Cukrovka v těhotenství

Anonymní
1.8.20 16:51

Cukrovka v tehu

Holky ahoj, chci poradit než Zajdu k Dr.. (už jsem ji to psala)
Zahresila jsem chlebickama, snědla jsem 4 a měla jsem hodnotu 9!! Abych se uklidnila, změřila jsem si znova a měla jsem 6,5
I přesto že jsem během půl h nic nesnedla naměřila jsem si 8,1.. co to??

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1172
1.8.20 17:07

A ty máš potvrzenou cukrovku, když se měříš? Zřejmě jo. To nevíš, že se má dodržovat dieta a pak se tu ptáš, co to je? Vyskočil ti cukr, co asi, když do sebe naprašíš x chlebíčků.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.8.20 17:16

Hele, pouze jsem se zeptala! Dietu dodržují! 2chlebicky s vajíčkem a salátem. Které jsem snědla, jsem už jednou měla a nikdy mi to takhle nevyskocilo! Pouze se ptám, proč mi hodnota neklesla ani po půl hodině i když hodnota klesla až na 5,5 a hned po zase na 8,1. A to je hodina co jsem max pila čistou vodu.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
1.8.20 17:17

4 půlky abys pochopila.

• Nahlásit
  • Citovat
3160
1.8.20 17:20

Vidíš, to ani nevím že se chlebíčky nesmí. Nic se nestane po pár chlebickach..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1172
1.8.20 17:25
@Anonymní píše:
Hele, pouze jsem se zeptala! Dietu dodržují! 2chlebicky s vajíčkem a salátem. Které jsem snědla, jsem už jednou měla a nikdy mi to takhle nevyskocilo! Pouze se ptám, proč mi hodnota neklesla ani po půl hodině i když hodnota klesla až na 5,5 a hned po zase na 8,1. A to je hodina co jsem max pila čistou vodu.

To, že to upravíš, než já stihnu dopsat komentář, ti nepomůže. Jsou jídla, které se při cukrovce nejí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3160
1.8.20 17:25

Zmer se hodinu po jídle, i lidem co nemají cukrovku logicky vyskočí cukr hned po jídle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.8.20 17:32

Ja zítra začínám 37tyden.. ranní glykemie vždy od 3,6 do 4,8.. teď v tomhle týdnů to nějak prasklo a mám ranní hodnoty i 5,1.. snědla jsem 2 chlebíčky a změřila jsem se po hodině kdy jsem si naměřila 9. Vždy po jídle jsem měla max do 6.. abych se uklidnila, změřila jsem si raději opět a opět a hodnoty lítají jak chteji.. podle glukometru je to přesně 6,5 6,2 5,5 6,8 a 8,1.. je to po poradě.. a to je po hodince co jsem vypila čistou vodu.. a nic nejedla.. pochopila jsem, že to už nesmím.. doktorka mi sama řekla, že si to musím poznat sama, co mě vadí.. dříve mi to právě nevadilo. Ale já se jen zeptala, jaktoze z hodnoty 5,5 vylitne hodnota na 6,8 i když jsem nic nesnedla.. o to mi šlo.. omlouvám se, jestli jsi nepochopila :)

• Nahlásit
  • Citovat
3160
1.8.20 17:34
@Anonymní píše:
Ja zítra začínám 37tyden.. ranní glykemie vždy od 3,6 do 4,8.. teď v tomhle týdnů to nějak prasklo a mám ranní hodnoty i 5,1.. snědla jsem 2 chlebíčky a změřila jsem se po hodině kdy jsem si naměřila 9. Vždy po jídle jsem měla max do 6.. abych se uklidnila, změřila jsem si raději opět a opět a hodnoty lítají jak chteji.. podle glukometru je to přesně 6,5 6,2 5,5 6,8 a 8,1.. je to po poradě.. a to je po hodince co jsem vypila čistou vodu.. a nic nejedla.. pochopila jsem, že to už nesmím.. doktorka mi sama řekla, že si to musím poznat sama, co mě vadí.. dříve mi to právě nevadilo. Ale já se jen zeptala, jaktoze z hodnoty 5,5 vylitne hodnota na 6,8 i když jsem nic nesnedla.. o to mi šlo.. omlouvám se, jestli jsi nepochopila :)

Cukrovka se může zhoršovat.. Aspoň vidíš co ti nesedí. Každopádně to nejsou žádný katastrofální hodnoty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1594
1.8.20 17:40

Protože glukometrem by ses neměla meřit několikrát za sebou, myslím, že mi říkali 15 minut. Jinak vyskočit to může-prostě když něco sníš, chívli trvá, než to tělo zpracuje :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.8.20 17:41

Děkuji, uvidím co na to doktorka.. naposled mi říkala, že mě inzulín nehrozí do porodu. Já si myslím, že se mu asi nevyhnu. Dlouhý cukr a vše bylo také v pořádku. Do včera bylo také vše v pořádku a dnes jsem fakt vykulena že si i po tom změříme mám 5,5 a radši ještě jednou a najednou 8,1 během 2vterin a to jsem si nic nedala..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
1.8.20 17:44
@skorotehotna píše:
Protože glukometrem by ses neměla meřit několikrát za sebou, myslím, že mi říkali 15 minut. Jinak vyskočit to může-prostě když něco sníš, chívli trvá, než to tělo zpracuje :nevim:

To jsem nevěděla, vím, že hod. Po jídle ano.. jen jsem se chtěla ujistit, zda to kleslo.. to se omlouvám..

• Nahlásit
  • Citovat
669
1.8.20 18:38
@Anonymní píše:
Děkuji, uvidím co na to doktorka.. naposled mi říkala, že mě inzulín nehrozí do porodu. Já si myslím, že se mu asi nevyhnu. Dlouhý cukr a vše bylo také v pořádku. Do včera bylo také vše v pořádku a dnes jsem fakt vykulena že si i po tom změříme mám 5,5 a radši ještě jednou a najednou 8,1 během 2vterin a to jsem si nic nedala..

Proč by ses nevyhla inzulínu? Kvůli jedné blbě hodnotě?… Jinak pokud se měříš opakovaně v úsecích kratších než 15 minut, tak glukometr neměří správně, ty hodnoty jsou nevypovídající

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.8.20 19:00
@DeeSocialWorker píše:
Proč by ses nevyhla inzulínu? Kvůli jedné blbě hodnotě?… Jinak pokud se měříš opakovaně v úsecích kratších než 15 minut, tak glukometr neměří správně, ty hodnoty jsou nevypovídající

Ja nevím.. asi zbytečně plašim? Co čtu, tak plno maminek na tom skončilo. Přeci jen do porodu mám zhruba měsíc

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
1.8.20 19:01

Přesně 29 dní mi zbývá a do toho stres.. jelikož nemám první dítě, ale první cukrovku ano. Obě děti jsem rodila ve 38tt a teď začínám 37tt

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama