ČP - práce pošťačky, jak to je?

843
1.10.20 11:07

ČP - práce pošťačky, jak to je?

Ahoj všem znalým. Tuší tady někdo, jak funguje doručování od pošťaček český pošty? Poslední dobou hodně objednávám na netu. Vesměs to přijde jako zásilka, kdy to dovleče pošťačka, není to balík. Pošťák mi poslední měsíc nosil pravidelně nějakej balíček (klidně i celá taška přes rameno byla pro mě) a řeči k tomu - abyste nemusela na poštu, tak to nesu do kopce. Bylo mi to blbý, pořád se to opakovalo, tak jsem mu říkala, aby to na poště nechal, že si to vyzvednu sama. A on, že neee. Začala sem mu za každou zásilku dávat nějakej present. Včera nepřišel, ale přišla jeho kolegyně a já jí strhám pozornost a ona na mě vybafne, že jsem se musela zbláznit, že to stojí tak tři stovky. A ona to dovalila jen 7 metrů, protože na cestě má depa a tam vyzvedá zásilky. Nosí se jenom to, co je doporučeně. A to moje zásilky nejsou. Ty už předem někdo dá na depa a ona to při cestě přibere. Měla jsem hrozný výčitky, že se s tím chudáci tahaj. Neví někdo, jak to funguje? Děkujuuu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3869
1.10.20 11:41

Teda promiň, ale vůbec nevím, co popisuješ a na co se ptáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
843
1.10.20 11:46

@dedrichov jestli pošťáci tahaj veškerý zásilky už od pošty nebo maj po cestě místa, kde je nabíraj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4266
1.10.20 11:51
@Hamouzka píše:
@dedrichov jestli pošťáci tahaj veškerý zásilky už od pošty nebo maj po cestě místa, kde je nabíraj.

A co s tou informaci pak uděláš? Už nebudeš objednávat zásilky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3869
1.10.20 11:56
@Hamouzka píše:

Tak to asi záleží jak kde. Jsou různé rajony, třeba depo vozí po městě balíky, ale doporučený + obyč. psaní nese pěšák. Autem se jede na vesnice s obojím, záleží taky na způsobu podání, jestli je to prio nebo ekonomicky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
843
1.10.20 11:59

@dedrichov to právě podle pošťačky ne. Obyčejná pošta je podle pošťačky na depech a ona to z nich vyzvedává po cestě :think:, což si neumím představit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
843
1.10.20 12:00

@Veru1987 naopak, jestli to netahá, tak budu objednávat mnohem víc a nebudu se krotit :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94
1.10.20 12:02

Postacka netaha všechno najednou. Ale po městě jsou rozmístěné modré schránky, kam ji auto rozvozi zásilky a ona pak jde a postupně při cestě si schránky vybírá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
843
1.10.20 12:05

@Kresatkovi nová informace. Děkujuuu moc :hug:, já měla fakt černý svědomí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4266
1.10.20 12:31

@Hamouzka a pokud to tahá??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16180
1.10.20 12:35

@Hamouzka jejda proč to řešíš? ať to tahá nebo netahá odkudkoliv, tak je to její práce, objednávají si i jiní lidé, ne jen ty - neprožívej to až tak
a to jsem chvíli pošťačku dělala, a sekla jsem s tím, ale ne kvůli tahání nebo netahání balíčků

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3869
1.10.20 12:42
@Kresatkovi píše:
Postacka netaha všechno najednou. Ale po městě jsou rozmístěné modré schránky, kam ji auto rozvozi zásilky a ona pak jde a postupně při cestě si schránky vybírá.

Tak to ovšem asi jak kde. Co vím, tak si to pěkně nesou a co nepředají, tak to zase donesou zpět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16180
1.10.20 12:47
@dedrichov píše:
Tak to ovšem asi jak kde. Co vím, tak si to pěkně nesou a co nepředají, tak to zase donesou zpět.

u nás s balíčky jezdí autem, a hážou do schránek lístek, že jste nebyli zastiženi i když jste doma a díváte se na ně z okna :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15426
1.10.20 13:15

Co je velikost obálky, tak v tom vozíčku tahá, zbytek jezdí dodávka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
843
1.10.20 13:47

@stinga u nás velký balíky taky vozí. Všechno menší nosí, tj. kšiltovka, tepláky, hračky, věci do školy,… což za posledních 6 měsíců naskákalo nad 100 balíčků. Teprve teď jsem si všimla, že z baráku vidím na modrou schránku, nenapadlo mě, že je pro pošťačky. Měla jsem blbej pocit, že to těžce tahaj do kopce. Pošťákovi jsem se snažila oplatit snahu pozornostmi typu koňak, doutníky apod. a jak byl vděčný :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama