Covid k Vánocům :)

Anonymní
24.12.20 12:19

Covid k Vánocům :)

Na Vánoce jsme se těšili na návštěvu babiček, protože jsme se dlouho neviděli… Samozřejmě jsme je nechtěli ohrozit, tak jsme šli na testy. Dodržujeme distanc, nesdružujeme se, mimo školy a práce jsme doma. Ven maximálně spolu do lesa… Tak jsme to považovali za formalitu.

No, zkrátím to, jedno z dětí bylo včera pozitivní. Psali jsme do školy, ve třídě se jich objevilo víc - takže u nás zdroj víc než jasný. :,(

Přiznávám, jsem z toho špatná, návštěvy samozřejmě jsme zrušili, ale za testy jsme vděční, vzhledem k tomu, že je dítě bezpříznakové, by nás to nenapadlo a mohli bychom nákazu rozšířit po rodině. :,( Co vy?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24.12.20 12:27

Manžel byl pozitivní, tak jsme museli na testy, což jsem považovala za formalitu - nic nám nebylo. Nakonec pozitivní všichni čtyři…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
810
24.12.20 12:28

Kdyby jste na ty testy nešly, máte hezčí vánoce, jen jste si je tím zkazili. Vnučka byla taky pozitivní, vůbec jsme to neřešily a nic se nestalo, ty testy jsou velmi nepřesné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.12.20 12:29

Máme Covidové Vánoce a nemůžu být na Štědrý večer ani s vlastními dětmi a rodiči. A nakazily mě děti ve škole. :cert: :cert: :cert: Tak si to snad vynahradíme na Silvestra.

• Citovat
  • Nahlásit
1540
24.12.20 12:32

Hlavne, at jste zdravy! Ja jsem malem prisla o kamaradku, co ma 11 lety dvojcata doma kvuli covidu.ale nakonec to zvladla.
Jsem v cizine, rodinu jsem nevidela rok a pul a dalsi minimalne 3-4 mesice to nepujde.
Kdyz to vydrzim ja, tak to zvladnete vy.
Zapnete si pohadky a za pribuznyma muzete v lednu❤️ Preji lehky prubeh Covidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1001
24.12.20 12:32
@Dalibor7 píše:
Kdyby jste na ty testy nešly, máte hezčí vánoce, jen jste si je tím zkazili. Vnučka byla taky pozitivní, vůbec jsme to neřešily a nic se nestalo, ty testy jsou velmi nepřesné.

A přesně kvůli takovým s to šíří dál a budou ty zákazy platit donekonečna :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.12.20 12:36
@Dalibor7 píše:

Ach jo… Jasně, nic neřešte a klidně si šiřte covid dál, však zdravotníci se postarají… A pak nezapomeňte nadávat na stát, jak to nezvládá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
559
24.12.20 12:38

Tak smrtelná nemoc, že kvůli tomu musí člověk na testy :zed:
Všude šílenství a vánoce zkažené :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13339
24.12.20 12:43
@Dalibor7 píše:

Tohle je docela hloupy prispevek :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
810
24.12.20 12:45

Právě že to mám přímo s první linije, z Olomoucké fakultky, že je to vše blbost a vše se kazí jen tím, že hloupí lidi bez příznaků nemoci chodí na ty testy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1001
24.12.20 12:48
@JiříkMazlík píše:
Všude šílenství a vánoce zkažené :(

Tady jde i to, že plno lidí je nepřiznakovych, ale můžou nakazit lidí, kteří už to tam dobře neponesou a dokonce je to může zabít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13339
24.12.20 12:49

@Dalibor7 Nepresnost testu nikdo nezpochybnuje. Nepresny vysledek muze byt ten negativni, ktery virus nezachyti. Pozitivni testy by falesne byt nemely :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1001
24.12.20 12:49
@Dalibor7 píše:
Právě že to mám přímo s první linije, z Olomoucké fakultky, že je to vše blbost a vše se kazí jen tím, že hloupí lidi bez příznaků nemoci chodí na ty testy.

Tak to by mě fakt zajímalo jakou ten „odbornik“, co to řekl, má tam funkci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13339
24.12.20 12:50
@JiříkMazlík píše:
Všude šílenství a vánoce zkažené :(

Ano. Kolega (48) kvuli covidu pred par tydny zemrel. Jeho blizci (deti, manzelka, rodice, sourozenci) opravdu ty Vanoce zkazene maji :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
209
24.12.20 12:51

Kdyby se to pustilo úplně bez zákazů, tak stejně nastane lockdown. Takhle je řízený shora, takhle by byl neřízený, protože by byla spousta nemocných. Jasně, je spousta lidí, kteří o tom, že mají covid vůbec neví. Ale určitě to není většina. Nehledě na vyšší zatížení zdravotního systému, který by musel zvládnout více pacientů s horším průběhem.
Zlehčovat to, že já nemám v okolí nikoho pozitivního nebo já nemám v okolí nikoho s vážným průběhem, neznamená, že takoví lidé nejsou.
Jinak, sami asi víte, jak to v práci vypadá, když se na vás valí úkoly a pořád není konec. A teď si představte ty zdravotníky, na které se už rok valí lidé s covidem a stále není vidět konec, kdy to skončí. Umíte si představit, že by třeba těch lidí bylo 10× tolik? Já bych fakt ve zdravotnictví pracovat nechtěl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat