cvičení po císaři

256
24.9.04 11:46

cvičení po císaři

rodila jsem neplánovaným císařským řezem. Byla jsem poučena, že 5 měsíců nesmím namáhat - posilovat břišní svaly. Mimino normálně zvedám (už má 5kg), dělám i běžné domácí práce. jsu 5 týdnů po porodu, žádné potíže nemám, ale břicho mám pořád jako v těhotenství (sice prázdné, ale visí). Obleču jen těhotenské kalhoty. je to normální? Dá se něco cvičit? Máte někdo zkušenosti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Radina
24.9.04 12:10

Michi, jestli nemáš žádné bolesti, komplikace s hojením jizvy, není třeba se bát lehkého cvičení. Samožřejmě, že se nesmíš přetahovat, ale lehké cvičení není od věci. Miminko přece zvedáš, to ti nezakázali a už to je lehká forma námahy, ne? Lehké procvičování bříška a celého těla ti určitě neublíží. Doktoři bývají občas říliš opatrní, záleží na tobě a na tom, jak se cítíš. Držím ti pěsti a ať za pár týdnů utrácíš penízky za menší kalhoty.
Radka

• Nahlásit
  • Citovat
120
24.9.04 12:45

cvičení po císaři

Ahoj, už třetí den po císaři za mnou přišla v porodnici terapeutka, že začneme cvičit, nevěřila jsem vlastním očím, ale zatla jsem zuby a cvičila. Byly to cviky zaměřené především na břišní svaly. Tuto sestavu jsem cvičila i doma. Neboj, bříško se ti zatáhne a zpevní. Ale chce to čas. Zdraví Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1460
24.9.04 13:10

Ahoj!

Taky jsem byla na neplánovaném císaři, ale hned v porodnici nám ukazovali cviky, které máme cvičit. V první době se doporučuje hlavně zpevňovat pánevní dno, protáhnout celé tělo a posilovat i bříško. Myslím, že se musí opatrně jen na přímé bříšní svaly. Teď už jsem přes čtyři měsíce po císaři a normálně cvičím (šikmé břišní svaly už dost dlouho), začala jsem chodit 1× týdně na aerobic.

S tím břichem mě to také dost trápilo, byl to fakt nechutný vak, trvalo to déle než po prvním porodu, ale už se to pomalu lepší. Vydrž! Když budeš cvičit, bude to jen lepší a lepší. :o)

Alice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2178
25.9.04 19:39

Ahojky,

ja jsem taky zkoncila nakonec neplanovane cisarem. Bricho jsem mela po porodu jako bych tam mela jeste jedno ditko. I presto, ze bricho stale mam, ale kdyz ho srovnavam na fotkach je opravdu uz mnohem mensi. Necvicila jsem prvnich 6 tydnu, po kontrole po sestinedeli jsem se ptala lekarky jak to bude se cvicenim a bylo mi receno, ze muzu vse bez problemu. Doma jsem zacala cvicit od 8 tydne, to nez jsem se rozhoupala :lol: a v pondeli jdu poprve do kalanetiky, uz se moc tesim. Po porodu budu v pondeli presne 10 tydnu, takze doufam, ze se jiz brzy dostanu do formy :-)

R+R

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
25.9.04 20:30

Ahoj, sice nejsem po císaři, ale zajímalo by mě jak to děláte, že můžete jít někam na cvičení bez miminka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2178
25.9.04 20:35

Ahojky,

v mem pripade je to uplne jednoduche, nekojim. Cviceni je od 20-21 hod, syn chodi spat mezi 19-20 hodkou, jak kdy a spi az do 2-3 pak se vzbudi na krmeni. Takze u nas v pondelky se bude chodit spinkat kolem 19 hodky. No a tatinek se postara. Myslim, ze neni ani problem v pripade kdy maminka koji, bud se mlicko odstrika do zasoby a tatulda mimi nakrmi, no a pokud detatko odmita lahev tak nakojit pred tim, nez se vydas do cviceni. Jsou sice deti, ktere vyzaduji prso porad, to uz asi neporadim. V tom pripade asi nezbyva nic jineho nez si poridit dobrou kazetu a cvicit doma :-)

R+R

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
27.9.04 11:06

Ahoj, já taky chodím cvičit, protože to břicho, no co vám mám povídat. Ale už se to lepší. Kojím a tak mlíčko odstříkávám a mrazím do zásoby a potom taťka rozmrazí a nakrmí z lahve. Používám lahev Avent a malý z ní pije bez problémů. Jen mám po cvičení pocit, jako bych měla to mléko slabší taky to tak máte? Ahoj Markéta

• Nahlásit
  • Citovat
48
28.9.04 15:25

Jsem 11 dní po neplánovaném císaři. Začala jsem s pánevním dnem po návratu domů, poslední dva dny protahuji celé tělo a posiluji zlehka ruce, záda, zadek a stehna. S břichem začnu po šestinedělí. Rehabka v porodnici říkala, že nejdřív opatrně se šikmými bř. svaly a později přidat přímé. Ale celkem chodím na procházky a dělám domácí práce a přijde mi, že i tak se břicho vlastně zlehka posiluje a žádné problémy nemám. Spíš by mě zajímalo, kdy se vrátit k aerobiku a rychlejší jízdě na rotopedu, jestli to nějak neohrožuje tvorbu mléka, četla jsem, že návrat k intenzivnímu aerobiku je možný až po cca 8-9 měs.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
256
29.9.04 12:12

díky všem

za rady a názory, už se jakž takž po nocích vyspím, tak začnu opatrně i s tím tělocvikem, snad ten vak časem zmizne :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1460
29.9.04 12:26

Ahoj Majko!

Já normálně kojím. Cvičení je od 19:30 do 20:30 - před odchodem nakojím a po příchodu někdy spí, ale většinou zase nakojím. Naštěstí to mám za rohem… :wink: O děti se stará manžel.

V Brně je i cvičení po porodu, kam si můžeš vzít miminko s sebou, dokonce se to dá i v některých posilovnách.

Alice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
4.10.04 22:59

cvičení po císaři

Já chodím do posilovny s mimi 6měs. Teď pravidelněji, ale sem tam jsme tam chodili už od 2 měsíce. Nemohla bych si to dovolit, kdyby tam vyřvávala, ale malá je od narození moc hodná a vydrží mi tam v autosedačce 2 hodiny :) buď kouká na mě nebo po ostatních jak cvičí nebo tam usne(hudba tam řve, stroje bouchají a ona usne - neuvěřitelný ale je to fakt) a teď si uvědomuji, že je tam snad hodnější než doma (to se chce pořád chovat). V šatně ji před a po cvičení nakojím, když se podělá, tak ji tam přebalím na lavičce. Dokonce si dávám Lcarnitin - ptala jsem se dětské doktorky jestli to co by kojící matka můžu a řekla mi že jo, jen se mám připravit na to, že to dítě bude pak trošku živější. No a živější mi malá nepřipadá.
Jen v kurzu výživy jsem se dodatečně dověděla, že mat. mléko po fyz. námaze mění chuť (hořkne a údajně i smrdí) a ne každé miminko to dokáže „překousnout“ a pít takové mléko :( ale my to nějak zvládáme
Nemám z toho nejlepší pocit, že ji tam tahám, ale bohužel nemám jinou možnost, hlídání žádný a nadváhu po porodu mám šílenou. Pořád to neleze dolů!! Není se čemu divit - ujíždím na čokoládě - trošku si tím uhlazuji nervy.
Cvičení s miminkama - to taky zkoušíme, ale co se týče hubnutí tak mi to moc účinný nepřipadá. A já navíc bohužel nejsem sportovní typ a jediný co mě baví je ta posilovna - Aerobik je pro mě děs běs, protože mám velký prsa a s tím se moc poskakovat nedá a kolo mi připadá za trest.
Jinak k tomu císaři - jednou v Sama doma byla nějaká MUDr. která říkala, že po císaři se nemá cvičit nebo zatěžovat břicho 2 měsíce.
Mějte se všichni moc moc pěkně a držím pěsti ať se na nás ta váha konečně usměje a ukazuje sympatičtější čísla :) :) :) :) :) :) :) Míša

• Nahlásit
  • Citovat
15.4.14 13:42

Ahoj maminky, jsem 5.týden po císaři a už mám nutkání se nějak hýbat. Nic nikde nebolí a nejraději bych šla na nějaký heat nebo tak..jen se bojím vnitřních stehů, aby nepraskly:-( nemáte některá zkušenost se cvičením mimo domov???:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama