Hypertonus u měsíčního chlapečka, je vhodná Vojtova metoda?

13.11.19 03:03

Cvičení?můžu uškodit?

Ahoj
Tak jsem se dozvěděla, že mám hypertonus u :měsíčního chlapečka cvičím Vojtovku asi necelé 3týdny. První týden byl malý jako vyměněný úplně klidné spavé miminko a teď po 3 týdnech se ještě více zhoršil prohýbá se do luku vůbec nespí a před usínáním ma křeče a hrozně pláče myslíte že s nim cvicím špatně? můžu mu ublížit nebo víc uškodit pokud neprovadím cviky správně? :nevim: :nevim: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13.11.19 05:46
@Elisabeth118 píše:
Ahoj
Tak jsem se dozvěděla, že mám hypertonus u :3měsíčního chlapečka cvičím Vojtovku asi necelé 3týdny. První týden byl malý jako vyměněný úplně klidné spavé miminko a teď po 3 týdnech se ještě více zhoršil prohýbá se do luku vůbec nespí a před usínáním ma křeče a hrozně pláče myslíte že s nim cvicím špatně? můžu mu ublížit nebo víc uškodit pokud neprovadím cviky správně? :nevim: :nevim: :nevim:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13211
13.11.19 07:12

S Vojtovou nemám osobní zkušenosti, ale všude se píše, že je důležité cvičit správně. Pokud si nejsi jistá, bude lepší objednat se na konzultaci. Ale jinak pokud jde o spaní, chování dětí se mění jak na houpačce. Může to souviset s úplně něčím jiným.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14389
13.11.19 07:22

Tak spaní se u dětí mění i bez příčiny. Náš malej, ač úplně zdráv, taky někde v rozmezí toho měsíce až dvou před spaním ječel bez nějaké příčiny, pak ho to zas přešlo.
Ale proč cvicíš něco špatně? Ti nikdo neukázal jak na to?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12223
13.11.19 07:48

@Elisabeth118 a vy nechodíte na kontroly na RHB? u nás se chodí co týden

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2188
13.11.19 07:52

Jak často chodite k fyzioterapeutce? Zezačátku jsem se synem chodila každý týden, někdy i 2× týdně. Fyzioterapeutka s ním vždycky zacvičí lépe než ty. Radila mi ať si ji při cviku natočím nebo vyfotím, ať si jsem doma jistější. Pokud nevíš jak na to nebo si nejsi jistá jestli vše děláš správně, tak se objednej na konzultaci. Ublížit bys mu neměla, ale pokud bude s cviky provádět správně, tak je vlastně děláš zbytečně a pokroky nebudou vidět. Ještě důležitější než cvičení je přístup k dítěti po zbytek dne. Správně polohování, nošení, motivace, atd. To ti urcite fyzioterapeutka taky rikala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.11.19 13:54

Cvičíme teprve 3 týdny a byla jsem 2× u fyzio. Poprvé mi to ukázala a návštěva trvala asi 10minut a druhá návštěva trvala asi 2 minuty takže mě vypakovala tak rychle ale už jsem objednána na zítra a už se nenechám odbít

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.11.19 21:47

@lucka_mac tak jsem byla u fyzio. a malý měl mezi lopatkami zablokovaná záda proto tolik řval tak mu to promasírovala a Vojtovku už cvičit nemusíme protože vše Dohnal. Takže teď ho bude jen sledovat každých 14dní jestli je vše jak má být

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2188
15.11.19 12:51
@Elisabeth118 píše:
@lucka_mac tak jsem byla u fyzio. a malý měl mezi lopatkami zablokovaná záda proto tolik řval tak mu to promasírovala a Vojtovku už cvičit nemusíme protože vše Dohnal. Takže teď ho bude jen sledovat každých 14dní jestli je vše jak má být

No, super. My jsme chodili na kontroly do doby než začal lozit a stavět se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.11.19 17:56

@lucka_mac jsem ráda že už ho nemusím mordovat :P jak dlouho jste cvičili?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2188
18.11.19 12:11
@Elisabeth118 píše:
@lucka_mac jsem ráda že už ho nemusím mordovat :P jak dlouho jste cvičili?

Cvičila jsme od 2 měsíců asi do půl roku. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama