Ochranná lhůta v těhotenství

29
26.3.20 11:38

Ochrana lhuta v tehotenstvi

Holky mam dotaz a prosim o radu… jsem ted zamestnana jako prodavacka a v praci me chcou vyhodit pro nadbytecnost, ja ale zjistila ze jsem tehotna… Mam nejakou ochranou lhutu v praci coby tehotna? Pracuji uz druhym rokem a smlouvu mam do srpna… prave resim co dal… ted si budu tezko hledat praci, skoly a skolky jsou zavrene a mam doma dve deti.. moc dekuji za odpoved

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16107
26.3.20 11:41

A oznamilas ze jsi tehotna? To by te vyhodit nemeli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29
26.3.20 11:45

@Kriss Tina jeste ne jsem ted v zacatku a kvuli tomu koronaviru doma s detmi ale jakmile to skonci maji pro me pripravenou vypoved… prave jim to chci oznamit ale zjistuji ted jestli muzou nebo nemuzou me vyhodit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16107
26.3.20 11:53

Tehotnou vyhodit nesmi, ale logicky musi vedet ze jsi tehotna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29
26.3.20 11:56

@Kriss Tina tak to je super zprava ja uz se celkem bojim kde bych ted hledala praci..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10568
26.3.20 11:57

@Misulka88 Vypoved ti dat jako tehotne nemohou (i kdyz vyjimkou jsou organizacni duvody, kdy zamestnavatel zanika), ale neprodlouzi ti smlouvu. To mas na 100%.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8090
26.3.20 11:57

Ale počítej s tím, že ti v srpnu skončí pracovní poměr uplynutím doby určité. Nemají povinnost ho prodloužit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29
26.3.20 12:00

@cecetka moc dekuji za odpoved :srdce: ja pracuji v kantyne jako prodavacka i je to celkem namahava prace kde se prelivaji velke varnice atd. Tak snad to nejak do toho srpna zvladnu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29
26.3.20 12:03

@Lendeš ano s tim pocitam na 100 procent… ale nechtela bych byt bez prijmu celych 9 mesicu. Ty 4 mesice po skonceni smlouvy uz jsou v pohode a po materske si praci uz bez problemu sezenu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13914
26.3.20 14:27

A kdy, když píšeš, že nadbytečnost, nebudou kantynu rušit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29
26.3.20 18:07

@jizvíková nn ono je to trochu slozitejsi ja se prestehovala tudiz jsem nemohla dochazet do prace na 6ale na 7 jinak mi autobusy nejeli nejdrive jim to nevadilo pak me preradily na druhou kantynu protoze tam odesla pani na nemocenskou a mezitim misto me vzali uz jinou pani s tim ze jak se vrati ta z nemocenske tak podepisu dohodu o ukonceni prace…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama