, třikrát. Spánek vůbec nemá kvalitní. Pak se i málo budí na aktivní zkoumání světa. Někdy pomáhá vložení do šátku nebo položení na bříško můj hrudník, ale zas jen třeba na hodinku a potom se kroutí znova. Co ji trápí? Jak ji i sobě pomoct? Upřímně ani já se u toho nevyspím. Děkuji za každou radu.

Příspěvek upraven 26.05.18 v 09:21

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Rive
Ukecaná baba ;) 1008 příspěvků 02.03.18 09:25

Prdíky?

vertunka
Závislačka 4159 příspěvků 02.03.18 09:29

Mam 3tydenni holcicku a to same. Podle me to jsou prdiky a celkove jak jim pracuje zaludek a streva.

Mimochodem co to je brknout? Jako odříhnout?

dickys
Zasloužilá kecalka 732 příspěvků 02.03.18 09:29

Asi to budou ty prdiky. Já teda malé nedávala prso dřív než po 2 hodinách, jinak dost ublinkavala a evidentně ji nebylo dobře.

Zdendula82
Ukecaná baba ;) 1079 příspěvků 02.03.18 09:34

To budou prdíky. Náš mladší na ně taky strašně trpěl. Teď jsou mu tři měsíce a je to mnohem lepší. A neboj, třítýdenní miminko ještě tolik svět zkoumat nepotřebuje ;) Dej jí čas. Čtvrtý semestr uteče jako voda a pak už to bude úplně jiné miminko.

Ollik
Kecalka 225 příspěvků 02.03.18 09:36

Můžou to být prdíky. Když je měla dcera, tak ji to bolelo tak, že se budila a plakala. Hodně plakala. Na, ně jí zabíral teplý obklad na bříško. Měla je po nevhodné UM, ale ty kojíš. Tak leda, že by ji nesedělo nějaké jídlo…

Jinak dcera se v tomhle věku kroutila, mávala ručkama a vydávala zvuky ze spaní běžně… Třeba ruší sama sebe. Možná by pomohlo zavinout?

zuzti
Nováček 9 příspěvků 02.03.18 09:43

Ano, po kojení si hned odříhne když ji zvedám od prsa a pak ještě jednou nebo dvakrát hned když ji položím přes rameno.

Heivka
Závislačka 2874 příspěvků 02.03.18 09:44

Synovi na tohle pomohlo pevné zavinutí ručiček, spal pak klidně a i lépe v tom uvolnění kadil i prděl. Zkuste se mrknout na uspávací postupy dr. Karpa, mě to zachránilo zdravý rozum v šestinedělí. Občas jsem nezavinula (Srpen a září 2015 byla hrozná vedra) a pak dělal přesně tohle. Pak se kolem 6týdne přidal i reflux, než jsem zjistila co to je (cca týden, nezvracel jen mu kysele táhlo z pusy po každém kojení) tak to bylo taky dost náročné.

zuzti
Nováček 9 příspěvků 02.03.18 09:45

V zavinovačce spinká, ale je pravda, že ne příliš pevně. Dáváme kalhotky na široké balení, tak to přes ně ani utáhnout nejde :-) Tak třeba svázat u ručiček stužkou?

Aniga
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 02.03.18 09:46

@zuzti to jsou prdiky- doporucuj koupit polstarek, ve kterem jsou pecicky a ten se nahreje v mikrovlnce. Dale udelat brisku masaz ( krouzit ve smeru hodinovych rucicek), trochu procvicit nozicky (jako kdyz se jede na kole) a koupit espumisan kapicky (pouzit u kazdeho kojeni ze zacatku).

Aniga
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 02.03.18 09:48

@zuzti a samozrejme ze zacatku hlidat si, co jite ;).. jak mimco bude vetsi, tak muzete zase bastit co je libo, pak uz to snese ;)

zuzti
Nováček 9 příspěvků 02.03.18 09:51

@Heivka Reflux jste poznala jak? A jak jste řešila? Ten kyselý zápach taky pozoruji, ale není to nijak výrazné, jen posledních pár dní „voní jinak“

Aniga
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 02.03.18 10:11

@zuzti pokud miminko pribyva na vaze a neblinka hodne (co sni, to vyzvraci), jedna se o normalni jev.
Nase dcerka vubec nechtela od malicka krkat po papani, proste ji to neslo, vubec nezvracela a taky byla kysele citit. Je to navrat jidla ze zaludku do jicnu (nekdy az do ust - ublinkne).. davej miminko na sikmou plochu (stejne sikmou, jak jsi mela mimi v porodnici- tedy predpokladam, ze tam byly postylky sikmo) a to je takova prevence ;)

Heivka
Závislačka 2874 příspěvků 02.03.18 10:13

@zuzti Ruce stáhnout na trojúhelník přeloženou plenkou a teprve pak do zavinovačky. Zkuste zadat do google zavinutí podle Karpa, většinou jsou obrázky na celé tělo ale s menší plenkou se stáhnou jenom ruce a nohy zůstanou volné.

Ten reflux byl cítit jako když se zvrací jenom žaludeční šťávy a syn vždycky plakal tak, že bylo jasné že něco bolí. Pomohl sirup Gastrotuss.

Aniga
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 02.03.18 10:14

@zuzti a jeste jsem se nyni docetla, ze dalsi prevence je davat miminko nekolikrat za den na brisko (pozor, nenechat na brisku spat)..posili se tim brisni svalstvo a mlicko pak uz tolik nejde nahoru)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

10 důvodů, proč nejezdit do Řecka: Tzatzikáři, tohle nečtěte!

Chorvatsko to sice není, i tak se Řecko mezi českými turisty těší velké... číst dále >

Slováček pod tlakem: Milenka Gelemová udělal scénu kvůli dovolené a Dádě

Ač to mezi Felixem Slováčkem (75) a jeho o desítky let mladší milenkou Lucií... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak tělo varuje před rakovinou? Krvácením, závratí i chronickým kašlem

Tělo nám vysílá spoustu varovných signálů. Většinou poukazují jen na drobné... číst dále >

Měla jsem nálepku rozmazlené princezny, říká jetsurfařka Bravencová

Jako dítě Martina Bravencová s rodiči hodně cestovala. Díky tomu měla spoustu... číst dále >

Reklama