Šíjové projasnění 13mm v 12+4

Anonymní
26.3.20 13:04

Šíjové projasnění 13mm v 12+4

Ahojky maminky. Jdu si pro radu, uklidnění…
Dnes jsem byla na kontrole u své gynekoložky, kdy mi bylo řečeno že miminko má šíjové projasnění 13mm. V pondělí jdu na genetiku a jsem upřímně v koncích. Měla to tak některá z vás? Je mi 20let.

(Podotýkám za celou dobu těhotenství mi ani jednou nevzala krev, dnes řekla že to nemá cenu)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

14056
26.3.20 13:13

A co ostatní hodnoty, vše jinak bylo v pořádku? Aha, teprve teď čtu, že ti nevzala krev. Co to máš za Dr.? 8o To tě teda asi neuklidní ale… Toto nebyl prvotrimestrální screening.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4747
26.3.20 13:17

Vážně jsi neměla žádné krevní odběry? Takže jsi nepodstoupila klasický screening v prvním trimestru na pracovišti, které je k tomu certifikované?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
120
26.3.20 13:18

Tvoje doktorka ti neprovedla náležitý prvotrimestrální screening, jenom klasický ultrazvuk. Nemá určitě ani certifikaci ( zkoušky), že ho provádět umí a smí. Tudíž hodnota 13mm je od takového doktora nic neříkající. Každopádně, pokud ti 13mm naměří na genetice, tak to už je opravdu hodně a je velká šance, že s mimnkem něco je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14056
26.3.20 13:22

Jinak je to tedy hodnota skoro 10krát vyšší než bývá, tak bych skoro řekla, jestli ona má vůbec dobře zkalibrované měření. :? Ale to by si asi všimla, je to opravdu o hodně. :( Čekání bude dlouhé, ale půjdeš na lepší pracoviště, pořádně se podívají, všechno vysvětlí. Věřím, že to budou šílené dny do pondělí, napiš pak. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
301
26.3.20 13:38

@Litta Jak píší, na genetiku jdu v pondělí, to mi budou brát i krev. Ale paní doktorka za celou dobu tohoto těhotenství neudělala ani jedny krevní odběry, dnes mi jen řekla že Mimi má za hlavičkou 13mm projasnění. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
301
26.3.20 13:40

@Michelle_M Jak píší na genetiku - screening jdu v pondělí. Toto mi řekla moje Dr, jen řekla že za hlavičkou ma projasnění 13mm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14056
26.3.20 13:49
@Evik99 píše:
@Litta Jak píší, na genetiku jdu v pondělí, to mi budou brát i krev. Ale paní doktorka za celou dobu tohoto těhotenství neudělala ani jedny krevní odběry, dnes mi jen řekla že Mimi má za hlavičkou 13mm projasnění. :roll:

Až na to, že na krev na screening je pozdě… Možná ti nabídnou odběr krve na vyšetření volné DNA, ale jinak tě buď čekají tripple testy v 16. týdnu, nebo rovnou plodovka. Ale to uvidítě podle toho ultrazvuku. :kytka: Jinak Dr. bych s tím konfrontovala a snad i někde nahlásila, tohle fakt není OK, minimálně tě měla o screeningu poučit a poslat jinam, sama měla brát alespoň vstupní těhotenské odběry, pokud jsi tam tedy teď nebyla poprvé…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
301
26.3.20 14:05

@Litta Mě takhle objednala sama genetika, řekli mi že první udělají krevní testy a za tři hodiny přijdu na výsledky a ultrazvuk. :nevim: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
496
26.3.20 14:08

Já jsem na krev na screening šla 13+3 rovnou i s vyšetřením a byli to na FN Olomouc. Takže pokud jdeš na genetiku v pondělí tak to řeš tam a nějaké závěry tvé doktorky se snaž hodit za hlavu. Možná bych přemýšlela i o změně lékaře, i když v této době to bude těžké. Ty odběry krve ti měla udělat i na cukr, krevní skupinu a tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
301
26.3.20 14:14

@thalasan Na screening jdu téš do Olomouce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
496
26.3.20 14:18

@Evik99 mě i moje doktorka říkala, že to teď nově takhle dělají. Bylo nás tam víc co pak ještě došli. Já jsem měla v zhruba v 7:30 odběr a v 10:30 návrat a to už měli i výsledky krve. Před dvěma lety jsem byla 2×, odbery asi v 11 tt a pak až za dva týdny ultrazvuk. Asi předělali postup :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
142
26.3.20 14:27

Ahoj ja byla tusim v 13+5, krev mi brali a vysledek jsem mela do tydne a rovnou mi udelali Utz, ale ja byla v olomouci na soukrome klinice, kazdy ma postup jiny, ale urcite neni pozde ;) jinak 13 mm mi prijde jako uz snad nemozna hodnota, ne? To bude nejaky nesmysl si myslim, doktorka ti k tomu neco rekla??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
301
26.3.20 14:28

@thalasan Tak uvidím co mi reknou na screeningu. Takhle moje paní Dr mě už jednou chtěla hnát v 6+1 na potrat že tam nic neviděla. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
142
26.3.20 14:29

Nebo jeste me napadlo nespletla sis ty nebo doktorka 1,3 mm s 13??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama