Covid opatření

31.5.21 16:53

Covid opatření

Ahoj holky, už jste zaznamenaly, že chce Vojtěch pro děti po prázdninách testování PCR testy? Jsem jediná, které už to přijde moc? Jaký na to máte názor 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29188
31.5.21 16:54
@Lištička20 píše:
Ahoj holky, už jste zaznamenaly, že chce Vojtěch pro děti po prázdninách testování PCR testy? Jsem jediná, které už to přijde moc? Jaký na to máte názor 8o

Proč to nemůžeš dát do některé existující diskuse? Dost škol už tak testuje i teď. PCR testy nejsou jen ty hnusné z nosu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21497
31.5.21 16:56

Jaký je rozdíl mezi pcr a antigenem? Pcr se můžeš polochtat i v krku a hotovo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31.5.21 16:59
@vokishka píše:
Proč to nemůžeš dát do některé existující diskuse? Dost škol už tak testuje i teď. PCR testy nejsou jen ty hnusné z nosu.

Na PCR testech jsme byla a je to něco jiného než antigenní, které podstupuju každý pondělí v práci..kdyby nebyly skrz nosohltan, diskuzi nezakládam..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31.5.21 17:02
@Kriss Tina píše:
Jaký je rozdíl mezi pcr a antigenem? Pcr se můžeš polochtat i v krku a hotovo.

Ještě jsem se nesetkala s PCR testem z krku a to už jsem na něm párkrát byla kvůli kontaktu s nakaženou osobou a vždy byl nosohltanem :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25009
31.5.21 17:03

Bude ještě Vojtěch ministr? Nebede dalši vlna nebo cokoliv.
Neřeš něco co bude za čtvrt roku a co stejně neovlivníš.

U nás antigeny odhalily pozitivní děti, takže k něčemu to je. Kdo ví kde všude se lidé rozjedou o prázdinach a co mohou dovést.

Užíj si volnost, léto a nestresuj se :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7139
31.5.21 17:03

@Lištička20 mě to přijde v pořádku. Většina dětí nebude očkovaná tzn. se mezi nimi bude s největší pravděpodobností vir šířit. A pokud jeden/dva testy týdně nás ochrání před zavíráním škol, pak jsem jednoznačně pro. Ty testy se dají přežít, přežilo to i 1,5 staré dítě, tak proč by to třeba 10 letému mělo dělat problém…? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
783
31.5.21 17:05
@Lištička20 píše:
Na PCR testech jsme byla a je to něco jiného než antigenní, které podstupuju každý pondělí v práci..kdyby nebyly skrz nosohltan, diskuzi nezakládam..

Není to nic jiného.
Testovat jsem se byla celkem 3×. Po prvé na PCR testu a byl v pohodě. Po druhé na antigenní, zeptal se, jestli to chci z krku nebo nosu. Volila jsem krk. Opět pohoda. A po třetí opět antigenní, nikdo se na nic neptal, a brali mi to z nosu, a to teda bylo horší než PCR. Pán byl opravdu důsledný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16872
31.5.21 17:05
@Lištička20 píše:
Ahoj holky, už jste zaznamenaly, že chce Vojtěch pro děti po prázdninách testování PCR testy? Jsem jediná, které už to přijde moc? Jaký na to máte názor 8o

zrovna tohle je dost duležité, protože tím, že se otevřou školy a začnou se šířit ty viry, co si lidi dovezly z prázdnin, tak to je základní forma, jak zabránit další vlně. To same by mělo být i v zaměstnání.

Jen teda je potřeba aby se podporovalo sekvencování a hromadne testování, s tím, že to jaksi nemusí být testy z nosohltanu, žejo.

To že ses s něčím nesetkala fakt není argument, to je jen tvoje neznalost. A teda vždycky je lepší se nejdřív dozvdělat a věci ověřit, než jí na internet vyzvracet emoce a frustraci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21497
31.5.21 17:06
@Lištička20 píše:
Ještě jsem se nesetkala s PCR testem z krku a to už jsem na něm párkrát byla kvůli kontaktu s nakaženou osobou a vždy byl nosohltanem :nevim:

Dětem ho dělají běžně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31.5.21 17:14

@Kriss Tina Ať se zeptám kohokoliv v okolí, jaký testy dětem ve škole dělají, odpovídají antigenní. Takže úplně běžné to není

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20651
31.5.21 17:19

@Lištička20 přestn vyvádět už mě tyhle výkřiky fakt nebaví, tak se prostě bude chodit na testy on se z toho nikdo nepo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5472
31.5.21 17:21
@Lištička20 píše:

Metoda PCR opravdu není ta štětka do nosu. Dá se dělat z různých materiálů, důležité je, aby se tam ten patogen vyskytoval. Laicky řečeno, když řeším zánět močového měchýře, odběru moč a ne krev. S největší pravděpodobností to bude ze slin, nosu nebo krku. Jak by jim asi učitelky nebo oni sami vytírání nosohltan?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2123
31.5.21 17:23
@Lištička20 píše:

Od minulého týdne se děti u nás ve škole testují PCR, ocucají tampon, vyplivnou a je to. Lepší, než ty neprůkazné antigenní testy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2123
31.5.21 17:25
@Lištička20 píše:
@Kriss Tina Ať se zeptám kohokoliv v okolí, jaký testy dětem ve škole dělají, odpovídají antigenní. Takže úplně běžné to není

I na jiných školách v okolních městech už testují PCR.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat