Dá se v Brně nyní sehnat byt pro rodinu? Kde hledat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
AlexaD
Povídálka 43 příspěvků 12.07.19 21:02
Dá se v Brně nyní sehnat byt? Kde hledat?

Zdravím,
chci se zeptat na vaše názory, kde momentálně nejlépe zhánět byt v Brně. Popř. pokud sami prodáváte, tak klidně o nabídku do zprávy :)
Dostali jsme se do prekérní situace kdy pár měsíců před porodem musíme řešit bydlení :( Rozpočet na koupi máme, jde spíš o malý výběr na trhu, napadlo mě se tedy zeptat zde - představa je 3+1 nebo od 65m2, klidně starší, akorát s dobrou dostupností (do 20 min) MHD do centra. Panelák v pohodě.
Děkuji za všechny tipy k hledání i případné nabídky :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
mamina2017
Ukecaná baba ;) 1552 příspěvků 12.07.19 21:09

A jakou máte představu o ceně?

Cenarius
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 12.07.19 21:09

Zkusit Vinohrady, Lisen nebo Stary a Novy liskovec, kamenny vrch. Nebo nove staveny Kamechy. Ale tam za tento byt ceny i 5mega. Tezko rict, neni kde vybirat a co je je silene drahy.

mamina2017
Ukecaná baba ;) 1552 příspěvků 12.07.19 21:14

Podle zprávy bych řekla, že na to spěcháte, což je na prd.

AlexaD
Povídálka 43 příspěvků 12.07.19 21:18

@mamina2017 3,5 az 4,9m dle stavu, umisteni, velikosti…

@Cenarius Vinohrady a Lisen uz jsou na nas silene daleko, neplanujeme auto, takze je docela dulezita dostupnost MHD, klidne radsi starsi byt nez novy a 40min od centra MHD. Ale podivam se na ty Kamechy, neznala jsem :)
Momentalne jsme v Zabinach a usel nam tesne v baraku hezky byt za 4,1 :(

AlexaD
Povídálka 43 příspěvků 12.07.19 21:20

@mamina2017 tak realne to musime vyresit do jara 2020, uz jsem se smirila se stehovanim s miminem :roll: :roll: do te doby by byly nejake zalozni moznosti, ale pokud by se neco naslo i brzo, tak tim lip, nemela bych stresy a jedno stehovani lepsi nez dve.

mamina2017
Ukecaná baba ;) 1552 příspěvků 12.07.19 21:27

V tom případě Kamechy jsou pro vás taky daleko.

prceek55
Zasloužilá kecalka 648 příspěvků 12.07.19 21:32
@mamina2017 píše:
V tom případě Kamechy jsou pro vás taky daleko.

Přesně tak Kamechy jsou co se týče MHD daleko.. Zkuste se ještě podívat třeba na Slatinu bydlela jsem a spokojenost.. Trolejbusem do centra max 20 min :)

Cenarius
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 12.07.19 21:33

@AlexaD 40 minut MHD od centra je cele Brno  :)

AlexaD
Povídálka 43 příspěvků 12.07.19 21:39

@prceek55 diky za tip, na Slatinu jsem se zatim moc nezamerovala :)

@Cenarius no doufali jsme v Zabiny, Cerna Pole, Lesnou, Stare Brno, Jih, Komin a pod, treba ted to mame 13 minut jednim spojem na Ceskou, to je luxus :) Ale Klidne i nejake min popularni lokality :)

mamina2017
Ukecaná baba ;) 1552 příspěvků 12.07.19 21:46

To chce rozhodit sítě i o kamarádech, příbuzných, lidech z práce. My tak sehnali pozemek, jinak bychom do teď nic neměli :,(

AlexaD
Povídálka 43 příspěvků 12.07.19 21:52

@mamina2017 souhlas. To uz i mame, ale prave z okoli nikdo nevi, tak me jeste napadlo zkusit frekventovany diskuzak. Ta situace je momentalne fakt nic moc bohuzel.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.07.19 22:17

@AlexaD Zrovna Komín bych nedoporučovala. Je to klidne, krásné místo k bydlení, ale spolu s Reckovicemi celkem dost z ruky, z Brna mi tyto dvě lokality prijdou nejhur dostupné, resp. časově nejnáročnější. Skoda. Nas byt naprosto splňuje všechny vaše požadavky, v Bohunicich, ale určitě se ho nechystáme prodávat, spíš pronajímat. Stastnniu ruku pri vyberu. K.

chaela
Ukecaná baba ;) 2349 příspěvků 2 inzeráty 12.07.19 22:23

Taky teď hledáme, být, dům, pozemek…Ale teď je všechno šílené drahý, to se nedá. Máme byt dle vašich požadavků a aktuálně bychom za něj mohli chtít klidně o 1,5 mil víc, než za co jsme ho před cca 5 lety koupili. Teď se opravdu nevyplatí nic kupovat, otázka je, jak se to bude vyvíjet dál. Jinak bytů je vcelku dost, ale když vidím ty fotky a popis, potom cenu, tak opravdu nechápu.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 19806 příspěvků 12.07.19 22:27
@Anonymní píše:
@AlexaD Zrovna Komín bych nedoporučovala. Je to klidne, krásné místo k bydlení, ale spolu s Reckovicemi celkem dost z ruky, z Brna mi tyto dvě lokality prijdou nejhur dostupné, resp. časově nejnáročnější. Skoda. Nas byt naprosto splňuje všechny vaše požadavky, v Bohunicich, ale určitě se ho nechystáme prodávat, spíš pronajímat. Stastnniu ruku pri vyberu. K.

Komín je sice od centra dál, ale velmi příjemná čtvrt, a za mě atraktivnější než Bohunice :think: A zas tak daleko to není, Bystrc je ještě dál za Komínem ;)
Jinak zakladatelko, nezbyde ti než rozhodit sítě po známých, dát si inzeráty, koknout na Bezrealitky a podobně! Řada lidí přes RK prodávat nechce nebo nepotřebuje :think:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama