Co trápí miminko?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

zuzti
Nováček 9 příspěvků 02.03.18 09:18
Co trápí miminko?

Prosím, zda by někdo dokázal poradit. Mám doma třítýdenní miminko a poslední týden ji stále něco trápí. Ze spaní se zavřenýma očima kňourá, kuňká a jakoby odříhává (takové chlapské hrdelní ghrrr), zčervená jí obličej a do toho se kroutí a prohýbá. Někdy do toho kňourání zapláče a pak zas spinká dál. Přitom po kojení odbrknutá je, brká i dvakrát, třikrát. Spánek vůbec nemá kvalitní. Pak se i málo budí na aktivní zkoumání světa. Někdy pomáhá vložení do šátku nebo položení na bříško můj hrudník, ale zas jen třeba na hodinku a potom se kroutí znova. Co ji trápí? Jak ji i sobě pomoct? Upřímně ani já se u toho nevyspím. Může to být tím, že mi hodně teče až stříká mlíčko? Když před kojením odstříkám ten prvotní proud, nepřijde mi pak, že by spala klidněji. Má mléka moc? Málo? Kojení vyžaduje po každých 1,5 - 2 hodinách. Děkuji za každou radu.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Rive
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 02.03.18 09:25

Prdíky?

vertunka
Závislačka 3712 příspěvků 02.03.18 09:29

Mam 3tydenni holcicku a to same. Podle me to jsou prdiky a celkove jak jim pracuje zaludek a streva.

Mimochodem co to je brknout? Jako odříhnout?

dickys
Zasloužilá kecalka 639 příspěvků 02.03.18 09:29

Asi to budou ty prdiky. Já teda malé nedávala prso dřív než po 2 hodinách, jinak dost ublinkavala a evidentně ji nebylo dobře.

Zdendula82
Ukecaná baba ;) 1079 příspěvků 02.03.18 09:34

To budou prdíky. Náš mladší na ně taky strašně trpěl. Teď jsou mu tři měsíce a je to mnohem lepší. A neboj, třítýdenní miminko ještě tolik svět zkoumat nepotřebuje ;) Dej jí čas. Čtvrtý semestr uteče jako voda a pak už to bude úplně jiné miminko.

Ollik
Kecalka 225 příspěvků 02.03.18 09:36

Můžou to být prdíky. Když je měla dcera, tak ji to bolelo tak, že se budila a plakala. Hodně plakala. Na, ně jí zabíral teplý obklad na bříško. Měla je po nevhodné UM, ale ty kojíš. Tak leda, že by ji nesedělo nějaké jídlo…

Jinak dcera se v tomhle věku kroutila, mávala ručkama a vydávala zvuky ze spaní běžně… Třeba ruší sama sebe. Možná by pomohlo zavinout?

zuzti
Nováček 9 příspěvků 02.03.18 09:43

Ano, po kojení si hned odříhne když ji zvedám od prsa a pak ještě jednou nebo dvakrát hned když ji položím přes rameno.

Heivka
Závislačka 2729 příspěvků 02.03.18 09:44

Synovi na tohle pomohlo pevné zavinutí ručiček, spal pak klidně a i lépe v tom uvolnění kadil i prděl. Zkuste se mrknout na uspávací postupy dr. Karpa, mě to zachránilo zdravý rozum v šestinedělí. Občas jsem nezavinula (Srpen a září 2015 byla hrozná vedra) a pak dělal přesně tohle. Pak se kolem 6týdne přidal i reflux, než jsem zjistila co to je (cca týden, nezvracel jen mu kysele táhlo z pusy po každém kojení) tak to bylo taky dost náročné.

zuzti
Nováček 9 příspěvků 02.03.18 09:45

V zavinovačce spinká, ale je pravda, že ne příliš pevně. Dáváme kalhotky na široké balení, tak to přes ně ani utáhnout nejde :-) Tak třeba svázat u ručiček stužkou?

Aniga
Zasloužilá kecalka 969 příspěvků 02.03.18 09:46

@zuzti to jsou prdiky- doporucuj koupit polstarek, ve kterem jsou pecicky a ten se nahreje v mikrovlnce. Dale udelat brisku masaz ( krouzit ve smeru hodinovych rucicek), trochu procvicit nozicky (jako kdyz se jede na kole) a koupit espumisan kapicky (pouzit u kazdeho kojeni ze zacatku).

Aniga
Zasloužilá kecalka 969 příspěvků 02.03.18 09:48

@zuzti a samozrejme ze zacatku hlidat si, co jite ;).. jak mimco bude vetsi, tak muzete zase bastit co je libo, pak uz to snese ;)

zuzti
Nováček 9 příspěvků 02.03.18 09:51

@Heivka Reflux jste poznala jak? A jak jste řešila? Ten kyselý zápach taky pozoruji, ale není to nijak výrazné, jen posledních pár dní „voní jinak“

Aniga
Zasloužilá kecalka 969 příspěvků 02.03.18 10:11

@zuzti pokud miminko pribyva na vaze a neblinka hodne (co sni, to vyzvraci), jedna se o normalni jev.
Nase dcerka vubec nechtela od malicka krkat po papani, proste ji to neslo, vubec nezvracela a taky byla kysele citit. Je to navrat jidla ze zaludku do jicnu (nekdy az do ust - ublinkne).. davej miminko na sikmou plochu (stejne sikmou, jak jsi mela mimi v porodnici- tedy predpokladam, ze tam byly postylky sikmo) a to je takova prevence ;)

Heivka
Závislačka 2729 příspěvků 02.03.18 10:13

@zuzti Ruce stáhnout na trojúhelník přeloženou plenkou a teprve pak do zavinovačky. Zkuste zadat do google zavinutí podle Karpa, většinou jsou obrázky na celé tělo ale s menší plenkou se stáhnou jenom ruce a nohy zůstanou volné.

Ten reflux byl cítit jako když se zvrací jenom žaludeční šťávy a syn vždycky plakal tak, že bylo jasné že něco bolí. Pomohl sirup Gastrotuss.

Aniga
Zasloužilá kecalka 969 příspěvků 02.03.18 10:14

@zuzti a jeste jsem se nyni docetla, ze dalsi prevence je davat miminko nekolikrat za den na brisko (pozor, nenechat na brisku spat)..posili se tim brisni svalstvo a mlicko pak uz tolik nejde nahoru)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Daniela Šinkorová nezdravě ujíždí na FaceAppu: Vypadá to ještě hezky?

Danielu Šinkorovou odnepaměti předchází pověst ženy, která se sama a velmi... číst dále >

Svatební mejdan: Pippa měla stopku na večírek, zakázali i vtipy na Harryho bývalky!

Svou svatební noc po sobotním obřadu, který dnešní britský tisk nadšeně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vysoký tlak je třeba léčit. Může totiž poškodit cévy i mozek, řekla lékařka

Hypertenze je jedna z nejčastějších kardiovaskulárních chorob, která může při... číst dále >

Obchod se zdravím. Dokument odhalil nebezpečí alternativní léčby v Česku

Alternativní léčitelství se stále častěji stává poslední možností pro ty,... číst dále >

Reklama