Cytologie děložního čípku nový typ testů

Anonymní
18.8.21 22:09

Cytologie děložního čípku nový typ testů

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestliže jste se některá setkala s výsledkem cytologie děložního čípku, že nebylo možné pořádně test v laboratoři provést, protože bylo v děloze údajně velké množství hlenu. Doktorka mi stery klasicky udělala, poslalala vše do laboratoře a dnes mi volala sestra, že prý mám přijít na kontrolu za půl roku. Když jsem se jí ptala jestli tedy test dopadl špatně, tak mi řekla, že prý nebylo možné provést všechno protože pravděpodobně byl v děloze hlen. Víc jsem se s ní bavit nemohla, protože jsem zrovna řídila a nebyla jsem schopná řešit ještě svůj zdravotní stav.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
32539
18.8.21 22:21
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestliže jste se některá setkala s výsledkem cytologie děložního čípku, že nebylo možné pořádně test v laboratoři provést, protože bylo v děloze údajně velké množství hlenu. Doktorka mi stery klasicky udělala, poslalala vše do laboratoře a dnes mi volala sestra, že prý mám přijít na kontrolu za půl roku. Když jsem se jí ptala jestli tedy test dopadl špatně, tak mi řekla, že prý nebylo možné provést všechno protože pravděpodobně byl v děloze hlen. Víc jsem se s ní bavit nemohla, protože jsem zrovna řídila a nebyla jsem schopná řešit ještě svůj zdravotní stav.

A to poutili nejake nove testy nebo proc se ta diskuse tak jmenuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.8.21 22:23

@vokishka ano to jsem tam zapomněla napsat, používají už ty nové testy, které teď nově od ledna proplácejí pojistovny.

• Citovat
  • Nahlásit
1204
18.8.21 23:46

Jestli se nepletu, je to HPV DNA test a od ledna se proplácí ženám ve věku 35 a 45 let. Já na něm byla v lednu a problém nebyl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.8.21 00:01
@TinaAn píše:
Jestli se nepletu, je to HPV DNA test a od ledna se proplácí ženám ve věku 35 a 45 let. Já na něm byla v lednu a problém nebyl.

Asi ano. Mě jde o to, jestli je vůbec možné, aby kvůli hlenu, byl problém s testem v laboratoři? Přeci kdyby hlenu bylo hodně, musela by to lékařka vědět… :think:

• Citovat
  • Nahlásit
1204
19.8.21 00:05

Možná Dr. neodebrala stěr správně, zachytilo se málo buněk :nevim: netuším, každopádně jsem tohle nikdy neslyšela, že by se stalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.8.21 00:12
@TinaAn píše:
Možná Dr. neodebrala stěr správně, zachytilo se málo buněk :nevim: netuším, každopádně jsem tohle nikdy neslyšela, že by se stalo.

Díky. Taky jsem to slyšela poprvé.

• Citovat
  • Nahlásit
6508
19.8.21 06:25

Dělám v laboratoři, kde m. j. provádíme PCR na pohlavní choroby. Tam opravdu více hlenu vadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.8.21 08:16
@TinaAn píše:
Jestli se nepletu, je to HPV DNA test a od ledna se proplácí ženám ve věku 35 a 45 let. Já na něm byla v lednu a problém nebyl.

A tyhle testy jsou v něčem lepší?

Zakladatelko: mně takhle cytologie nevyšla protože jsem na čípku trochu špinila, za půl roku jsem šla znovu.

• Citovat
  • Nahlásit
1204
19.8.21 08:19
@Anonymní píše:
A tyhle testy jsou v něčem lepší?Zakladatelko: mně takhle cytologie nevyšla protože jsem na čípku trochu špinila, za půl roku jsem šla znovu.

Měly by být, tady kopíruju:

HPV test je novou, moderní automatizovanou metodou, která zjišťuje přímo přítomnost vysoce rizikových typů HPV infekce. Díky analýze DNA ze stěru děložního čípku je možno přesně určit přítomnost viru HPV a stanovit míru ohrožení rakovinou. Na rozdíl od tradiční cytologie tento test umožňuje zjistit přítomnost viru HPV mnohem dříve, než mohou být v důsledku jejího působení pozorovány přednádorové nebo nádorové změny na buňkách děložního čípku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.8.21 09:26
@Havlova píše:
Dělám v laboratoři, kde m. j. provádíme PCR na pohlavní choroby. Tam opravdu více hlenu vadí.

Díky za uklidnění. A to doktor při odběru nepozná, jestli je tam hodně hlenu? A když tedy hlen vadí, to pak nejste schopni test vůbec provést nebo ho uděláte, s nejasným výsledkem? Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
6508
19.8.21 09:33
@Anonymní píše:
Díky za uklidnění. A to doktor při odběru nepozná, jestli je tam hodně hlenu? A když tedy hlen vadí, to pak nejste schopni test vůbec provést nebo ho uděláte, s nejasným výsledkem? Děkuji

Jak kdy. Měl by to poznat, ale nevim, nejsem gynekolog. My máme v doporučení napřed otřít hlen a pak udělat odběr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat