Co můžu jíst při těhu cukrovce

Anonymní
26.3.20 14:36

Cukrovka tehu cukr

Dámy, jdu jsem se slušnou otázkou a ráda bych se vyvarovala negativity. Jelikož jsem teprve v 18tem týdnů, byla mi zjištěna cukrovka na lačno poprvé 5,9 a po druhé na lačno 5,2. Den předtím jsem vypila colu a u toho prvního jsem konzumovala den předem sladké. Malé je v pořádku ( zatim?)
Pan doktor mě objednal na diabetes. Už žádné měření cukru jen úprava jídelníčku.
Je to opravdu tak strašné a mám se něčeho bat?
Bohužel je problém u mě, že jsem byla předtím, než mi byla zjištěna velký labužník sladkého. Dokázala jsem na posezení sníst i celé plato čokolády bílé, ovocné knedlíky, mám ráda kanabos klobásky.
Jenže teď už to nesmím. Mám hodně nízký tlak a potřebovala bych alespoň denně jedno sladké ale nemůžu :( co mam dělat? Miluji colu, aloe Vera ale je tam moc cukru (každopádně už nepiju sladké )
Z toho jídelníčku co mám nesnim nic :( nejím maso, max kuřecí, jsem velmi vybíravá. Ryby nejím také maximálně v dóze s jogurtem, pokud víte.
Zeleninu také nejím krom rajčat a okurky :(
Mohu sníst alespoň chleba třeba s lučinou? A rajčaty? Nebo mléko? Ovoce miluji ( mohu jahody?) Mohu třeba i active bílý jogurt?
Dělá se mi i dost špatně z jídla, takže se snažím jíst pravidelně :( mohu třeba piškot dětský ten dlouhý s cukrem? Asi také ne? Jsem zoufala. První den a žádné sladké a je mi blivno :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

70606
26.3.20 14:41

www.tehotenskacukrovka.cz mají tam hezky zpracované co jíst, kdy a jak. A jinak jo, tyhle hodnoty v 18tt jsou celkem dost, a pokud si tu colu zrovna neměla o půlnoci, tak u zdravého hodnotu nijak neovlivní, to že ovlivní právě znamená, že odbourávání nefunguje úplně ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2051
26.3.20 14:41

Neboj se ničeho, chleba s lučinou můžeš (jen musíš hlídat jak velký krajíc chleba, ale mně nevadí ani normální chleba ten největší z předkrájenýho balenýho chleba :)), uzeniny sacharidy taky nemají (ale tak samozřejmě ti je kromě šunky nikdo nedoporučí), ovoce po 100g porcích, bílý jogurt a tvaroh je ok, vejce a olivy bez omezení. Uvidíš sama co ti ten cukr bude ovlivňovat. Jako na ovocný knedlíky to nebude, to nebudu lhát, ale fakt to není zas tak strašný. A sladký pití je největší zlo co jsem tak vypozorovala (měřím cukr 4× denně).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2855
26.3.20 14:44

@Příšera ono uzeniny i sunky cukry maji, nekomu to cukr dost ovlivnuje :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2051
26.3.20 14:50

@luccifera Dala jsem namátkově do tabulky po 100g šunku nejvyšší jakosti, čabajku, moravskou klobásu a lovecký salám a má to max 2 g na 100 g a to většina lidí asi ani 100 g na porci nesní. Každopádně ale netvrdím, že je to zdravý! Mně to s cukrem nic nedělá, ale zas některým těhotným na cukr vadí mléčné výrobky na snídani a taky těžko říct proč. Fakt to chce zkusit no. A z mojí zkušenosti taky cukr z krve (z prstu) může ovlivnit i prudký stres těsně před „píchnutím“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.3.20 14:59

Me to bylo odebráno z žíly a nebyl to oggt ten test, jen glukoza v krvi. Takže vlastně mohu jíst vše? Jen po menších porcich? Více zeleniny ale vynechat sladké? Já žádný glukomer nedostala, ale jestli ty hodnoty jsou dost, tak se divím, že jsem ho nedostala říkala mi Dr že se nemusím bát ani toho že bych dostala inzulín. Že je to málokdy. Ale stát se to může. Říkala mi i že miminko se může narodit a může mít pak v dospělosti cukrovku 2heho typu velkou žloutenku a může mít i 6kg. Myslíte si, že kdyby to nebylo v pořádku tak by mě doktor pohlídal? A to malé? Moc se bojim.

• Nahlásit
  • Citovat
2051
26.3.20 15:03
@Anonymní píše:
Me to bylo odebráno z žíly a nebyl to oggt ten test, jen glukoza v krvi. Takže vlastně mohu jíst vše? Jen po menších porcich? Více zeleniny ale vynechat sladké? Já žádný glukomer nedostala, ale jestli ty hodnoty jsou dost, tak se divím, že jsem ho nedostala říkala mi Dr že se nemusím bát ani toho že bych dostala inzulín. Že je to málokdy. Ale stát se to může. Říkala mi i že miminko se může narodit a může mít pak v dospělosti cukrovku 2heho typu velkou žloutenku a může mít i 6kg. Myslíte si, že kdyby to nebylo v pořádku tak by mě doktor pohlídal? A to malé? Moc se bojim.

Já měla glukometr teda od začátku teď i v minulým těhotenství. Ale diabetoložka hodně hlídala miminko, každou chvíli mě posílala na měření, kvůli velkému odhadu váhy dcery jsem měla na konci i pár jednotek inzulínu jednou denně. A nakonec měla 3710 g. Neboj, oni si to všechno pohlídají. Dávej hodně pozor na pečivo, po pečivu to strašně lítá, když se koukneš na obsah sacharidů v pečivu, tak pochopíš proč. Zeleniny to chce hodně, ale sama to moc nedodržuju no. Jinak jsou i léky, nemusí být hned inzulín, ale mně z nich bylo špatně, tak jsme to řešili poslední týdny inzulínem. Jo a žloutenku neměla malá téměř vůbec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.3.20 15:18
@Příšera píše:
Neboj se ničeho, chleba s lučinou můžeš (jen musíš hlídat jak velký krajíc chleba, ale mně nevadí ani normální chleba ten největší z předkrájenýho balenýho chleba :)), uzeniny sacharidy taky nemají (ale tak samozřejmě ti je kromě šunky nikdo nedoporučí), ovoce po 100g porcích, bílý jogurt a tvaroh je ok, vejce a olivy bez omezení. Uvidíš sama co ti ten cukr bude ovlivňovat. Jako na ovocný knedlíky to nebude, to nebudu lhát, ale fakt to není zas tak strašný. A sladký pití je největší zlo co jsem tak vypozorovala (měřím cukr 4× denně).

No tak ja chleba treba vubec nemohla. Sebemensi kus peciva a cukr sel nahoru. Moc bych tyhle rady nedavala, neb zakladatelka si to musi sama zjistit co ji ten cukr zveda a 5,9 je na lacno dost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.3.20 15:18

Děkuji moc, a myslíte si že 5,9 5,2 v 18tt je opravdu moc? :(

• Nahlásit
  • Citovat
26.3.20 15:19
@Anonymní píše:
Děkuji moc, a myslíte si že 5,9 5,2 v 18tt je opravdu moc? :(

Ja myslim ze 5,9 na lacno uz je dost. Ranni hodnota je max 5,1 jestli se nemylim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11898
26.3.20 15:19

No prostě se odnaučíš jíst jako čuně. Ono když si začneš hlídat cukry a limitovat je, tak tě paradoxně velmi rychle přejde chuť na sladké, protože ti nebude krevní cukr lítat nahoru dolu.

To že jsi vybíravá je tvůj problém - prostě se rozhodni že na takovou pozu kašleš a jez pořádně. Chutná nechutná - přestaň si vymýšlet. Jsi dospělá a zodpověná za svoje zdraví a zdraví toho dítěte. Čím méně cirátů okolo toho budeš dělat, tím dřív zjistáš, že tvoje vybíravost byla dílem jen rozmazlenost a dílem to že si to jdlo neuměla dostatečně dobře připravit.

Pořiď si tuhle knihu a nauč se vařit tak, aby to bylo dobré.

https://www.kucharkaprodceru.cz/

A nejde o to co smíš a nesmíšl, ale jaký máš přísun cukrů a jakých - piškot kde je jen bílá mouka a cukr opravdu není něco, co můžeš jíst.

Prostě si začni vést jídelníček třeba na kalorických tabulkách a hlídej si složení, aby si jedla to co máš. Doteď si jedla mizerně, teď díky tomu máš zdravotní probémy, takže si to musíš přiznat a začít jíst pořádně.

Včetně toho že se vzdáš pózy, to je fůůůj, to nejím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.3.20 15:21
@j.a.n.i1 píše:
www.tehotenskacukrovka.cz mají tam hezky zpracované co jíst, kdy a jak. A jinak jo, tyhle hodnoty v 18tt jsou celkem dost, a pokud si tu colu zrovna neměla o půlnoci, tak u zdravého hodnotu nijak neovlivní, to že ovlivní právě znamená, že odbourávání nefunguje úplně ok.

Souhlasim s tebou, v 18 tt je to dost a s s vyssim stadiem tehotenstvi cukr jeste stoupa. Zakladatelka by to dle meho nemela brat na lehkou vahu s minimalne na zacatku dodrzovat prisny jidelnicek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.3.20 15:29
@Anonymní píše:
Me to bylo odebráno z žíly a nebyl to oggt ten test, jen glukoza v krvi. Takže vlastně mohu jíst vše? Jen po menších porcich? Více zeleniny ale vynechat sladké? Já žádný glukomer nedostala, ale jestli ty hodnoty jsou dost, tak se divím, že jsem ho nedostala říkala mi Dr že se nemusím bát ani toho že bych dostala inzulín. Že je to málokdy. Ale stát se to může. Říkala mi i že miminko se může narodit a může mít pak v dospělosti cukrovku 2heho typu velkou žloutenku a může mít i 6kg. Myslíte si, že kdyby to nebylo v pořádku tak by mě doktor pohlídal? A to malé? Moc se bojim.

Ne, nemůžeš jít vše. Už právě to, zes měla vysokou lacnou, tak znamená, že tvoje tělo má problém zpracovat inzulín a vzhledem k tomu, že nejsi ani v polovině těhotenství, tak se to bude zhoršovat, pokud nebudeš držet dietu. A pokud nebudeš držet dietu, tak můžeš uškodit svému dítěti - od vysoké porodní váhy až po úmrtí. Tím tě nechci strašit, ale tak to prostě je. Tedy nastuduj si stránky zmíněné výše, přidej se do skupiny Těhotenská cukrovka na FB, kde ti lidi rádi poradí a začni hlídat, co jíš. Ideálně se domluv na diabetologii, abys měla glukometr, jinak těžko poznáš, co můžeš. Každopádně, je potřeba vynechat vše, v čem je cukr, hlavně kolu (i zero a light, v těhotenství i mimo něj je to dost hnus) - to je potřeba číst slozeni. Měla bys jíst po 2,5 až 3 hodinách, hlídat si sacharidy do 200 gramů za den. Není to nic těžkého, po počátečním šoku se s tím celkem rychle zjises a ve tvém případě to může mít i dobrý vliv na složení tvého jídelníčku a tedy lepší přísun živin pro dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.3.20 15:33
@Anonymní píše:

Opravdu nemuzes jist vse. Tehotenska cukrovka je dost specificka. 10 holek ti tu muze napsat svou zkusenost a rady a na tebe to fungovat nebude. Urcite vyuzij ten odkaz co ti tu byl dan www.tehotenskacukrovka.cz … mysli na to ze je to dieta o cukru, ne o tucich. Cukr je vicemene absolutne ve vsem. Takze vynechat jednoduche cukry, to je zaklad a pak zkoumat. Idealne vynechat pecivo pro zacatek. Dobry je nocni chleb a nekdo uvadi ze pul krajice sumavy taky v pohode, ale zase je to o tom jak kdo. Rozhodne mlecne vyrobky, zelenina a predevsim maso. Miminko tohle vsechno potrebuje. Platek sunky, syra taky v poho. Ovoce s mirou a kdyz tak idealne s bilym jogurtem. Jist pravidelne a zavest orechy je taky spravna cesta ;) Bavim se o tvem zacatku a o tom jak snizit hodnotu lacne glykemie. Postupem casu si na to prijdes, co ti vadi a co ti naopak nevadi. S nejvetsi pravdepodobnosti glukometr dostanes, ja ho taky nedostala hned, ale asi az po mesici, nicmene ten mesic jsem najela na tu dietu a poctive dodrzovala. Nakonec se zjistilo, ze mam problem jen s lacnou hodnotou a obedy a vecere me teli neslo uplne v pohode, ale zase, muze to byt a nemusi tvuj pripad. Chovej se tak aby mimco melo veskere potrebne a zdrave ziviny a opravdu doporucuju minimalne na zacatku prisne dodrzovat abys treba v 25 tydnu na tom inzulinu neskoncila, tim te nechci strasit, ale lze tomu predejit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1040
26.3.20 15:39
@Anonymní píše:
Dámy, jdu jsem se slušnou otázkou a ráda bych se vyvarovala negativity. Jelikož jsem teprve v 18tem týdnů, byla mi zjištěna cukrovka na lačno poprvé 5,9 a po druhé na lačno 5,2. Den předtím jsem vypila colu a u toho prvního jsem konzumovala den předem sladké. Malé je v pořádku ( zatim?)
Pan doktor mě objednal na diabetes. Už žádné měření cukru jen úprava jídelníčku.
Je to opravdu tak strašné a mám se něčeho bat?
Bohužel je problém u mě, že jsem byla předtím, než mi byla zjištěna velký labužník sladkého. Dokázala jsem na posezení sníst i celé plato čokolády bílé, ovocné knedlíky, mám ráda kanabos klobásky.
Jenže teď už to nesmím. Mám hodně nízký tlak a potřebovala bych alespoň denně jedno sladké ale nemůžu :( co mam dělat? Miluji colu, aloe Vera ale je tam moc cukru (každopádně už nepiju sladké )
Z toho jídelníčku co mám nesnim nic :( nejím maso, max kuřecí, jsem velmi vybíravá. Ryby nejím také maximálně v dóze s jogurtem, pokud víte.
Zeleninu také nejím krom rajčat a okurky :(
Mohu sníst alespoň chleba třeba s lučinou? A rajčaty? Nebo mléko? Ovoce miluji ( mohu jahody?) Mohu třeba i active bílý jogurt?
Dělá se mi i dost špatně z jídla, takže se snažím jíst pravidelně :( mohu třeba piškot dětský ten dlouhý s cukrem? Asi také ne? Jsem zoufala. První den a žádné sladké a je mi blivno :nevim:

Ja po zjisteni mirne zvyseneho cukru z krve na lacno taky byla odeslana na diabetologii. Tam mi dali glukometr a rozpis jidla. Diky mereni jsem zjistila, ze muzu jist uplne normalne (i sladke) a tech hranicnich hodnot nedosahuju. Trochu to skakalo jen pri nemoci a nevolnostech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama