Císařský řez na přání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.18 08:42
CS na přání

Dobry den, chci poprosit zda nektera z vas ma doktora, ktety je ochoten napsat CS z duvodu panickeho strachu z porodu po zkusenosti z prvniho porodu, ktery trval 24 hodin a stejne skoncil CS. Poprosim o reakci jen ty, ktere takoveho doktora maji, se kterym se da domluvit, ostatni si pripominkx nechce pro nekoho jineho. Moc dekuji.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33699 příspěvků 10 inzerátů 18.12.18 08:47

Takový postup mělo dokonce několik mých známých a právě naopak, když měly první porod takový, tak jim lékař druhý cs navrhl a téměř „vnutil“. Záleží na tobě, jestli to chceš zkusit, nebo ne, zase některé i po prvním nepostupujícím porodu končícím cs, zvládly druhý porod spodem a na jedničku. Takže možná bych se zkusila pobavit i s psychologem, jak takový strach překonat, pokud ne, sdělila bych to rovnou lékaři a snažila se domluvit.

KamisB
Kelišová 6872 příspěvků 18.12.18 08:53

Mám jednu radu, asi teda ne moc profesionální. Ale ke konci říkej, že tě táhne a pobolívá jizva po 1. CS a nikdo si netroufne, Tě hnát do přirozeného porodu.

Hlavně se prosím zkus uklidnit, v těhotenství je blbý, se zbytečně nervovat dopředu.
Nebo ty máš porodníka, co rovnou řekl, že ti sekci neudělá?

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1353 příspěvků 18.12.18 08:59
@Anonymní píše:
Dobry den, chci poprosit zda nektera z vas ma doktora, ktety je ochoten napsat CS z duvodu panickeho strachu z porodu po zkusenosti z prvniho porodu, ktery trval 24 hodin a stejne skoncil CS. Poprosim o reakci jen ty, ktere takoveho doktora maji, se kterym se da domluvit, ostatni si pripominkx nechce pro nekoho jineho. Moc dekuji.

Zkušenost nemám, ale podle mě pokud máš za sebou císaře, tak si u dalšího porodu můžeš vybrat zda znova císař, nebo se pokusit o přirozený porod. S tím, že pokud bys chtěla normálně, tak se musí splnit určitá kriteria. Např dítě nesmí být větší než 3,5kg. Tak pokud chceš císaře tak by neměl být problém.

KamisB
Kelišová 6872 příspěvků 18.12.18 09:03

mne doktor taky říkal, že pokud bych chtěla náhodou rodit normálně, že budu muset přes konsilium či jak se to píše. Museli by tak v 36 tt změřit pořádně jizvu apod

karkarka
Závislačka 3065 příspěvků 18.12.18 09:05

Tak jestli uz jednoho císaře mas,tvrdila bych,ze mě bolí jizva.zadny doktor si netroufne nechat te rodit prirozene.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.18 09:27

Moc díky, když nic jiného, tak budu tvrdit že me bolí jizva. Zjistili mi i leidenskou mutaci, takže by nebyl možný ani epidural.

Mabar
Povídálka 30 příspěvků 1 inzerát 18.12.18 09:35

První porod skončil akutním císařem a u druhého mi dala doktorka na výběr. Rozhodla jsem se pro plánovaný cisař :)

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1364 příspěvků 18.12.18 09:50
@Anonymní píše:
Moc díky, když nic jiného, tak budu tvrdit že me bolí jizva. Zjistili mi i leidenskou mutaci, takže by nebyl možný ani epidural.

Mám leidenskou mutaci a epidurál jsem měla právě při císaři ;)

chs.jasmin
Echt Kelišová 8171 příspěvků 18.12.18 10:29
@Anonymní píše:

Ahoj,

osobně mám názor naprosto opačný, myslím si, že vaginální porod je velmi důležitý jak po psychické stránce, tak i po fyzické stránce jak pro matku, tak pro dítě. První porod bývá vždy těžší - ty kontrakce ženu zaskočí, neví jak tlačit, jak dýchat. Po druhé už ví do čeho jde - mluvím z vlastní zkušenosti.

Nicméně třeba naše porodnice tohle nedělá. Rodila jsem zrovna když tam rodila nějaká žena, která se oháněla známostmi a chtěla CS, podplácela, uplácela, prosila, vyhrožovala - prostě ne. A pak tam byla paní, která rodila KP dva dny a dala to :nevim:

Zkusila bych ještě na rychlo nějakou terapii pro odbourání strachu. Co znám kamarádky a měly jak vaginální porod, tak CS, tak se všechny shodly, že raději vaginálně jak císařem :nevim:

Tak přeji hodně štěstí …

karkarka
Závislačka 3065 příspěvků 18.12.18 10:42

@chs.jasmin ale zakladatelka uz cisare mela,vi do ceho jde a chce ho znovu.

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 661 příspěvků 18.12.18 10:50

Ja mela v lete druheho tzv. na prani. Prvni byl pro nepostupujici porod. Od gynekologa jsem si vyzadala zadanku do rizikove poradny v porodnici. Jelikoz jsem rodila v Pribrami kde jsou prave nakloneni prirozenym porodum po prvni sekci tak jsem si vyslechla svoje nejdrive v poradne, pak znovu na ultrazvuku. Nicmene jsem porad trvala na svem, rez mi naplanovali na 39+2, ale rekla bych, ze tajne doufali ze zacnu rodit sama. Samotny porod a ostatni uz bylo bez reci a moje rozhodnuti se nakonec ukazalo jako spravne, mela jsem spoustu srustu a castecne utrzeny brisni sval, takze me dali dokupy. Jinak vsude v papirech mam CS na prani pacientky. Myslim, ze kdybych sla do porodnice Horovice, kde jsem rodila prvni tak by k tomu bylo mene pripominek, ale ja vedela, ze tady to tak bude a byla jsem psychicky obrnela a trvala na svem. Odmitnout te nemuzou.

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1216 příspěvků 3 inzeráty 18.12.18 11:15

Trauma z porodu sice nemám, ale trval taky dlouho - 48h od první kontrakce po porod akutním CS. Gynekolog první co řekl když viděl zprávu, tak ať si ani nezkouším plánovat přirozený porod, příště prej jednoznačně plánovaný CS. Já teda moc nerozumim tomu co v těch papírech bylo za konkrétní problém, prostě jsem se ani po 48h neotevřela na víc než 3cm, ačkoliv jsem byla celou dobu úplně v klidu a věřila, že všechno bude ok, no zjevně porodit normálně neumim :mrgreen:

Hobitka
Závislačka 4072 příspěvků 18.12.18 11:44
@Anonymní píše:

Po SC Te nikdo do prirozeneho porodu nutit nebude. Aspon dle mych zkusenosti. Na kamaradky, co chtely prirozene po SC, se vsude divali jako na blazny a podepisovaly milion papiru, ze si uvedomuji vsechna rizika. Ja mela prvni porod take dlouhy zakonceny akutni sekci, druhy jsem chtela prirozeny a fakt mi to nedoporucovali, stejne jsem nakonec mela tenkou jizvu. Vetsinou nechali prirozene holky, kde byl akutni SC kvuli zdravotnimu stavu ditete nebo poloze KP. Tot me zkusenosti.

PHV
Kecalka 467 příspěvků 18.12.18 11:52

Já rodila normálně, mám Leiden mutaci a epidurál jsem normálně měla

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I... číst dále >

Dáda Patrasová je zpět na Instagramu. Jsi kočka, na toho dědka se vykašli, vzkazují jí fanoušci

Dagmar Patrasová (62) se vrátila na sociální sítě a fanoušci z toho šílí!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >