Daně 2015 a jak to u nás bude?

46
26.1.16 11:39

Daně2015 a jak to u nás bude?

Ahojte, nevím jak to budeme mít s daňama, manžel pracuje normálně ve firmě, já jsem za rok 2015 brala mateřskou a pak rodičovskou a ještě jsem chodila na brigadu, ale výdělek byl malý. Pak mě firma proplatila ještě dovolenou. Máme čtyři děti, které má manžel jako slevu ve výplatě. Dotaz zní budou nám něco vracet na daních?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3044
26.1.16 11:44
@Ivouše píše:
Ahojte, nevím jak to budeme mít s daňama, manžel pracuje normálně ve firmě, já jsem za rok 2015 brala mateřskou a pak rodičovskou a ještě jsem chodila na brigadu, ale výdělek byl malý. Pak mě firma proplatila ještě dovolenou. Máme čtyři děti, které má manžel jako slevu ve výplatě. Dotaz zní budou nám něco vracet na daních?

Pokud jsi měla za 2015 výdělek menší než 68000kč hrubého, může si Tebe manžel odečíst z daní. Pokud máte třeba hypotéku, životko,…, i to se dá odečíst.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1412
26.1.16 12:35

Do hrubého výdělku připočti i mateřskou!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58808
26.1.16 12:52
@Ivouše píše:

otázkou je, kolik on vydělal, jestli Ty ses vešla do ročního limitu, jestli si Tě může odečíst, jestli máte jakés další výdaje atd.. děti může dostat ve formě bonusu, zbytek se odečítá, takže jestli vůbec jakés daně platil, toť taky otázka. Najeď si na měšec. cz, tam má tabulku pro přibližný výpočet daně - pokud znáš základní údaje - jeho výdělek, zaplacené pojištění, případné proplacené bonusy na děti atd, tak získáš bajoko představu, kolik by případně mohli vrátit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37
26.1.16 16:55

Holky, já jsem z toho taky docela jelen :oops:
Jsem vedena na ÚP, v listopadu a v prosinci jsem nastoupila na dohodu o provedení práce - výdělek vždy 4000kč hrubého. Manžel si mě chce odepsat z daní, co mu k tomu musím dodat: na ÚP zajdu, tam mi dají potvrzení že tam jsem vedena - to chápu, a potom:stačí nějaké čestné prohlášení o tom že jsem za rok 2015 vydělala 8000kč hrubého, nebo mi to musí potvrdit zaměstnavatel, nebo co musí doložit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1589
26.1.16 17:02

@dougal stačí potvrzení z úp a čestné prohlášení, že jste si nevydělala víc než 68000,–Kč, toť vše.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1589
26.1.16 17:06

@Ivouše nesmíte přesáhnout částku 68000,–hrubého - počítá se tam mateřská (rodičák ne) proplacená dovolená a brigáda- vše sečíst. Takže nejvíc záleží kolik Kč jste měla za dovolenou a kolik jste měla celkem v daném roce mateřskou. Pokud jste nepřesáhla částku 68000,–Kč a manžel odvedl nějaké daně, tak vám vracet budou, pokud odvedl víc než 24840,–Kč, tak vám tuto částku v vrátí, koukněte na pásky a sečtěte kolik za rok odvedl na daních, nebo spíš kolik by odvedl před tím než se mu odečetla sleva na děti. Je to trošku složitější, ale základ je, že vy nesmíte přesáhnout částku 68000,–Kč, kdyžtak mi písněte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama