Dá se zjistit pohlaví embrya?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.19 13:59
Dá se zjistit pohlaví embrya

Dobrý den, zajímalo by mě, zda se dá zjistit pohlaví ještě netransferovaného embrya? Věděli jste to někdo před ET/KET?

Přečtěte si článek: Určení pohlaví dítěte - od kterého týdne?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
monzaj
Ukecaná baba ;) 1996 příspěvků 11.02.19 14:01

Pokud vím zjistí se to po vyšetření pgs.Ovšem pokud ti jde o výběr pohlaví tak to nejde.. zavádí se to nejkvalitnější.

eva valoi
Extra třída :D 11768 příspěvků 1 inzerát 11.02.19 14:01

Určitě se to dá zjistit. Chceš si vybrat pohlaví? Možná když připlatíš…

karkarka
Závislačka 3200 příspěvků 11.02.19 14:03

V pripade, že není vysetrene pgd,pgs tak neda. A i kdyz je vysetrene, pohlavi ti nereknou.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.19 14:04

@eva valoi Jen mě to zajímalo, podle mě, nebo spíš toho, co jsem slyšela, se to nedělá, nesmí.

Janli
Kelišová 7271 příspěvků 11.02.19 14:04

Pokud dělali genetiku embryí, tak embryolog pohlaví ví. Jestli ti to řeknou před zavedením je věc druhá, ale pochybuju o tom. Vybrat si nemůžeš. To lze jen v případě genetických vad vázaných na pohlavní chromozomy.

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1559 příspěvků 11.02.19 14:05

Dá, ale stojí to velký peníze. Zjišťuje se to za účelem výběru, pokud jeden z rodičů má přenosnou nemoc na určité pohlaví. Jestli si představuješ, že ti to zjistí a transferují ti holčičku, protože se ti líbí šatičky a sukýnky, tak to se fakt nesmí.

eva valoi
Extra třída :D 11768 příspěvků 1 inzerát 11.02.19 14:08

Nesmí, ale je to proveditelné, tudíž se to děje.

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1717 příspěvků 11.02.19 14:09
@Anonymní píše:
Dobrý den, zajímalo by mě, zda se dá zjistit pohlaví ještě netransferovaného embrya? Věděli jste to někdo před ET/KET?

Asi nejlevnější metoda je … počkat. 8)

veria
Generální žvanilka 24366 příspěvků 11.02.19 14:14

Da se to zjistit, bez indikace se vybírat nesmí, ale ono za peníze jde všechno ;)

chaela
Ukecaná baba ;) 1765 příspěvků 1 inzerát 11.02.19 14:21

Mně by v této souvislosti zajímalo, jestli to lékaři můžou říct po oplodnění. Třeba když už se ví, že se embryo ujalo. Ze by si někdo chtěl vybrat už jaksi nehrozí, tady jde už jen o zvědavost. No a oni tu informaci mají, tak proč ji nesdelit? Jde to?

Janli
Kelišová 7271 příspěvků 11.02.19 14:31

@chaela ano, potom to řeknou. Můžeš taky chtít k nahlédnutí protokol z genetiky a tam to je.

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1216 příspěvků 11.02.19 16:46

Dělali nám PGD, řekli že pohlaví vědí, ale že nám ho nesdělí, protože je to neetické. A to nám zůstalo jediné dobré embryo, takže o nějakém výběru nemohla být řeč,byli jsme jen zvědaví. Asi záleží jak kde.

karkarka
Závislačka 3200 příspěvků 11.02.19 18:15

@Serpentini nám právě taky odmítli sdelit pohlavi embrya; po pgs.a to taky zbylo jen jedno.

eva valoi
Extra třída :D 11768 příspěvků 1 inzerát 11.02.19 19:15

Tak jsou i tací, kteří by šli při nevhodném pohlaví na potrat.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Štiková podpořila Řepku a tvrdí, že měl Erbové naložit víc. Co na to Vlaďka?

Monika Štiková o sobě dala po delší době zase vědět. Tentokrát ale kupodivu... číst dále >

Hvězda Mostu! Zdeněk Godla platí za minulost: Topí se ve statisícových dluzích!

Díky seriálu Most! se ze Zdeňka Godly (44) stala hvězda první velikosti. Lidé... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >