Covid - jít do karantény?

Anonymní
21.2.21 10:13

Covid - jít do karantény?

Dobrý den, v pondělí jsem se setkala s kamarádkou. V úterý mi napsala, že manžel se setkal s covidem ještě před tím, než jsme se setkaly (zjistili to v úterý). Ve čtvrtek jsem jela k mé sestře a v pátek mi kamarádka napsala, že je manžel pozitivní. Mám nyní jít do karantény nebo jak to funguje? Kamarádka má prý mírné příznaky :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1354
21.2.21 10:16

Do karantény případně půjdeš až kdyby byla pozitivní i kamarádka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20095
21.2.21 10:16

Byla jsi s kamarádkou v době, kdy ještě nemohla být ani nakažená, natož infekční. Ksranténa se tě netýká…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6253
21.2.21 10:22

Jsi kontakt kontaktu, takze zadna karantena.
Kontakt pozitivni osoby by jsi byla z v okamziku, kdy Tva kamaradka bude pozitivni, pak by jsi mela jit do karanteny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28552
21.2.21 10:22
@Janli píše:
Byla jsi s kamarádkou v době, kdy ještě nemohla být ani nakažená, natož infekční. Ksranténa se tě netýká…

Jak to víš? Vždyť ten manžel už mohl být pozitivní a už to předat manželce. ALe do karantény nepůjde, ani kdyby byla pozitivní ta kamarádka, budou se ptát na kontakty pár dní před jejím připadně pozitivním testem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20095
21.2.21 10:27
@vokishka píše:
Jak to víš? Vždyť ten manžel už mohl být pozitivní a už to předat manželce. ALe do karantény nepůjde, ani kdyby byla pozitivní ta kamarádka, budou se ptát na kontakty pár dní před jejím připadně pozitivním testem.

Sem to pochopila tak, že se manžel potkal s nakaženým den před tím… :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1384
21.2.21 10:31

Sweden kontakt kontaktu, do karantény půjdeš až kdyby byla pozitivní ta kamarádka. Což tedy nejspíš bude, když má pozitivního manžela a sama má příznaky. Takže rozumne by bylo teď omezit aktivity, než se ona dozví výsledky. Jenže nikdo tě nenechal doma z práce, když to nemá oficiální důvod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.2.21 10:31

@Janli no on se ten manžel potkal s nakaženým ve čtvrtek minulý týden :?

• Citovat
  • Nahlásit
997
21.2.21 10:40

Zjistuji se kontakty do 3 dnu zpet od pozitivniho testu… takze kdyz tva kamaradka bude mit test pozitivni dneska, tak to, ze jste se videli v pondeli, fakt nehraje roli…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49532
21.2.21 10:46
@PupuP píše:
Zjistuji se kontakty do 3 dnu zpet od pozitivniho testu… takze kdyz tva kamaradka bude mit test pozitivni dneska, tak to, ze jste se videli v pondeli, fakt nehraje roli…

A pak se to v ČR nemá šířit :roll:
Zakladatelko být tebou se chovám tak, jako bys s pozitivním člověkem v kontaktu byla a preventivně bych šla na testy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18385
21.2.21 10:58

@lucenka no tak to jsou pokyny z hygieny…tak ti možná ví co a jak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53249
21.2.21 10:58

Tak byla jsi v kontaktu s někým, jehož manželovi tři dny poté vyšel pozitivní test. Ona půjde na test 5-7 dní po manželově pozitivitě, v té době už to bude 8-10 dní od kontaktu s tebou a na to ti nikdo karanténu nevypíše. Omezila bych kontakty a nikam netrajdala, případě nějakých příznaků si řekla o PCR test. Sama můžeš týden po kontaktu na antigenní, ale myslímsi o nich dost svoje. Nic víc nenaděláš. Na to, že ses viděl s někým, kdo šel tři dny poté do karantény a ani nemá potvrzenou pozitivitu, ti hygiena karanténu nedá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
997
21.2.21 11:09

@lucenka podivej, ja si to nevymyslela. Myslim ze posledni dobou uz resi jen 2 dny od testu, alespon u me to tak bylo (test ve ctvrtek, ptali se na kontakty od stredy rano) - ja ale byla bez priznaku. Nikdo dobrovolne na test nepujde, zvlast kdyz vi, ze by nemohl do prace a prisel o penize… tak to proste bohuzel je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49532
21.2.21 11:10
@Monchichik píše:
@lucenka no tak to jsou pokyny z hygieny…tak ti možná ví co a jak…

Spíš by víc lidí vytrasovat nedokázali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14579
21.2.21 11:17
@Anonymní píše:
Dobrý den, v pondělí jsem se setkala s kamarádkou. V úterý mi napsala, že manžel se setkal s covidem ještě před tím, než jsme se setkaly (zjistili to v úterý). Ve čtvrtek jsem jela k mé sestře a v pátek mi kamarádka napsala, že je manžel pozitivní. Mám nyní jít do karantény nebo jak to funguje? Kamarádka má prý mírné příznaky :nevim:

Tu navstevu sestry sis mohla odpustit :? Jak uz holky psaly, karantena se te netyka. Ale omez sve styky na tyden na minimum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat