Covid a neschopenka

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
116
11.11.21 20:06

Covid a neschopenka

Ahoj. Potřebuji si něco pozjišťovat. Dnes mě poslali z práce domu, měla jsem pozitivni antigenni testy. Přišla jsem domů a volala jsem to sestře do ordinace, ta mě vyfakovala a s žádankou mě poslala na hygienu. Ta už to samozřejmě nezvedala. Jelikož jsem očkovaná, tak jsem se teda objednala zítra na Pcr do Plzně. Každopádně neschopenku taky nemám a má otázka zní, jestli ji potřebuji i v době, kdy ještě nemám udělaný PCR. Jak tohle funguje. Vím, že od posledního odběru Pcr testu se pak neschopenka vystavuje, do té doby nevim, kdo mi hradí mzdu, když mi doktor neschopenku nevystavil. Výsledek budu vědět určitě až v sobotu. :nevim: děkuji :srdce:

Příspěvek upraven 11.11.21 v 20:10

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
51352
11.11.21 20:10

Pn lze vystavit tri dny zpetne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
116
11.11.21 20:12

@matkabagristy nemám úplně top lékaře.. mohou i nemusi. Tenhle to nedělá :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34402
11.11.21 20:14
@matkabagristy píše:
Pn lze vystavit tri dny zpetne

to sice lze, ale zeťákovi to doktorka odmítla, prý že to nejde. Kdyby to zdůvodnila jinak, ale že to nejde, to pěkně kecala. Jemu nebylo dobře, zašel si na test teda sám, ale 50 hodin čekal na výsledek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
116
11.11.21 20:17

@vokishka takže mu dali v práci dovolenou než měl vysledky PCR? Nebo je tam nějaká vyjimka když jde o covid.🤷🏼‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34402
11.11.21 20:25
@Terdie píše:
@vokishka takže mu dali v práci dovolenou než měl vysledky PCR? Nebo je tam nějaká vyjimka když jde o covid.🤷🏼‍♀️

měl to v práci domluvené, že počká na výsledek. Byl teda negativní, ale byl nemocný, ve středu se dostal k doktorovi (oni tě bez testu ani nepustí přes práh s nachlazením), neschopenku mu napsala až od té středy, že prý to nejde od pondělí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
116
11.11.21 20:28

@vokishka takže dva dny neplacené no. A neschopnost až od středy placená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
713
11.11.21 20:38

Mně neschopenku nechtěli ani zpětně upravit datum, protože mi ji doktorka zapomněla ukončit. Prý to taky nejde, pak je teda ten systém úplně k hounu.
Ale tam platí nějaká karanténa, kterou ti někdo určí a u nás v práci je to jako neschopenka. Zavoláme lékaři a ten píše neschopenku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18408
11.11.21 20:44

@Terdie U nas to je tak, ze do vysledku pcr testu je zamestnanec doma na prekazkach ze strany zamestnavatele (protoze z jeho pokynu neni zamestnanec v praci). Pri negativnim vysledku se vraci do prace, pri pozitivnim si zaridi neschopenku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
116
11.11.21 20:49

@cecetka ahaa, no nevim jak to je právě u nás, ale říkám si, že je divny dat dovolenou zaměstnanci, který má pozitivni AG testy. Správně by to měla být překážka ze strany zaměstnavatele no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.21 21:24

překážky

Jsou to překážky na straně zaměstnavatele, takže nemáš volat doktorovi, ale na personální…

• Citovat
  • Nahlásit
4994
11.11.21 21:33

No musíš počkat na výsledek PCR. Pokud bude pozitivní, tak zpětně neschopenku (lze až 3 dny zpětně). Pokud bude negativní, tak to jsou překážky na straně zaměstnavatele. Já taky na základě pozitivního antigenu v práci nevystavuji neschopenky. Tedy pokud dotyčný nemá potíže, pokud ano, tak vystavím na dg. podezření na covid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
116
12.11.21 02:17

@Lucka1111 jasný, takže jednoduše, dokud je člověk doma s tím, že měl pozitivni jen AG tak je to překážka. Po Pozitivním PCR zaridit neschopenku.

Jen jsem se bála aby mi tam nevlepili dovolenou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79490
12.11.21 06:43
@cecetka píše:
@Terdie U nas to je tak, ze do vysledku pcr testu je zamestnanec doma na prekazkach ze strany zamestnavatele (protoze z jeho pokynu neni zamestnanec v praci). Pri negativnim vysledku se vraci do prace, pri pozitivnim si zaridi neschopenku.

Přesně tak, tohle je spravny postup.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8103
13.11.21 18:52
@Terdie píše:
Ahoj. Potřebuji si něco pozjišťovat. Dnes mě poslali z práce domu, měla jsem pozitivni antigenni testy. Přišla jsem domů a volala jsem to sestře do ordinace, ta mě vyfakovala a s žádankou mě poslala na hygienu. Ta už to samozřejmě nezvedala. Jelikož jsem očkovaná, tak jsem se teda objednala zítra na Pcr do Plzně. Každopádně neschopenku taky nemám a má otázka zní, jestli ji potřebuji i v době, kdy ještě nemám udělaný PCR. Jak tohle funguje. Vím, že od posledního odběru Pcr testu se pak neschopenka vystavuje, do té doby nevim, kdo mi hradí mzdu, když mi doktor neschopenku nevystavil. Výsledek budu vědět určitě až v sobotu. :nevim: děkuji :srdce:Příspěvek upraven 11.11.21 v 20:10

pokud jsi pozitivní, všechno řeší hygiena, která nic nestíhá, taky čekám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat