Co umí 28měsíční dítko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
sisi 1111
Kecalka 480 příspěvků 14.11.14 09:40
Co umí 28měsíční dítko

Ahoj, chci se zeptat, co umí Vaše dětičky cca ve 28mi měsících života? My pojmenujeme zvířátka, snažíme se dávat větičky, i když někdy moc nerozumim a přemýšlím, co vlastně říká :-), učíme se barvičky - ale s tím mě zlobí. Plete to pořád. A jak trávíte s společné dny? Co nějaké kroužky apod?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Run
Generální žvanilka 20652 příspěvků 14.11.14 09:44

Normální batole… Neučila jsem nic, chodila na jedno a pak na dvě dopoledne do školičky. Teď jsou jí tři a mele a mele, barvy umí dokonale, počítá.

Hello Kitty75
Zasloužilá kecalka 731 příspěvků 14.11.14 09:54

Dcera má 29 měsíců, mluví plynule, umí barvy, napočítá do deseti. Ale je to výjimka :-). Teď začala na 2 dopoledne chodit do školky, jinak chodím cvičit, tak je tam v koutku. Chodíme na návštěvy a do herny. Když je hezky venku, tak jdeme ven na kolo, ale moc ven teď chodit nechce :cert:.

Roxan
Ukecaná baba ;) 2228 příspěvků 14.11.14 09:57

Syn říká cca 20 slov (teda spíše vlastních zkomolenin) a umí říct, jaká zvířátka, dělají jaký zvuk. Barvy neumí, nepočítá, nemluví ve větách…
Docela obstojně se sám nají za použití lžičky a jako největší úspěch poslední doby vidím to, že dokáže postvit komín už ze 4 kostek než mu spadne.
Přes den chodí do školky, odpoledne místo kroužků trávíme v lese hledáním toho největšího klacíku…
No, normální batole, podle mého názoru :lol:

hehehe
Extra třída :D 11593 příspěvků 14.11.14 10:01

Ve 27 měsících umí především zlobit, odmlouvat a vztekat se. :cert: :)
Jinak normálně, zhruba to co vy, moc ráda ukazuje a vše pojmenovává v knížkách, barvy umí asi tři. Nad kroužky zatím nepřemýšlím, my máme navíc pořád ještě plínku. :roll: :oops: Ve 4 letech ji chci dát na nějaké cvičení.

Slani82
Ukecaná baba ;) 1581 příspěvků 14.11.14 10:18

Ve 28 mesicich umi pocitat do 10, barvy zatim plete, sem tam rekne delsi vetu, napr. nedavno venku „Maminko podivej siska tamhle na zemi“ :mrgreen: jinak mluvi ve vetach, ale rozumet je ji z toho jen par slov :roll:, ale vetsinou si dokazeme domyslet, co chce rict. Rada sklada puzzle nebo obrazek z kostek a pexeso ji jde taky dost dobre, i na iPadu, to nekdy nestiham zirat 8o kreslit ji zatim moc nejde, nekdy se ji trochu povede kolecko, jinak jen cmara. Rada tancuje, trochu zpiva, moc se ji libilo v rodinnem centru na hodine s detma podobneho veku, skakani na mici, rikacky, pisnicky, lezeni tunelem…atd.

@anairda
Taky jeste radsi davam treningovy kalhotky na ven, jinak uz nastesti bez plen i v noci :dance:

hehehe
Extra třída :D 11593 příspěvků 14.11.14 10:20

@Slani82
No my jsme totální ostudy, plínka ve dne v noci, bojkot nejvyššího kalibru. :roll: Jenže ona se počůrá/pokaká je mokrá a je jí to totální šumák. :cert:

Slani82
Ukecaná baba ;) 1581 příspěvků 14.11.14 10:21

@anairda
Jinak obdobi vzdoru u nas mame taky v plne sile :zed:

Slani82
Ukecaná baba ;) 1581 příspěvků 14.11.14 10:26

@anairda
Joo, tak to jsme meli taky tak, bylo ji to fuk. Trochu u nas pomohlo slibit a pak dat odmenu (susenku, kousek cokolady), za vycurani/vykakani na nocnik. A taky i nekdy ted, kdyz nechce jit na nocnik, pohrozim ji, ze teda pujde misto ni Anicka (panenka) a to pak leti, ze chce taky, zarli a je majetnicka :lol:

Pinkie
Kelišová 5200 příspěvků 14.11.14 10:31

Naší je 27 měsíců. Počítá a umí přečíst čísla od 1 do 10 už asi půl roku (není geniální, má jen „mluvící“ hračky od FP). Vyjmenuje dny v týdnu za sebou. Umí barvy a docela dost zvířátek včetně zvuků. Od září (ve 2 letech) začala chodit na dopoledne do jesliček, od té doby doma zpívá písničky (ovčáci, travička zelená, když jsem šel z hub atd…) - tam teda dost vtipně plete slova, ale je jí rozumět. Umí si říct, co chce a co ne. Používá základní věty a pořád něco kecá. :mrgreen:

Na druhou stranu máme pořád plínu (řekne si vždy jen na kadění, to už máme vychytaný, ale s čůráním je prostě problém). Dudlíka chce jen na usnutí. Trochu jsem bojovala s tím, vzít jí ho, ale než aby si cucala palec, ještě to chvíli oddálím. Jinak usínání bez problémů, spí ve svý nový dospělácký postýlce a jinak ve svém pokojíčku spí sama od narození. (takže žádný spaní u rodičů v posteli)

ncc1701
Echt Kelišová 7987 příspěvků 14.11.14 10:34

27 měsíců, barvy se naučil anglicky :-) Rád se učí písmenka a cisla, něco pozná, zná ciselnou radu od 5 do 8. :-) Zvířátka umí ukázat, které je které, ale moc toho nenamluvi, takže prase je „chocho“, kočka „cici“ a tím to hasne. Teprve před dvěma týdny se naučil na nocnik. :-) Jinak si umí obout boty, zapnout bundu nebo ji rozepnout a sundat. Zapíná pracku a myčku, často naprázdno. :-)

Gorgeous
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.14 10:42

Asi máte všechny dokonalé dětičky, moje dceruška je na plínkách v noci a na cesty autem. Mluví ale rozumíme jí jen my doma, barvy neříká, nepočítá a upřímně je mi to jedno. Umí plavat, to jo jezdíme od miminek s dětmi na plavání 1× týdně. Také krásně maluje, je víc introvertní a manuálně velmi nadaná. Jinak asi normální dítě? Co má za smysl tato diskuse? V tomto věku budou rozdíly ještě značné :pankac: jestli to má být hledání talentů, tak nato je podle mě moc brzy. :)

hehehe
Extra třída :D 11593 příspěvků 14.11.14 10:45

@Gorgeous
Proč bychom měli mít dokonalé dětičky? Když se ti diskuze nelíbí, tak přeci nemusíš přispívat, nikdo tě nenutí. 8) :nevim:

sisi 1111
Kecalka 480 příspěvků 14.11.14 10:52

Tak to jsme na tom snad všechny tak nějak podobně. Bála jsem se, že jsme snad nějak pozadu. U nás je šikulka doma a to teda kolikrát až zírám, pokroky každý týden, ale ten vzdor… To pak když chci v centru, aby s náma spolupracovala, tak dělá úplně jiné věci a nereaguje na to, co se po ní chce. No a já si pak připadám, jako trubka, že jí neumím zkorigovat. Jinak, taky počítáme do deseti, né plynule, ale snažíme se už :)

sranda
Kecalka 110 příspěvků 14.11.14 11:35
@Gorgeous píše:
Asi máte všechny dokonalé dětičky, moje dceruška je na plínkách v noci a na cesty autem. Mluví ale rozumíme jí jen my doma, barvy neříká, nepočítá a upřímně je mi to jedno. Umí plavat, to jo jezdíme od miminek s dětmi na plavání 1× týdně. Také krásně maluje, je víc introvertní a manuálně velmi nadaná. Jinak asi normální dítě? Co má za smysl tato diskuse? V tomto věku budou rozdíly ještě značné :pankac: jestli to má být hledání talentů, tak nato je podle mě moc brzy. :)

Také si myslím, že srovnávat není správné, každé dítko je opravdu jiné, nikde není psáno, že do tří let má umět barvy, písmena, počítat do deseti česky, natož anglicky, spíše se všude píše o přehnaných nárocích a nebo zbytečné přetěžování dětí. Některé dítko se chce více hýbat, takže nebude sedět u stolu a počítat, ale třeba rádo hopsá na trampošce, jezdí na miničtyřkolce a další, jiné zas vydrží minuty u knížek, ale nebaví ho cvičení, třeba se i bojí. Myslím, že je důležité, aby dítko bylo spokojené, veselé, hravé, naučilo se samo jíst, oblékat se, chodit na nočník než půjde do školky, prostě základní dovednosti, co v tomto věku se opravdu má učit. A pokud umí i něco navíc, proč ne.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Falešná sestra Aťky Janouškové na Zindulkově pohřbu: Mám dostat nemovitost!

Falešná sestra Aťky Janouškové, která novinářům včera na pohřbu Aťky... číst dále >

Josef Zíma a Yvetta Simonová: Zdraví je trápí, ale úsměv a optimismus neztrácí

Nerozluční přátelé Josef Zíma (86) a Yvetta Simonová (90) by mohli žehrat nad... číst dále >