Cysta, ach jo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mysiceles
Kecalka 235 příspěvků 24.09.18 14:40
Cysta ach jo

Ahoj holky,

Lékař mi objevil těsně po ovulaci cystu 22 mm, prasklou, a chce mě vidět po MS ( za týden cca ). Žádné bolesti nic zatím nemám. Je možné nějak tomu pomocí aby zmizla? Kontryhel třebas? Strašil mě laparoskopií ale absolutně se mi na ní teda nevhce. :( Přece když měla 2 cm, a i byla dokonce prasklá, tak to není nic hrozného ne? :nevim:

Reakce:
Nimie
Nadpozemská drbna 26056 příspěvků 24.09.18 15:13

@Mysiceles a vysvětlil proč laparoskopie, když cysta praskla? Neobává se spíš toho, že tam pak bude znovu? Co se týče zmizení… když už praskla, tak už je tam jen bordel z ní a ten se postupem času vstřebá. Pokud byla takhle malá a nemáš bolesti, není to tak hrozné. Asi bych do toho být tebou naopak moc nešťourala, počkala si na opakovanou kontrolu a zjistila co že konkrétně má s tebou lékař v plánu.

tininas
Ukecaná baba ;) 1422 příspěvků 24.09.18 15:30
@Mysiceles píše:
Ahoj holky,Lékař mi objevil těsně po ovulaci cystu 22 mm, prasklou, a chce mě vidět po MS ( za týden cca ). Žádné bolesti nic zatím nemám. Je možné nějak tomu pomocí aby zmizla? Kontryhel třebas? Strašil mě laparoskopií ale absolutně se mi na ní teda nevhce. :( Přece když měla 2 cm, a i byla dokonce prasklá, tak to není nic hrozného ne? :nevim:

Ahoj.

Cysty většinou mizí s menstruací, takže nejspíš je to i osud i té Tvé. Takže se moc nestresuj.

Nechápu, proč hned laparoskopie. Cysta jde odstranit i pomocí punkce. Což je mnohem šetrnější zákrok.

Ty se nestresuj, pokud Tě cysta: a/ nebolí; b/ nechceš otěhotnět, tak bys o ní prakticky bez lékařského vyšetření nevěděla.

A dle mé zkušenosti se cysty zbavit nejde. Snad jen těhotenstvím a kojením. Ale to se bavím o endiometrických. :)

Mysiceles
Kecalka 235 příspěvků 24.09.18 15:44
@tininas píše:
Ahoj.

Cysty většinou mizí s menstruací, takže nejspíš je to i osud i té Tvé. Takže se moc nestresuj.

Nechápu, proč hned laparoskopie. Cysta jde odstranit i pomocí punkce. Což je mnohem šetrnější zákrok.

Ty se nestresuj, pokud Tě cysta: a/ nebolí; b/ nechceš otěhotnět, tak bys o ní prakticky bez lékařského vyšetření nevěděla.

A dle mé zkušenosti se cysty zbavit nejde. Snad jen těhotenstvím a kojením. Ale to se bavím o endiometrických. :)
lachtanice86
Kelišová 6671 příspěvků 24.09.18 15:46

@Mysiceles taky se může stát že se po ms náplní znovu. Nebo úplně odejde. Proto tě chce vidět. Nic na podporu zmizení není a rozhodně bych nezačínala kvůli tomu nějak blbnout. Prostě vydrz do kontroly. A já mám zkušenosti s cystama velké, bohužel takového charakteru které ani nepraskaly ani nemizely.

Mysiceles
Kecalka 235 příspěvků 24.09.18 15:47
@tininas píše:
Ahoj.

A dle mé zkušenosti se cysty zbavit nejde. Snad jen těhotenstvím a kojením. Ale to se bavím o endiometrických. :)

Právě, přijde mi, že je to zbytečný stres a ten navíc teď ještě nemám zapotřebí. Jediné co mě trápí je únava, ale ta je prý podle lékařů psychosomaticka. Jinak žádné krvácení mimo ms, žádné bolesti břicha, MS pravidelná + - dva dny, každý měsíc ovuluji.. a přesně, navíc, kdyby mě moje gynekoložka neposlala na vyšetření do nemocnice tak bych ani o té cystě nevěděla. Přeci nemusí hned každého operovat četla jsem že ty cysty jsou běžné :? Tak třebas jen chce mít předoperační vyšetření kdyby něco :nevim:

tininas
Ukecaná baba ;) 1422 příspěvků 24.09.18 15:53
@Mysiceles píše:
Právě, přijde mi, že je to zbytečný stres a ten navíc teď ještě nemám zapotřebí. Jediné co mě trápí je únava, ale ta je prý podle lékařů psychosomaticka. Jinak žádné krvácení mimo ms, žádné bolesti břicha, MS pravidelná + - dva dny, každý měsíc ovuluji.. a přesně, navíc, kdyby mě moje gynekoložka neposlala na vyšetření do nemocnice tak bych ani o té cystě nevěděla. Přeci nemusí hned každého operovat četla jsem že ty cysty jsou běžné :? Tak třebas jen chce mít předoperační vyšetření kdyby něco :nevim:

Má rada zní - neřeš to. Není to nádor. :)

sabi-na
Stálice 64 příspěvků 25.09.18 15:18
@Mysiceles píše:
Ahoj holky,Lékař mi objevil těsně po ovulaci cystu 22 mm, prasklou, a chce mě vidět po MS ( za týden cca ). Žádné bolesti nic zatím nemám. Je možné nějak tomu pomocí aby zmizla? Kontryhel třebas? Strašil mě laparoskopií ale absolutně se mi na ní teda nevhce. :( Přece když měla 2 cm, a i byla dokonce prasklá, tak to není nic hrozného ne? :nevim:

Pokud vím, tak pomáhá dieta, alespoň na čas. Ale je náročná bez lepku, cukru a hlavně mléčných výrobků. Chce to konzultovat, aby tomu člověk porozuměl.

A-nonym94
Kecalka 266 příspěvků 02.10.18 11:08
Punkce cysty

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je tady některá slečna/paní, která byla před stimulací k IVF na punkci cysty?

S přítelem jsme se chystali do CARu, když mi můj dr našel cystu.. prvně ji zkoušeli rozehnat injekcí, což nepomohlo, tak jsme se dohodli na punkci… můj dotaz zní, zda to měl někdo také tak a za jak dlouho po punkci jste mohli začít se stimulací? Chtěla bych se objednat do CARu ještě dnes( dnes tam zavolat, ať mi dají termín první schůzky), ať neztratíme čas, ale nevím, zda to není předčasné či zbytečné?

Děkuji za reakce :hug:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Je to vůbec ona? Premiérku Mayovou semlely dohady o brexitu, vypadá hrozivě

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé Velké Británie usilovně... číst dále >

Vidíme ho naposledy? Postránecký se dnes rozloučí s Krejzovými, čeká ho boj o zdraví

Uvidíme ho ještě někdy před kamerou? Populární herec Václav Postránecký se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >