Pcr test po týdnu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
8.11.21 17:01

Pcr test po týdnu

Dcera dnes měla ve škole pozitivní test, protože jejich třídní je pozitivní, ale nikdo to tam neřeší.. teď za 3 hodiny jedeme na test.. chci se tedy zeptat, co bude následovat potom? Když bude pozitivní, musím i se synem na testy? Nebo to můžu odmítnout s tím, že bych zůstala doma v karanténě? A jak je to s tím pcr testem po týdnu? Když bude za týden negativní, může karanténa automaticky skončit? A když bude znovu pozitivní, budeme doma už jen ten týden nebo budeme muset být další 2? Poprvé, co tohle řeším a jsem z toho dost nervní. Děkuji za odpověď

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11016
8.11.21 17:08

Když bude pozitivní. Tak pak záleží jestli další lidi jsou očkování nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54894
8.11.21 17:12

Pokud bude ten její pozitivní, je doma automaticky 14 dní a pokud pak bude bez příznaků, izolace jí skončí nezávisle na všem kolem, žádný další test se nekoná.
V takovém případě by i zbytek rodiny nastoupil do karantény a 5.-7. den od dceřina pozitivního testu by absolvoval test.
Pokud byste vy ostatní byli negativní, po 7 dnech od dceřina pozitivního testu ukončujete karanténu a tím to pro vás hasne.
Pokud byste vy byli pozitivní, platí pro vás totéž, co pro dceru - 14 dnů od pozitivního testu izolace a nebudouli pak příznaky, její ukončení bez dalšího testu.
Pokud bude dcera negativní, vás to neuóvlivní vůbec nijak a její karanténa bude trvat 7 dní od posledního kontaktu s pozitivním. A bacha - pokud by vyšel pozitivní nějaký spolužák, se kterým dnes byla ve větším kontaktu, tak se za ten den kontaktu považuje dnešek a navzdory dnešnímu negativnímu testu musí 5.-7. den absolvovat celé kolečko znovu.
Jednoduché a srozumitelné, že :jazyk:
Nebo můžete v klidu počkat na telefonát z hygieny a nechat si to všecko říct včetně konkrétních dat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

@Cenarius nejsme očkovani nikdo z rodiny

• Citovat
  • Nahlásit
54894

Jo a v případě její pozitivity záleží na očkování ostatních členů rodiny. Pokud jsou očkovaní a nemají příznaky, do karantény ani na test nemusí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.21 17:15

@ugluk Jde mi hlavně o to, jestli když nebudeme mít žádný příznaky, musíme automaticky jít na pcr test a muset být třeba dejme tomu od pátku doma 14 dní.. další věc, na netu jsem četla, že kdyby šla po týdnu na pcr znovu a ten už byl negativní, tak by se mohla karanténa ukončit, ale někde píšou že to jde, někde že ne 😏

• Citovat
  • Nahlásit
11016
8.11.21 17:19
@Anonymní píše:
@Cenarius nejsme očkovani nikdo z rodiny

Tak to si užijte karanténu a případně placené PCR testy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3417
8.11.21 17:20
@Anonymní píše:
@ugluk Jde mi hlavně o to, jestli když nebudeme mít žádný příznaky, musíme automaticky jít na pcr test a muset být třeba dejme tomu od pátku doma 14 dní.. další věc, na netu jsem četla, že kdyby šla po týdnu na pcr znovu a ten už byl negativní, tak by se mohla karanténa ukončit, ale někde píšou že to jde, někde že ne 😏

Nemusíš na test, pokud nemáš příznaky, stačí karantena 14 dni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3417
8.11.21 17:21

Když nemáš příznaky a mas po sedmi dnech negativní test, karantena konci. Tak je to na tom oficiálním portálu covid.gov, nedávno jsem to tam počítala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.21 17:21

@Semtex Děkuji, konečně někdo pochopil, jak jsem to myslela :)

• Citovat
  • Nahlásit
3417
8.11.21 17:22
@Anonymní píše:
@Semtex Děkuji, konečně někdo pochopil, jak jsem to myslela :)

Asi jsme se zamyslely nad stejným problémem :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7187
8.11.21 17:22
@Anonymní píše:

Je to tak mi jsme měli covid pokud dcera byla v kontaktu s pozitivním tak ona musí na test pokud je ona negativní tak může po 7 dnech pokud je tedy test po 7 dnech negativní tak může skončit karanténa pokud by ona byla pozitivní tak musí být v izolaci 14 dní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54894
8.11.21 17:24

No, fakt nepočítej s tím, že by byl PCR po týdnu negativní, to je mnohem pravděpodobnější, že bude pozitivní ještě měsíc poté :) Ale jinak prostě od pozitivního testu doma 14 dní.
Já myslím (ta pravidla se mění), že kdybyste z nějakého závažného důvodu ten test do 14 dnů nezvládli, tak se vám po 14 dnech ta karanténa ukončuje, ale dle mého je výhodnější na něj jít. V případě negativity ukončíte karanténu o týden dřív. A v případě pozitivit dostanete štempl, že jste na půl roku z obliga ode všeho testování a pruzení kvůli návštěvám bazénu, kina, hospody a kdovíčeho ještě, co nás ještě čeká. Co by spousta lidí dneska dala za pozitivní test (zvlášť teda bez příznaků nemoci). Prostě za to šťournutí to stojí, ať test dopadne jakkoliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.21 17:25

@Semtex To je super, že nad tímhle neuvažují jen já :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
54894
8.11.21 17:27

Ano, po 7 dnech se ukončuje karanténa tomu, kdo měl negativní test. Ale ve chvíli, kdy je test pozitivní, tak prostě 14 dní izolace, která se předčasně neukončuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat