Čtečka knih v češtině

690
16.11.19 21:03

Čtečka knih v češtině

Zdravím,

byla sem požádána o radu s výběrem čtečky 8o Pro mě španělská vesnice.

V podstatě nevím o tom nic.

Ale vzhledem k tomu že je to pro člověka 60+ tak čeština by byla fajn.

Někde sem četla, že se dají knihy i půjčovat ale ty čtečky se na to už neprodávají. Myslím ereading popř. něco s Androidem.

Co sem se tak zběžně dívala tak nabízí takový základ Božena, Jirásek apod.
To dotyčná určitě číst nebude :mrgreen:
Ráda by červenou knihovnu a nejlépe takový ty starý knížečky jak byly.

Cena cca do 4000

Děkuju za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

423
16.11.19 21:19

Podívek se na PocketBook. Pro mě byl u výběru hlavní požadavek podsvícení, abych mohla číst v noci. Knížky stahuju na uložto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11871
16.11.19 21:20

@Vosma29 No, čtečku s českým menu asi seženeš, nicméně bála bych se toho žánru. Nejdřív se podívej do obchodů na elektronické knihy, jestli takovou nabídku mají. A jinak se dají půjčovat v knihovnách, ale co tam je nahrané nevím, tak spíš takhle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3434
16.11.19 21:31
@P4ja píše:
@Vosma29 No,čtečku s českým menu asi seženeš, nicméně bála bych se toho žánru. Nejdřív se podívej do obchodů na elektronické knihy, jestli takovou nabídku mají. A jinak se dají půjčovat v knihovnách, ale co tam je nahrané nevím, tak spíš takhle.

Určitě sežene. Třeba Pocketbook - kromě menu v češtině také podpora mnoha formátů. A různé „ženské“ čtivo, třeba harlequinky se dají stáhnout na ulozto i jinde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13327
16.11.19 21:32

Kindle, jednoduché ovládání, nemá české menu ale stejně to není potřeba

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3434
16.11.19 21:36
@jizvíková píše:
Kindle, jednoduché ovládání, nemá české menu ale stejně to není potřeba

No nevím, ale pro staršího člověka to může být potřebné.
Navíc u Kindle by mě odrazovala ta omezenost formátů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9017
16.11.19 22:07

Máme PocketBook už asi 7 let a české menu normálně má… To s tím půjčováním jsem úplně nepochopila, knihy se stahují, spousta se dá stáhnout zdarma na ulozto.cz nebo samozřejmě si je můžete sdílet třeba v rodině nebo s kamarádkama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3434
16.11.19 22:26

Stáhnout, ale také legálně koupit. Dneska většina beletrie vychází současně i ve formě e-booku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11871
16.11.19 22:55
@renduli píše:
Určitě sežene. Třeba Pocketbook - kromě menu v češtině také podpora mnoha formátů. A různé „ženské“ čtivo, třeba harlequinky se dají stáhnout na ulozto i jinde.

No, já si představila Javorickou atd.,co čte moje babička, tak jsem si říkala, že tohle asi nebude. Ale je fajn, že něco je. I když to s tím stahováním, to jí zase budou muset pomocí. Ale je to fajn, že se dá. I když babička nejradši chodí do knihovny. Protože tam potká známé a tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3434
17.11.19 09:40

@P4ja Moje maminka má dost přes 60, první čtečku Pocketbook jsem jí koupila před mnoha lety a byla nadšená. Čtečka vydržela hodně dlouho, a když jí loni těsně před svátky odešla baterka, byla to příležitost pro skvělý dárek k Vánocům. Tentokrát už Pocketbook podsvícený a dotykový.
Maminka čte docela hodně, většinou takovou oddechovou literaturu - romány pro ženy vč. harlequinek i detektivky. Jednou začas jí čtečku „nakrmím“ (něco stáhnu, něco koupím - Javořickou tedy nečte ;) ).
Nabídka v e-bookových knihkupectvích je dost velká, elektronicky se už začínají prodávat i harlequinky (kus od 49 kč).
Ale uznávám, že papírové knihy mají své kouzlo a knihovny mají pro starší lidi i jiný význam než jen „půjčovna“, ale jsem ráda, že existují e-booky. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
690
17.11.19 12:47

@AnastazieB

Někde sem četla, že ti knihu půjčí na určitý čas a pak se to smaže. Jak to funguje netuším. Snad ereading.cz tam to bylo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11871
17.11.19 13:10

@renduli Jj taky mám starý a ohmatany Kindle a jsem ráda. Ale zároveň si užívám knihovnu, protože tam vždycky najdu něco, co by mě nenapadlo stáhnout nebo koupit :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.19 11:27

Jestli chceš čtečku na které se dobře čte, ale opravdu dobře čte, tak Kindle Paperwhite 4 nebo klidně Oasis 2. Na češtinu nehleď, v uživatelském rozhraní nehraje moc důležitou roli.

Důležitý je jen a jen displej, všechno ostatní je zbytečné. Nahrávání knížek jednoduše z PC, a základní obsluha (změna jasu atp) má ikony, takže tam moc anglickych textu pro čteni neni.

Mrkni na nějaké recenze na youtube.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.19 11:28
@renduli píše:
No nevím, ale pro staršího člověka to může být potřebné.
Navíc u Kindle by mě odrazovala ta omezenost formátů.

Kindle umí, azw3, mobi, pdf. To celkem stačí. Navíc převod třeba z EPUB do azw3/mobi je naprosto bezproblémový a průměrný člověk to v programu Calibre (a sou desítky jiných) zvládne za minutu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama