Covid a roznášení

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
22.10.21 09:21

Covid a roznášení

Krásné ráno všem :-).. potřebovala bych slyšet nezaujatý názor. Pracuji v kanceláři asi s deseti dalšíma ženskýma. A ráno přišla jedna do práce s tím že má pozitivní test na kovid. Mám doma nemocné dítě a samozřejmě jsem byla totálně vytočená, co dělá v práci, když měla pozitivní test a proč si rovnou nedojde na pcr test a leze do práce. Ostatní holky nic neřekli protože se jí bojí, je to typ ženský která leze každému do zadku a všichni se jí bojí říct svůj vlastní názor. Nakonec měla pcr test sice negativní. Ale i tak mě točí její nezodpovědné chování. Roznášení covidu je snad i trestné. Nebo se pletu? U manžela v práci mají tak přísné podmínky, že tohle chování absolutně nechápe. Chápu, že covid tady bude..ale..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1115
22.10.21 09:44

Taky bych byla vytočená, jestli se ptáš na to.

Osobně tohle jednání považuji za nezodpovědné. A to ne jen v případě covidu.

Miluju i lidi, co lezou do práce s chřipkou. Oni se sice bijí do prsou jak jsou dobří, že došli, ale zpravidla nakazí dalších 5 lidí, co zůstanou doma… Pomoc jak sviň…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26941
22.10.21 09:46

Asi by si za rámeček nedala, co bych jí řekla. A v tomto případě bych to obratem řešila s nadřízeným a případně personálním.
U nás by za tohle klidně mohla dostat hrubé porušení pracovní kázně, neb ohledně covidu a pravidel je firma velmi striktní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27853
22.10.21 09:54

Tak když má PCR negativní, tak už asi není co řešit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2756
22.10.21 09:55

Moc tomu nerozumím. Na jednu stranu se rozčiluješ, že roznáší covid a zároveň píšeš, že má PCR test negativní. Tak asi něco, co nemá, těžko mohla roznášet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.21 09:59

@carsa Ráno měla doma test pozitivní. V práci chodila bez roušky. Seděla v zázemí kam se chodíme převlékat. Až večer psala, že pcr má negativní.

• Citovat
  • Nahlásit
1671
22.10.21 10:00

Jako PCR test mám negativní tak i co jde? Nedivím se ze sla do prace, kvůli par dnům byt na neschopemce… ja bych to nerozhlasovala a cekala na PCR

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54731
22.10.21 10:01

No a nějakýho šéfa máte?
Jinak samozřejmě, že není normální lézt do práce s pozitivním antigenním testem, minimálně do té doby, než to PCR vyvrátí. A stejně nenormální je, když už to udělám, o tom na potkání vykládat.
Jinak takový lidi byli vždycky, je to stejný, jak když někdo dorazil s tuberáckým kašlem a slovy JÁ to tu nějak zvládnu. Nebo kolega, co ve dveřích hlásil, že strávil celou noc na WC, asi nějaká střevní chřipka, ale teď už dvacet minut nebyl, tak snad dobrý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33673
22.10.21 10:03
@Anonymní píše:
Krásné ráno všem :-).. potřebovala bych slyšet nezaujatý názor. Pracuji v kanceláři asi s deseti dalšíma ženskýma. A ráno přišla jedna do práce s tím že má pozitivní test na kovid. Mám doma nemocné dítě a samozřejmě jsem byla totálně vytočená, co dělá v práci, když měla pozitivní test a proč si rovnou nedojde na pcr test a leze do práce. Ostatní holky nic neřekli protože se jí bojí, je to typ ženský která leze každému do zadku a všichni se jí bojí říct svůj vlastní názor. Nakonec měla pcr test sice negativní. Ale i tak mě točí její nezodpovědné chování. Roznášení covidu je snad i trestné. Nebo se pletu? U manžela v práci mají tak přísné podmínky, že tohle chování absolutně nechápe. Chápu, že covid tady bude..ale..

To se stává, že antigen vyjde falešně pozitivně.

Musí se udělat PCR a dle jeho výsledku se postupuje dál…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21768
22.10.21 10:07
@Anonymní píše:
@carsa Ráno měla doma test pozitivní. V práci chodila bez roušky. Seděla v zázemí kam se chodíme převlékat. Až večer psala, že pcr má negativní.

To je s prominutím sobecká bezohledná kr.va :zed: Já taky nejsem typ, co by se nějak hádal nebo to šel rovnou naprášit, ale byla bych v pokušení… u nás by to by taky slušnej průs. r, neb firma vyžaduje dost striktně určitý pravidla (například už to špacírování po společných prostorách bez roušky je téměř nemyslitelný).

Vy, co píšete „o co jde, když měla PCR stejně negativní“ - co kdyby večer zjistila, že byl pozitivní?! Taky byste měly takový pochopení, kdyby vás madam uvrhla do 14 denní karantény? 8o Měla si na ten jeden den vzít třeba volno, sick day, jestli měla možnost… A když už teda je tak blbá, že s pozitivním antigenem do tý práce vleze, tak hned to ohlásit všem kolem a přitom dál vesele prskat bez roušky, to je fakt vrchol. Tak teda měla mlčet a počkat na PCR a teprve pak případně ohlásit pozitivitu (nebo mlčet dál).

Když o tom tak přemýšlím, asi kdyby tohle udělala moje kolegyně, tak bych se možná sbalila já, nahlásila šéfovi náhlou indispozici a zdejchla se domů. Případně bych připojila i ten důvod - to by záleželo celkově na vztazích v práci :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7697
22.10.21 10:07
  • odstraněno, vzhledem k negativnímu pcr nerelevantní -

Příspěvek upraven 22.10.21 v 10:10

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35342
22.10.21 10:08
@carsa píše:
Moc tomu nerozumím. Na jednu stranu se rozčiluješ, že roznáší covid a zároveň píšeš, že má PCR test negativní. Tak asi něco, co nemá, těžko mohla roznášet.

Ale to nevěděla, když přišla do práce.
A zřejmě je nemocná, jinak by si antigen nedělala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35342
22.10.21 10:09
@free333 píše:
To se stává, že antigen vyjde falešně pozitivně.Musí se udělat PCR a dle jeho výsledku se postupuje dál…

To jo. Ale neměla by mezi tím být prodleva, kdy člověk bez respirátoru pobíhá po práci..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16274
22.10.21 10:10

No jako je to kravka. Co k tomu víc říct. Když už tedy lezla do práce, tak měla mít po celou dobu nasazený respirátor. A dost se divím, že ji to nikdo neřekl. Když jste se bály jí, měly jste jít za nadřízeným.

Fajn, že PCR nakonec negativní, ale to bylo jasné až večer. Kdyby byla pozitivní, skončily jste kvůli ní v karanténě všichni. Nebo ne a chodily byste do práce? :nevim: Nevím, jak to máte nastavené, ale asi nic moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35342
22.10.21 10:10
@ugluk píše:.
Jinak takový lidi byli vždycky, je to stejný, jak když někdo dorazil s tuberáckým kašlem a slovy JÁ to tu nějak zvládnu. Nebo kolega, co ve dveřích hlásil, že strávil celou noc na WC, asi nějaká střevní chřipka, ale teď už dvacet minut nebyl, tak snad dobrý.

Přesně tak. A ještě se tváří, jako nejací hrdinové a nedochází jim, jak lidi kolem se.ou. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat