Jak na daně

288
4.2.21 20:03

Daně...ma to pro me vyhodu?

Zdravim, mám takový dotaz k daním, jsem na to analfabet :).
Dělám si DP sama, ne v praci, a to z důvodu, že daním příjem z HPP a zároveň i příjem na vedlejší činnost na IČO.. dále k tomu daním ještě vedlejší pracovní poměr. A můj dotaz zní, pomůže mi danit vedlejší pracovní příjem vzhledem pak k doplatkuům k dani, OSSZ a zdravotnímu? Nebo je to právě naopak? Divný dotaz, vím.. doufám, že je tu někdo, kdo DP rozumí a vysvětlí.. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6755
4.2.21 20:09

Moc se nechytam. V DP resite DANE. Tam zdravotni neresite a ani OSSZ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
288
4.2.21 20:16

No jde mi de facto o ty doplatky pak na finančák, ossz a zdravotní.. jestli mi to tohle( vedlejší pracovní poměr) pak třeba sníží částku, ze které se počítají ty doplatky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74822
4.2.21 20:20

@Spagata Já nějak nechápu co řešíš, podle toho co píšeš si povinna podat daňové přiznání a do něj si povinna zahrnout všechny vyjmenované příjmy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6755
4.2.21 20:25

@Spagata jake doplatky? V DP uvadis VESKERE svoje prijmy. Socialni a zdravotni si resis jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
288
4.2.21 20:31

Asi pletu pojem a průjem a dohromady.. podám daňové přiznání, a z něho mi pak vyjde pak buď doplatek k dani nebo přeplatek, že… A jde mi o to, že když do daňového přiznání přiznám příjem, z HPP, z IČO a vedlejší prac. cinnosti, jestli ty daně zaplacené z každé výplaty ovlivní výši doplatku, který mi vznikne z příjmů na IČO.. asi stále se ptám jak tatar..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1961
4.2.21 20:38

Hlavní a vedlejší pracovní poměr už není, byl zrušen spolu s novym zákoníkem práce..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74822
4.2.21 20:43
@Spagata píše:
Asi pletu pojem a průjem a dohromady.. podám daňové přiznání, a z něho mi pak vyjde pak buď doplatek k dani nebo přeplatek, že… A jde mi o to, že když do daňového přiznání přiznám příjem, z HPP, z IČO a vedlejší prac. cinnosti, jestli ty daně zaplacené z každé výplaty ovlivní výši doplatku, který mi vznikne z příjmů na IČO.. asi stále se ptám jak tatar..

Mohou a nemusí, to zjistíš tím, že i to DP vyplníš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4725
4.2.21 21:01
@Spagata píše:

Příjmy od zaměstnavatelů máš daněné, takže potřebuješ dodanit příjmy z podnikání. Jsi povinna přiznat všechny příjmy vyjma zákonných výjimek. Jestli ti vznikne na dani přeplatek, nebo nedoplatek, neumím posoudit. Na webu máš přiznání v excelu, můžeš si to sama nasimulovat, co ti vyjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6608
5.2.21 06:46

Vedlejší pracovní poměr myslíš nějakou dohodu(DPP nebo DPČ)? Pokud jde o příjem zdaněný srážkovou daní, ten v přiznání uvádět nemusíš. Pokud jde o příjem zdaněný zálohovou daní, ten do přiznání uvést musíš. Ale v obou případech jde o závislou činnost, která doplatek zdravotního pojištění z podnikání neovlivní. Pouze u sociálního pojištění, pokud by byl příjem tak vysoký, že by ses dostala nad maximální hranici, tam by to vliv mít mohlo. Ale troufnu si říct, že to asi nebude tvůj případ, protože to by sis asi nedělala přiznání sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9075
5.2.21 11:52

@Hanula1212 Takže pokud je DPP do 10 tis. bez podepsaného prohlášení, nemusí se uvést v DP, i když DP podávám? Můžeš mě prosím odkázat na konkrétní paragraf?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6608
5.2.21 12:36

@Lendeš §36 odst.6 v návaznosti na §6 odst. 4 + §38g odst. 3 zákona o daních z příjmů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
878
14.2.21 21:51

Dobrý večer, moc prosím p. Hanula121 jestli byste my pomohla s daněmi, moc, moc vás prosím. Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6608
15.2.21 05:48
@sabinka098 píše:
Dobrý večer, moc prosím p. Hanula121 jestli byste my pomohla s daněmi, moc, moc vás prosím. Dekuji

Máte SZ

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat