Co umí roční dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
zuz1
Kecalka 172 příspěvků 21.08.08 09:38
Co umí roční dítě

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, co by mělo umět roční dítě ?

Naše malá se staví, umí paci paci, hodí kostičku do žirafy (fisher price), navleče kroužek na tyč - zatím libovolny, ne podle velikosti (fischer price).
Zatím nemluví, neudělá pá pá ani jak jsi veliká.

Co umí vaše děti ? Ať můžeme trénovat :-) Díky.

Přečtěte si článek: Vývoj miminka 12 měsíců: Čas na první krůčky

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
lexxie
Kelišová 6364 příspěvků 21.08.08 12:09

ahoj, myslím, že jste v pohodě. Našemu jsou teda už dva, ale kolem roku toho zas tak moc nebylo. Téměř nemluvil, neustále zapínal a vypínal nějaká tlačítka, lezl, chodil kolem nábytku..
Navlékal kroužky taky libovolně, podle velikosti ani náhodou, tvary ani náhodou..jenom snad kolečko se mu občas podařilo vložit.

Pá pá udělal jen občas, někdy zatleskal, ale to spíš o pár měsíců později.no už mne nic nenapadá. Taky mi prišlo, že kolem roku toho moc nerozumněl, zato teď rozumí všemu ve 2 jazycích. Mluvení je u nás pořád bída, ale zlepšuje se to.
Tak přeji pěkné učení, můžeš trénovat zvířátka a zvuky, prohlížet knížky atd…nic tím nezkazíš. :D

nattallia
Kelišová 5140 příspěvků 21.08.08 12:25

Taky si myslím že toho umíte dost.
Natálka v roce chodila už sama,uměla pejska, kravičku a kačenku jak dělají.Paci paci, vařila myšička kašičku,ukázala jak je veliká.a dělala pá pá.A pak když chtěl někdo něco ukázat tak už to měla nacvičené že nejdřív bylo paci paci hned na to jak je veliká pak vyřila myšička kašičku a pak na nás vždycky hodila pohled jakože už mi konečně dáte pokoj když jsem vám všechno ukázala :roll: :lol: :lol: :lol:

kristain
Závislačka 2733 příspěvků 21.08.08 12:51

Tvoje dítko je v normě. Fanda dělá pápá, paci, jak je velký a taktak všelijak. Jen když se mu chce:)
HA je ham i haf, vrčí jako auto, TATA, občas MAMA když se chce kojit:) BA´=bác BU=bum. To je asi vše. Navléká kroužky -libovolně- a skládá kelímky do sebe-když mu podávám ty správné velikosti. Obchází nábytek.

No a starší syn v roce neřekl ani tři slůvka, jak je velký a pacipaci se naučil až těsně před rokem a skoro do 2 let nemluvil…zato teďka…:) nezavře pusu:) moc nesrovnávej, teď už ty rozdíly mezi dětma začnou být i někdy dost velké, jak v mluvě, tak motorice, kolem dvou let uvidíš, že jsou děti, které třeba rády malují, jiné to vůbec nebaví, zato furt někam lezou a jezdí na motorce…prostě už jsou to originály:)

lexxie
Kelišová 6364 příspěvků 21.08.08 13:11

kristain ma pravdu, rozdily budou vetsi. U nas v diskuzi jsou ditka, ktera mluvi krasne ve vetach, jine nakresli samo slunicko, dalsi pozna pismenka..no a ten nas porad nekam leze, neco montuje, luxuje atd..o zbytku si muzeme nechat zdat.

pikapika
Nováček 5 příspěvků 23.08.08 20:57

ahoj,můj kluk v roce taky uměl paci paci,říkal akorád táta což říká pořád,ale máma mu nějak nejde

Eillee
Kecalka 208 příspěvků 27.08.08 11:18

Ahojky,
mám teda teprve 10,5 měsíční, ale opíšu z jejího webíku (odkaz pod metříkem), co kdy uměla:
duben (6 měsíců) - pápá (mávám ručičkou)
květen (7 měsíců) - Jak jsi veliká? (zvednu ruce nad hlavu) červen (8 měsíců) - tanyny (houpu se do rytmu), tytyty (kárám prstem), nenene (kroutím hlavou) červenec (9 měsíců) - paci paci (tleskám), jak dělá rybička (otvírám a zavírám pusinku), jak dělá medvídek (brum brum), berany berany duc (na berany kroutím hlavou a čekám na DUC), kde je máma, táta, pejsek, pipi (=ptáček), strom,… (ukážu prstem)
srpen (10 měsíců) - Kde je Markétka? (poplácám se na prsou), jak dělá lev (uááá), jak dělá pejsek (haf haf), jak dělá indián (plácám se rukou přes pusinku a přotom dělám ááááá), jak dělají hodiny (kroutím ručičkou), jak dělá auto (brrrrm), ukážu kde je nosánek a pupík.

Teď v těch 10,5m. stojí bez opory, chodí podél nábytku, zkouší jíst sama, umí říct máma, táta, bác, tak a papat (když nepočítám zvuky zvířat).

BUBIK06
Nováček 5 příspěvků 03.09.08 20:32

Ahoj,
náš malej má rok,pořád něco žvatlá někde leze snaži se postavit ale moc mu to nejde.Umí paci paci a podává hračku.jednou už nám vypnul i počítač takže tatínek je pyšnej.No snad jsme v pohodě některý děti už v pohodě chodí a mluví tak nevím 8O

maminkaTerinka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.07.12 09:53

Nasemu malemu je dnes 13m. Umime jak dela pejsek, krava, kachna a ovecka. Jinak delame paci paci, jak je veljky, varila misicka kasicku, melu melu kavu.Zvuk auta a ukazuju na nebe kdyz leti ero a kde sviti slunicko. Jinak uz udelasme par krucku sami. Vsechno opakujeme. Milujeme zavirani a otvirani dveri, lezem do okna na stul na vrata a co nas bere nejvic jsou lopaty, hrabe a kostata.Jsme hodne sikovny na mluveni ale nocnik nenavidime

Janichka
Kelišová 6955 příspěvků 20.10.12 21:18
@Eillee píše:
Ahojky,
mám teda teprve 10,5 měsíční, ale opíšu z jejího webíku (odkaz pod metříkem), co kdy uměla:
duben (6 měsíců) - pápá (mávám ručičkou)
květen (7 měsíců) - Jak jsi veliká? (zvednu ruce nad hlavu) červen (8 měsíců) - tanyny (houpu se do rytmu), tytyty (kárám prstem), nenene (kroutím hlavou) červenec (9 měsíců) - paci paci (tleskám), jak dělá rybička (otvírám a zavírám pusinku), jak dělá medvídek (brum brum), berany berany duc (na berany kroutím hlavou a čekám na DUC), kde je máma, táta, pejsek, pipi (=ptáček), strom,… (ukážu prstem)
srpen (10 měsíců) - Kde je Markétka? (poplácám se na prsou), jak dělá lev (uááá), jak dělá pejsek (haf haf), jak dělá indián (plácám se rukou přes pusinku a přotom dělám ááááá), jak dělají hodiny (kroutím ručičkou), jak dělá auto (brrrrm), ukážu kde je nosánek a pupík.Teď v těch 10,5m. stojí bez opory, chodí podél nábytku, zkouší jíst sama, umí říct máma, táta, bác, tak a papat (když nepočítám zvuky zvířat).

To me zase neco pobavilo :lol: to potom mame asi vsichni postizene deti :lol:

obycejnaholka
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 21.10.12 15:20

Moje rocni dcerka umi delat berany, ukazat jak je velka, umi udelat haji, tytyty (vetsinou dela jenom na kocoura),dela halo halo s telefonem anebo dalkovym ovladacem, zamava na pápá anebo na ahoj, dela paci paci, umi rikat haf a cici (nejlepsi na vychazce ve meste je z kocarku slyset porad haf a hleda pejsky),pomerne slusne udrzi lzicku a neco i dokaze sama snist, rika tata (porad dookola),mama, Kajka (jmenuje se Karolina),hou hou, tanytany, hais (jako ze horky)to je asi vsechno co umi rict srozumitelne, jinak porad neco zvatla.
To je asi vsechno co mne napadlo.Co se tyce nocniku, ma hraci a kdyz ji vysadim pokazde sa snazi neco vytvorit aby ji zahral a prave zacina sama chodit.

dajka16
Závislačka 3430 příspěvků 21.10.12 15:27

@Janichka jo to je fakt, můj půlroční syn jen žvatlá a občas se mu náhodně povede něco jako hele, né.

mona.k.79
Závislačka 4706 příspěvků 13.02.13 11:34

Dnes je nám 11m a děs-běs je to pořád mimíísek, krom toho že oblejzá byt

Aknyt
Ukecaná baba ;) 1433 příspěvků 13.02.13 11:58

@mona.k.79 a co bys po ní chtěla? Vždyť ani Karolínka nechodila sama v jejím věku ;). Hlavně že leze!!! A prý je lepší z hlediska psychomotorického vývoje, když déle leze a posiluje si ty svaly, které pak potřebuje pro zdravý vývoj páteře. Neboj, času ještě má dost. Každé dítě je jiné - Hanička začla chodit sama těsně před rokem, ale měly jsme kolem sebe děti, které chodily od 9 měsíců a děti, které začly v roce a půl. Důležité jsou pokroky, ne jestli „uteče roku“. A taky se ti může stát, že během týdne se ti postaví a rozběhne a budeš koukat jak puk, že to „nešlo“ a najednou ji nemůžeš zastavit ;)

Mauzik2
Ukecaná baba ;) 1998 příspěvků 13.02.13 12:24

Nase mala bude mit pristi tyden 13 mesicu, leze kolem nabytku, kolem posteli, sama jen stoji, ale nechodi, chce vodit za ruce, ale to nedelame..(sousedka vodila syna za ruce od 10.mesicu, ted je mu rok a pul a sam nechce, ani se nesnazi, kdyz zarve a mama jde vodit),jinak zvatla, piska, jeci, kouse brachu, kouse do psa, kouse do nas, po rozbaleni z plenky dokaze doslova,,zechcat,, vse kolem sebe..jinak nejradeji stoji u gauce a bafa na nas..naucila se krasne postavit a zase si sednout na zadecek, nepotrebuje pomahat, tim, ze ji nechavame, at na veci prijde sama, tak se neboji..je to nase zlaticko :srdce:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama