Colostrum pro roční dítě, vysypávání tablet?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Yarisek
Kecalka 446 příspěvků 09.04.18 10:02
Colostrum pro roční dítě, vysypávání tablet?

Ahoj,

chci se zeptat, zda někdo dáváte colostrum dítěti, které je mladší než 3 roky. Doporučila Vám to např. dr., nebo jste se rozhodli sami? Předpokládám, že se colostrum dává od 3 let kvůli kravskému mléku. Já třeba dceři (po 1. roce) na doporučení pediatra už kravské mléko pít dávám. Umělá mléka jsou prý jen byznys. Ale to tu rozebírat nechci…

Dcera je teď hodně nemocná - chytá to od starší, která chodí do školky. Na ORL mi PRO MĚ doktorka doporučila kolostrum (jsem také často nemocná). Něco jsem o tom našla na netu a říkám si, že by to bylo vhodné i pro dceru, možná pro obě.

Ale ani jedna mi samozřejmě nespolkne tabletu. Vím, že jsou i tekutá kolostra, ale mají krátkou dobu trvanlivosti. Kamarádka teď naučila pětiletou dceru ty tablety polykat - prý jí doktorka řekla, že když se vysypou, tak tolik neúčinkují. Ale je mi to divné, protože dceři před prvním rokem dávali v nemocnici probiotika a také jí je vysypávali z tablet.

Nebo neexistují nějaká malá balení tekutého kolostra, kde je pár dávek?

Díky za zkušenosti a názory.

Reakce:

Nikolacek
Ukecaná baba ;) 2424 příspěvků 09.04.18 11:11

Ja davam obema synum kozi colostrum Bioalis a vysypu kapsli na lzicku a nasledne jim do pusy. Starsi to ma rad s kapsickou - presnidavkou, takze mu na to trochu kapnu. Rekla bych ze to ucinkuje, jsou méně nemocní.

rybářka
Stálice 85 příspěvků 2 inzeráty 09.04.18 11:15

Ahoj!) Dávám oběma synům, v červenci bude staršímu 6 a mladšímu 2. Doporučila mi ho mudra, protože jsme v neustálém kolotoči nemocí. Zkoušela jsem leccos, ale až tohle opravdu zabralo. Mladší už byl chycený, když jsem jim ho začala dávat, opět běžná viróza. Místo 14 dní rými a 4 týdnů kašle, jak u nás bývá zvykem, byl po týdnu klid a to ani rýmu pořádně neměl, na kašel jsem dávála jen přírodní sirupy. Takže za mě doporčuji:)
Starší už ho v pohodě spolkne, složení té tablety je jen jedlá želatina. Požvýká ho v puse, vždycky si libuje jak mu to chutná. Dávám mu ho ráno na lačno. Mladší to ještě nezvládne a ve vodě se to rozpustit nedá, tak mu ho vysypu do ranní kaše. A v pohodě, i tak to podle mě skvěle zabralo.
Máme Colostrum Advance, podle mě vychází i dobře cenově. Jsem spokojená. Příští balení už jim budu dávat jen obden.
Od té doby jsme bez nemoci!

dana.dv
Zasloužilá kecalka 695 příspěvků 09.04.18 15:37

Dceři vysypu kapsli do studeného mléka.

Yarisek
Kecalka 446 příspěvků 09.04.18 16:30
@rybářka píše:
Ahoj!) Dávám oběma synům, v červenci bude staršímu 6 a mladšímu 2. Doporučila mi ho mudra, protože jsme v neustálém kolotoči nemocí. Zkoušela jsem leccos, ale až tohle opravdu zabralo. Mladší už byl chycený, když jsem jim ho začala dávat, opět běžná viróza. Místo 14 dní rými a 4 týdnů kašle, jak u nás bývá zvykem, byl po týdnu klid a to ani rýmu pořádně neměl, na kašel jsem dávála jen přírodní sirupy. Takže za mě doporčuji:)
Starší už ho v pohodě spolkne, složení té tablety je jen jedlá želatina. Požvýká ho v puse, vždycky si libuje jak mu to chutná. Dávám mu ho ráno na lačno. Mladší to ještě nezvládne a ve vodě se to rozpustit nedá, tak mu ho vysypu do ranní kaše. A v pohodě, i tak to podle mě skvěle zabralo.
Máme Colostrum Advance, podle mě vychází i dobře cenově. Jsem spokojená. Příští balení už jim budu dávat jen obden.

Moc díky za názor. Jsem ráda, protože já právě objednala to Advance, teď čekám, až mi přijde. Na netu jsem ho našla asi za 292 Kč, což mi přijde super oproti jiným a opravdu mi přišlo kvalitativně srovnatelné (podle toho, co psali).

A nevadí to sypat do té kaše? Myslím, že psali, že před tím a potom nemáš jíst nebo tak nějak. Funguje Vám to tedy i tak.

Yarisek
Kecalka 446 příspěvků 09.04.18 16:31
@dana.dv píše:
Dceři vysypu kapsli do studeného mléka.

A funguje Vám to? Zlepšila se v nemocnosti?

Yarisek
Kecalka 446 příspěvků 09.04.18 16:33
@rybářka píše:

Prosím Tě, a kolik jim toho dáváš, když jsou nemocní?

dana.dv
Zasloužilá kecalka 695 příspěvků 09.04.18 18:02
@Yarisek píše:
A funguje Vám to? Zlepšila se v nemocnosti?

Dceři je 3.5roku, od září chodí do školky a marodila doposud 2dny s kašlem. Dávám jí každé ráno LR Aloe Vera drinking gel peach a kapsli Colostra.
Jak by to bylo s nemocností bez této podpory, těžko hádat…

rybářka
Stálice 85 příspěvků 2 inzeráty 09.04.18 20:06

@Yarisek Pořád stejně, jednu ráno.

rybářka
Stálice 85 příspěvků 2 inzeráty 09.04.18 20:09

@Yarisek Ale konkrétně u toho co máme doma, můžou děti 1 kapsli 2× denně, takže při nemoci bych staršímu klidně dávku zvýšila

Příspěvek upraven 09.04.18 v 20:17

rybářka
Stálice 85 příspěvků 2 inzeráty 09.04.18 20:16

@Yarisek Samozřejmě je to lepší na lačno, @dana.dv, píše, že dává dceři do mléka, ale můj syn zrovna mléko nechce a přijde mi, že je to špatně rozpustitelné, takže aspoň nějakou formou to do něj chci vpravit i za cenu toho, že by to nezpůsobilo na 100%, ale opravdu ta viróza byla do týdne pryč a to ho teprve začínal brát.

Yarisek
Kecalka 446 příspěvků 09.04.18 21:07

@rybářka Díky.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováci mají svoje dvě Ledecké: O jaké kočky mohou kvůli sporu přijít?

I Slováci mají svou Ledeckou! Vlastně dvě Ledecké. Sestry a přední biatlonové... číst dále >

Tichá válka mezi Plíškovou a Borhyovou? Snaží se navzájem trumfnout?

Zuří mezi Lucií Borhyovou a Karolínou Plíškovou nevyslovená válka? Vypadá to... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >