Cyclotest nebo klasické měření bazální teploty?

15977
8.8.13 14:38

Cyclotest nebo klasické měření bazal. teploty?

Ahoj.
Narazila jsem na netu na tento přístroj, který po minutě ukáže, jaký den cyklu žena je. Dal by se používat při snažení otěhotnět, ale i neotěhotnět, takže by se dalo spoléhat na plodné a neplodné dny. Po Vánocích na to chceme vletět :dance: a tak by se mi tento přístroj hodil. Přijde mi to jako snadné řešení. :?:

Nebo myslíte, že je lepší způsob klasického měření bazal. teploty a zapisování do grafu?

Díky za zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19096
8.8.13 14:48

No jestli to akorát měří teplotu, jestli jsem to správně pochopila, tak bych asi koupila obyč. teploměr do stovky než investovat do tohoto :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14076
8.8.13 14:49

@Elilen Pokud je žena ochotná si o tom hodně nastudovat a zabývat se tím, volila bych vlastní zapisování a vyhodnocování. To zohlední vše - subjektivní pocity, zkušenosti z předchozích cyklů, náhlé změny, které by program nezaregistroval etc. Pokud by ale žena volila raději jinou metodu, protože by nějaké přemítání nad grafem bylo pro ni obtěžující (chápu, přestože to tak nemám), pak se mi tyto pomůcky docela líbí.
Každopádně spoléhala bych více na zkušenost se svým grafem než na přístroj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19096
8.8.13 14:50

A teď jsem ještě zjistila kolik to stojí 8o Stejnou práci udělá teploměr a počítač s nějakým programem (fertilityfriend, womanzone), případně obyčejný excel

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14076
8.8.13 14:52

@alenka84 Také mě to kdysi zarazilo, kolik si za to účtují. :roll: Ale pro někoho je nějaké každodenní zapisování do počítače asi odrazující a tohle jim připadá snesitelné, tak třeba se to někomu "vyplatí. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19096
8.8.13 14:54
@Litta píše:
@alenka84 Také mě to kdysi zarazilo, kolik si za to účtují. :roll: Ale pro někoho je nějaké každodenní zapisování do počítače asi odrazující a tohle jim připadá snesitelné, tak třeba se to někomu "vyplatí. :nevim:

odrazující? Zapsat si jednou za den jedno číslo? No tak pokud má člověk peníze na rozhazování, tak pak asi jo :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14076
8.8.13 14:56

@alenka84 No já se právě obávám, že pouhé zapsání čísla by stejně vedlo k tomu, že by metoda nefungovala. Ono ne vždy to správně vyhodnotí i ten program na netu, zrovna jsme dneska řešily WZ, že občas blbne, a i ve FF jsem už párkrát nesouhlasila. Bohužel to prostě nevyhodnocuje všechno, takže se podle svých pravidel může oproti skutečnosti seknout víc než kdybych si to vyhodnocovala celé sama. Proto to pro mě není „zapsání jednoho čísla“, ale zkoumám toho víc a porovnávám. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19096
8.8.13 14:58
@Litta píše:
@alenka84 No já se právě obávám, že pouhé zapsání čísla by stejně vedlo k tomu, že by metoda nefungovala. Ono ne vždy to správně vyhodnotí i ten program na netu, zrovna jsme dneska řešily WZ, že občas blbne, a i ve FF jsem už párkrát nesouhlasila. Bohužel to prostě nevyhodnocuje všechno, takže se podle svých pravidel může oproti skutečnosti seknout víc než kdybych si to vyhodnocovala celé sama. Proto to pro mě není „zapsání jednoho čísla“, ale zkoumám toho víc a porovnávám. :nevim:

no právě…a tenhle přístroj těžko vyhodnotí něco jiného než teplotu, tak to bude ještě nepřesnější :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14076
8.8.13 15:06

@alenka84 Jo to jo, proto bych do tohohle přístroje nešla. Ale někomu to fungovat může, dokonce bych řekla, že mně by to stačilo, ten skok mám celkem výrazný a jinak teploty dost stabilní, takže by to asi nechybovalo. Ovšem nepoučená, bez zkušeností a za účelem antikoncepce - to by byl velký risk.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14076
8.8.13 15:07

@Elilen Můžeš se přidat do skupiny PPR ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15977
8.8.13 15:37

@alenka84 @Litta Takže je to zase nějaká blbost, díky. :)
Nikdy jsem se o tyto věci nezajímala a tak mi všechno přijde strašně složité. Do toho mám teď tělísko, takže (pokud jsem správně pochopila) ovulaci ani nemám. A tak jsem si hned po vyndání chtěla zjišťovat, zda mám MS pravidelnou a zda jí vůbec mám. Tělísko totiž bylo zavedeno hned po šestinedělí. A toto mi zkrátka přišlo jako fajn a jednoduché řešení. A kdybych později používala toto místo tělíska, tak už po třech letech jsem na tom finančně stejně. (Jen je teda blbé, že bych se pořád musela hlídat a kdyby byli plodné dny a konečně bychom oba měli chuť, tak bychom nemohli. )

Možná budu mít hloupé otázky, ale jaký teploměr používáte? A musíte se měřit hned ráno v posteli? A ovulační testy (podobné jako mamatesty) zobrazí pozitivu jen dny, kdy ovulace probíhá?

@Litta Pokud vám nebude vadit mých spousta dotazů, tak se ráda přidám. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14076
8.8.13 15:56

@Elilen Ono to nemusí fungovat jen jako můžeme/nemůžeme - my máme v plodné dny kondom a to párkrát za měsíc ani moc obtěžující není.
Teploměr mám obyč digitál, měřím ráno po probuzení (ideální je každý den ve stejnou hodinu, ale mně se to moc nemění a už to mám celkem vypozorované, takže na to občas kašlu :mrgreen: ).
Ovulační testy jsem chtěla kdysi zkusit jako ověření, ale pořád tu čtu, jak je to tak zvláštně nespolehlivé, že jsem se na ně vykašlala. :nevim: Někomu to ale můžou ukázat pěkně. Pozitivní je asi 12-48 hodin před ovulací, všude se to taky uvádí jinak a každé tělo se asi taky trochu odliši, takže to mi ve výsledku přijde ještě nespolehlivější (navíc pozitivní test se poznává někdy těžko, protože čárka jen sílí a slábne, není to jako u těhotenských, kdy buď je, nebo není).

Ve skupině se toho teď zas tak moc neřešilo, protože jsou tam zatím spíš jen holky zkušené, takže naopak, aspoň bude co řešit. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
569
8.8.13 16:23

@Elilen Ahoj, určitě se k nám přidej :) Doplňuju, že digitální na 2 desetinná místa. Rtuťový taky jde, ale potřebuje delší dobu měření (3 nebo 5 minut?). Od doby, co sleduju teplotu a další osobní příznaky plodnosti tak jsem i jakoby klidnější. Je opravdu skvělý vědět, co se v tvém těle zrovna děje :) Jak píše Litta, zas tolik disciplíny, jak se někdy uvádí, potřeba není :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14076
9.8.13 01:58

@Luci1986 Btw četlas příbalák/info k teploměru? Já našla dvoumístné jen s přesností na jedno místo… (Ahaa… :D)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
569
9.8.13 15:39

@Litta hm před třema rokama jsem to četla, ale to si nevzpomínám, vzpomínám si, že tam bylo psáno že se má měřit v pochvě, což mě naštvalo (protože to není pravda) a no možná jsem už dál nečetla :D mám značku microlife

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama