Reklama

Zelená plodová voda - co udělat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nenavist
Nováček 1 příspěvek 13.09.18 11:25
co udelat

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli máte někdo stejné zkušenosti jako já a vůbec jestli je to sem patří
Letos jsem rodila, poprvé. ráno v pů 8 jsem byla přijmuta v porodnici s tím že mi odtekla voda. Pri vyšetření se zjistilo, že neodtekla vsechna a tak me dali na pokoj a cekalo se. ovsem v pul 20 večer jsem sla znovu na vyšetření a bohužel vytkl uplne bazen zelené plodové vody. Myslela jsem si ze me hned vezmou na porod kdyz je zelená ale nechali me dalsich 5 hodin v silných kontrakci a až v pul 1 rano me teda vzali konecne na cisare. Nejenom že me nemohli probudit z narkozy ale do toho jeste mi malyho prevezli do jine nemocnice pac mel zanet v plicih a zadychaval se. ja jsem dotala zanet do tela kde nevedeli ani poradne kde ho mam a ja lezela tedy tyden v porodnici a maly lezel tyden beze me v jine nemocnici. Je tento postup normáůní že mě nechail tak dlouho s plodovou vodou. Předem děkuji za odpovedi

Reklama

Reakce:

Teresa.p
Kecalka 239 příspěvků 13.09.18 11:42

zkalena, zelena plodova voda neni indikace k okamzitemu cisari (samo pokud tam neni smolka). jestli jsi mela kontrakce tak cekali, jestli neporodis vaginalne. toho cisare po peti hodinach udelali, protoze porod nepostupoval nebo se mimcu podle monitoru prestalo darit?

LaPaloma
Ukecaná baba ;) 1470 příspěvků 13.09.18 11:42

Spíše není. Jestli dostaneš do ruky porodopis s kvalitním popisem porodu, šlo by to žalovat pro špatný postup. Ale vsadím se, že v porodopisu bude „porod bez komplikací“.
Pak máš smůlu, svědky na to nedostaneš.
Jestli v té plodové vodě byly choroboplodné zárodky, tak Ty i dítě máte ten zánět z toho. Ale stejně máš podle mně smůlu. Doufej, že se z toho dostaneš a nenávistí se neužírej, protože co doktor to originál a jiný názor na všechno.
Kdyby ta plodová voda měla standartní barvu, tak by to bylo OK, klidně Tě s ní můžou nechat, když dítě normálně dýchá a dát šanci na přirozený porod. Díky kontrakcím asi čekali, že se to rozjede samo pořádně.

Uživatel je onlineLenkaHl
Stálice 71 příspěvků 13.09.18 11:45

Nevím jak s tou plodovou vodou. To já jsem nezažila. Ale nemocnice má opravdu právo na to převézt tvé dítě do jiné/speciali­zovanější nemocnice. Zvlášť pokud měl nějaké komplikace :think:

prekvapenana2
Kecalka 233 příspěvků 13.09.18 11:58

Mě museli na sále vody píchnout, byla zkalená a čekala sem cca 8 hodin s kontrakcemi než sem šla na císaře… Čekalo se jestli se otevřu, bohužel, ani na centimetr… Takže za mě asi to udělali správně … Ohledně zánětu a převozu nevím, to sem nezažila

Kamkam
Zasloužilá kecalka 990 příspěvků 13.09.18 12:17

Já měla taky zelenou plodovku. Nechali mě, porodila jsem cca za 14 hodin. Jediný porod, takže nemám porovnání, ale nepřišlo mi, že by mě nějak zvlášť kontrolovali. :nevim:

Teresa.p
Kecalka 239 příspěvků 13.09.18 14:40

behem porodu by meli pravidelne tocit co 3-4 hodiny monitor a kazdych 30-60
min poslouchat ozvy.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Leoš Mareš patří na Instagram a ne do televize? Už je někde jinde

Sentiment, vděk a nostalgie, touha být vidět, nebo dětská fascinace... číst dále >

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Články z Ona Dnes

Osobní tragédie první dámy Hany Benešové. Nikdy neměla vlastní dítě

Hana Benešová je nejvýraznější a možná nikdy nepřekonatelnou první dámou... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama