Covid a karanténa

Anonymní
29.10.20 18:59

Covid a karanténa

Ahoj holky, mám dotaz ohledně pozitivního testu na covid. Před chvilkou manželovi přišlo že je pozitivní :( a co teď já musím povine na test? Nestačí kdybych byla těch 10 dní doma s ním? Příznaky nemám. Vůbec netuším jak to chodí :( díky za rady :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8212
29.10.20 19:05

Budeš teď 10 dní v karantene a pak na test.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5187
29.10.20 19:07

Manžel je v domácí izolaci, u vás platí karanténní opatření, 5. až 7. den od testování manžela musíte jít na RT-PCR test.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.20 19:11

Covid

U nás jsem byla pozitivní já. Pokud nemáš příznaky budete s manželem 10dni doma. Manžel v izolaci, ty v karanténě. A tebe by měl tvůj obvodak zadat do systému el. žádanku na test, aby jsi šla mezi myslím 6-7dnem na testy od manželova pozitivního testování. Zda jsi to od něj nechytila. Manžel nesmí z domu nikam. Ty můžeš, ale s rouškou, pokud máte psa, kolem baráku. Mezi lidi nesmíš, nakoupit apod. samozřejmě také ne. Máme tři děti ještě kojím, takže pro mě izolovat se v pokoji, fakt nehrozilo. Naštěstí jsem měla mírný průběh a rodinka to ode mě nechytila. Pokud to tedy již přede mnou neprodělali. Jelikož jsme s nemocemi bojovali již měsíc. Než nám ve školce u dcery řekli, že bylo ve třídě pozitivní dítě. Dcera negativní. My šli s manželem na testy také, protože jsme měli příznaky. Já bez cichu a chuti a manžel teploty apod. Držím pěsti ať jste brzy v pořádku. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.20 19:31
@Anonymní píše:
U nás jsem byla pozitivní já. Pokud nemáš příznaky budete s manželem 10dni doma. Manžel v izolaci, ty v karanténě. A tebe by měl tvůj obvodak zadat do systému el. žádanku na test, aby jsi šla mezi myslím 6-7dnem na testy od manželova pozitivního testování. Zda jsi to od něj nechytila. Manžel nesmí z domu nikam. Ty můžeš, ale s rouškou, pokud máte psa, kolem baráku. Mezi lidi nesmíš, nakoupit apod. samozřejmě také ne. Máme tři děti ještě kojím, takže pro mě izolovat se v pokoji, fakt nehrozilo. Naštěstí jsem měla mírný průběh a rodinka to ode mě nechytila. Pokud to tedy již přede mnou neprodělali. Jelikož jsme s nemocemi bojovali již měsíc. Než nám ve školce u dcery řekli, že bylo ve třídě pozitivní dítě. Dcera negativní. My šli s manželem na testy také, protože jsme měli příznaky. Já bez cichu a chuti a manžel teploty apod. Držím pěsti ať jste brzy v pořádku. :kytka:

Děkuji moc za vysvětlení :) a jaké jste udělala doma opatření? Nebo žádné? :D

• Citovat
  • Nahlásit
8212
29.10.20 20:22
@Anonymní píše:
U nás jsem byla pozitivní já. Pokud nemáš příznaky budete s manželem 10dni doma. Manžel v izolaci, ty v karanténě. A tebe by měl tvůj obvodak zadat do systému el. žádanku na test, aby jsi šla mezi myslím 6-7dnem na testy od manželova pozitivního testování. Zda jsi to od něj nechytila. Manžel nesmí z domu nikam. Ty můžeš, ale s rouškou, pokud máte psa, kolem baráku. Mezi lidi nesmíš, nakoupit apod. samozřejmě také ne. Máme tři děti ještě kojím, takže pro mě izolovat se v pokoji, fakt nehrozilo. Naštěstí jsem měla mírný průběh a rodinka to ode mě nechytila. Pokud to tedy již přede mnou neprodělali. Jelikož jsme s nemocemi bojovali již měsíc. Než nám ve školce u dcery řekli, že bylo ve třídě pozitivní dítě. Dcera negativní. My šli s manželem na testy také, protože jsme měli příznaky. Já bez cichu a chuti a manžel teploty apod. Držím pěsti ať jste brzy v pořádku. :kytka:

Nakoupit si v karantene můžeš(v izolaci samozřejmě ne). Když není možnost dovozu potravin nebo toho, že ti je někdo doveze. Je to přímo na stránkách hygieny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.20 21:58
@karkarka píše:
Nakoupit si v karantene můžeš(v izolaci samozřejmě ne). Když není možnost dovozu potravin nebo toho, že ti je někdo doveze. Je to přímo na stránkách hygieny.

Děkuji :)

• Citovat
  • Nahlásit
5501
30.10.20 09:48

@karkarka @Doctus zajimavy, u nas nemusi, jen v pripade priznaku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
106
30.10.20 09:51

Můžu ještě dotaz? Manželovi také včera přišlo že je pozitivní a já mám být v karanténě a v úterý na test. Co když budu mít ten můj test pozitivní jak to pak bude dál? Zkoncime karanténu s manželem? Nebo se mi to zas protáhne? :D :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5187
30.10.20 16:41
@Cenarius píše:
@karkarka @Doctus zajimavy, u nas nemusi, jen v pripade priznaku.

To bych si toho hygienika (nebo koho), který vám toto řekl, pěkně podal, je to totiž hrubé nepochopení aktuálně platného doporučení. Všechny epidemiologicky významné kontakty se mají otestovat, a to preferenčně 5. až 7. den od vlastního rizikového kontaktu. Doporučení připouští možnost neprovedení testu za současného prodloužení karantény na 14 dnů, a to za výjimečných situací (např. zjištění stavu, že byl člověk v kontaktu, až se zpožděním 11 dnů, přetížení laboratoří atd.), toto však pouze za již zmiňovaných výjimečných situací, neprovedení testu není věcí volby dotyčného.

@Terka92 píše:
Můžu ještě dotaz? Manželovi také včera přišlo že je pozitivní a já mám být v karanténě a v úterý na test. Co když budu mít ten můj test pozitivní jak to pak bude dál? Zkoncime karanténu s manželem? Nebo se mi to zas protáhne? :D :D

Izolační režim v domácnosti se ukončuje 10. den po zjištěné pozitivitě posledně testovaného člena domácnosti (za předpokladu, že je minimálně poslední 3 dny bez příznaků).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.11.20 21:01

A jak je to, pokud jsem pozitivní a v domácí izolaci. Po týdnu šel na testy zbytek rodiny. Jedna dcera je pozitivní, ostatní negativní. Jim všem se karanténa prodlužuje o dalších 10 dnů, ale co já? Když mám po Covidu? Dávno nemám žádné příznaky. Také musím být s nimi znovu v karanténě? Slyšela jsem, že ne.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama