Co umí 2,5 leté dítko?

808
28.8.06 15:26

Co umí 2,5leté dítko?

Co umí a co děláte s 2,5letým dítkem vy? Kromě 2,5leté holčičky mám doma ještě skoro 4letého a 1,5letého klučíky a tak scháním info o tom, co by ve věku 2,5-3 roky mělo dítko samo umět - nebo jaké aktivity s ním provozujete vy?

Děkuji

Věra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

720
28.8.06 16:22

Jejda, taková zkušená matka-pěknej trojlístek :D
Nevím přesně co by mělo umět. Matěj v tomhle věku mrskal jednu básničku za druhou, kreslil atd.
Kuboš je lenoch, takže jenom prohlížíme knížky, vaříme, pískoviště, plavání, když vyjde čas, divadýlko, to miluje už od 2 let.
Absolutně nejoblíbenější je úklid. První co ráno pronese je:„Chci hadr“ 8O Nevim po kom to má, po mě ne :wink: Pořád stavíme a bouráme koleje, domečky, garáže, skládačky, takový ty tvary co do sebe zapadaj, nejjednodušší puzzle. Potom na ven tříkolka a křídy.
Nejlepší zábava je ale brácha :D
Teď ty poraď jak zvládáš 3? Usilovně pracujem na ségře nebo bráchovi :D
Abaja

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
460
28.8.06 20:18

Ahoj,
tak Klárka byla díky staršímu bráchovi asi trochu napřed, ale ve dvou letech se sama oblíkla, svlíkla, najedla, říkanky teda neuměla z paměti,ale když jsme řekli název, věděla o čem to je, jen to řekla po svém, malovala, tancovala. Možná jsem na něco zapomněla, ale v kostce asi tak.

Odpovim rovnou i k dotazu na čtyřleté děcko: Míša se oblík, svlík, najed,obul, začal si po sobě víc uklízet, umyl se už taky líp, zuby kontrolujem ještě teď. Maloval, vystřihoval, lepil, začal skládat i menší puzzle, naučil se na kole bez koleček, začal bruslit, naučil se plavat :) .

Jestli chceš vědět, co bude náledovat, tak co mu padlo pět, chodí nakupovat (pečivo a drobnosti co zapomenu při velkém nákupu, máme obchod hned vedle a hlídam ho z okna), pomáhá mazat pečivo na svačiny, společně pak pomáhají s vařením a pečením dobrůtek :roll:

Jo a tři děti je super počet :D

Verča, Míša, Klárka a Vojtík

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
808
28.8.06 22:35

Díky

ahoj

díky za odpovědi

zajímá mě to z toho důvodu, jestli nějaké dítko nešidím v tom, co by už mohlo umět…

Např. když Lukáše „učím“ najaké písničky, jestli bych to neměla učit i Lucku, Jestli např Lucka začne kreslit, tak mohu dát tužku i Jonášovi…

Nevím, zdá se mi, že Lukáš ve věku Jonáše toho uměl více, nebo tak něco. Prostě se tak dost ohlížím na toho nejmenšího - ten tohle ještě nemůže a tak to „nedovolím“ ani těm starším…

Jinak co umí LUcka : umí se také svléknou, obléknout, do sandálků se obuje už sama,akorát s řečí je na štíru. Já ji tedy rozumím, ale básničky neříká vůbec -ale na druhou stranu dost tomu rozumí, v knížce ukazuje docela dobře, ale nevydrží, abych předčítala…

Jelikož oproti bráškům je drobnější, tak nějak ji nepouštím ani na tříkolku (i když Lukáš v jejím věku na ní už jezdil).. atd…

Jonáše například ještě krmím, i když vím, že Lukáš s Luckou v jeho věku jedli sami… prostě tak nějak mi přijde, že ty mladší o něco ochuzuju, v té době toho Lukáš měl a uměl o trochu více…

Nevím, jestli to píšu k „pochopení“, ale já se takhle chtěla zeptat, co by „správně“ už měla umět, co prostě k tomuto věku patří.

Věra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
720
29.8.06 12:57

Já mám taky pocit, že Kuba toho umí o hodně míň než Matěj v jeho věku. Je to určitě náturou, ale já vypozorovala ještě jednu věc. S Matějem jsme bydleli v 1+1 v paneláku, takže dopol. procházka, odpol. hřiště a jinak jsem se mu pořád věnovala. Čtení, kreslení , stavebnice atd. Teď bydlíme v domečku za Prahou a kluci tráví skoro celý den na zahradě, nejraději by tam i spali. Nahnat je domů je nadlidský úkol. Na jednu stranu je to super, nemusíme donekonečna obcházet sídliště, ale na druhou tolik nečteme, nepovídáme atd. Pískovitě a houpačka ho baví víc. Tak snad v zimě to „napravíme“.
Abaja

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5395
22.1.11 21:43

2,5LETÉ

Chci se zeptat co umí vaše 2,5 leté dítko?Ten můj mě dneska docela překvapil.Napočítsl mi do 9ti a pozná všechna písmenka…Dneska mi!přečetl" nadpis na triku 8-o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6885
22.1.11 21:51

Kuba písmenka taky říká.naučil se to před třetím rokem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5527
22.1.11 22:15

Nevím, co „by mělo“ podle tabulek umět. :nevim: Naše odříká abecedu, pozná všechna písmenka (to ji neučím - má takový ten dětský počítač a mluvicí hračky, od kterých jako houba nasává úplně všechno), napočítá do 20, začíná anglická slovíčka (to má z Baby English, kterou sjíždí na DVD :D ), celkem obstojně maluje, zpívá, povídá pohádky (denně poctivě čteme před spaním)…klasika… Jen co mě trošku štve, tak ještě před rokem zvládala perfektně kotoul. Dneska ho neudělá ani za nic. Dělá salta z gauče, ale klasický kotoul ne a ne :lol: Jo, a šíleně mě štve jak mě napodobuje ("už jsem ti stokrát říkala… nebuď protivná… nemrač se tak na mě… ještě jednou to uděláš a uvidíš… " :zed: :zed: :zed: ) - a začíná být strašně tvrdohlavá. Asi po taťkovi :mrgreen:
Jo, a co se týká třeba oblékání a obouvání nebo jídla příborem - to jsme naštěstí zvládli už před druhým rokem než se malý narodil. Hodně mi to ulehčilo život - obslouží se téměř ve všem sama, za což jsem moc vděčná.

Otázka zněla, jaké aktivity s dítětem provozujeme. U nás díky miminu není na žádné společné hraní moc čas. Takže aktivity jsou vaření, praní, žehlení, věčný a nikdy nekončící úklid, sarost o miminko… se vším malá pomáhá, u toho pořád něco vykládáme, zpíváme atp., čteme před spaním, zpíváme u klavíru, a co nejvíc se snažíme chodit ven, což teď v zimě je dost naprd :zed: Často chodíme plavat, což milují obě děti, 1× týdně cvičení pro 3leté, kde se i maluje, vyrábí z hlíny apod. Tak snad děláme dost. Ale stejně si myslím, že nejvíc jsme pro ni udělali tím, že jsme pořídili bráchu :lol: Jinak by z ní byl sobec rozmazlenej :cert: :lol: :lol:

Teď jsem si všimla, že diskuze je z roku 2006 :lol: No, ale tak když už jsem ten román napsala, tak to odešlu :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3138
22.1.11 22:47
:palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
697
22.1.11 23:19

:mrgreen: :mrgreen: NO TAK já mám doma asi blbečka, neumí abecedu, nepočítá, sám se neobuje… a to jsem si dodneška myyslela jak je šikovnej :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5527
22.1.11 23:23

:mrgreen: To se srovná. Osobně neznám nikoho, kdo se neumí obout. A nikdo se neptá, jestli to uměl ve dvou letech, nebo až ve třech ;) A na písmenka dost času. V první třídě si jich užijí prcci až až :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
697
22.1.11 23:33

lujle vid :mrgreen: taky si říkám.
já se taky naučila číst až ve škole a jak pěkně mi to jde
taky děláme vše možné, hodně chodíme ven, ted má oblíbená ty gumová zvířátka tak s nimi si hrajeme a pexeso, malovat ho moc nebaví, jo a bohužel je z něj televizní pohádkovej maniak :oops: no to je moje blbost byla jsem ráda za jeho odložení k televizi, to musím napravit, ale zase si říkám, že až bude venku pěkně na tv nebude čas vůbec

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
697
22.1.11 23:35

samozřejmě čteme, zpíváme si tancujeme,uklízíme spolu povídáme si, lepíme stříháme, chodíme s dětmi na cvičení když mám hooodně dobrou náladu tak i do MC :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5527
24.1.11 07:20

Kolikrát maminám závidím televizní maniaky. Ta naše u pohádky nevydrží. Asi třikrít viděa Krtka a pokaždé chytla takový hysterák, že jsme od něj upustili. Ona je strašá cíťa, takže když roztál sněhulák a Krtek plakal, řvala i ona a celé kolo, a byla hodinu k neutěšení :-(
Co na DVD miluje, je právě jen ta blbá Baby Engish a Míša Růžičková. Do té je blázen a zná všechny její písničky i s pohyby zpaměti :zed:
A přes zimu u nás frčí malování vodovkama a barvičkami na sklo :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19692
25.1.11 07:06
cica píše: :mrgreen: :mrgreen: NO TAK já mám doma asi blbečka, neumí abecedu, nepočítá, sám se neobuje… a to jsem si dodneška myyslela jak je šikovnej :think:

Neboj nejste sami my ve 2,5 letech taky nic neumime jenom krasne zlobit to nam jde nejlip :-).No a umi poznavat barvy a to mi dela naschvaly,ze schvalne rika ze cervena je modra ,ikdyz moc dobre vi ze to je cervena .Kdyz si s nim jdu sednout a neco ho ucit tak zacne rvat na cely barak nejdu se ucit,nejdu se ucit :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama