Daňové přiznání - vratka daně

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
10
21.1.22 15:55

Daňové přiznání - vratka daně

Hezký den, maminky,
mám takový dotaz.
Všude čtu, jak je za PPM nárok na vratku daně, jenom netušil, jak to udělat :)
Pracovala jsem do 18.1. na HPP, potom jsem měla PN, ale až do 30.6. jsem měla žinost na vedlejší činnost.
Od 1.7. jsem čerpala 25 dní dovolené a na to navazovala PPM.
Daňové přiznání si udělám, to není problém, ale je něco, co to tu vratku musím udělat?
A jeden hloupý dotaz - do přiznání dávám jen údaje z Potvrzení o zdanitelných příjmech + příjmy a výdaje z podnikání? A mateřskou do toho nezahrnují? :lol:

Děkuji za rady ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14746
21.1.22 15:59
@TH98 píše:
Hezký den, maminky,
mám takový dotaz.
Pracovala jsem do 18.1. na HPP, potom jsem měla PN, ale až do 30.6. jsem měla žinost na vedlejší činnost.
Daňové přiznání si udělám, to není problém, ale je něco, co to tu vratku musím udělat?
A jeden hloupý dotaz - do přiznání dávám jen údaje z Potvrzení o zdanitelných příjmech + příjmy a výdaje z podnikání? A mateřskou do toho nezahrnují? :lol:Děkuji za rady ;)

Nechápu první dotaz. Mateřská se tam nedava, to není zdanitelny příjem. Dáš tam jen příjem ze zaměstnání, podnikání. Minus to co za tebe odvedl zamestnavatel na daních, minus slevy na dani a daňové bonusy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12781
21.1.22 16:11
@TH98 píše:
Hezký den, maminky,
mám takový dotaz.
A jeden hloupý dotaz - do přiznání dávám jen údaje z Potvrzení o zdanitelných příjmech + příjmy a výdaje z podnikání? A mateřskou do toho nezahrnují? :lol:Děkuji za rady ;)

To je nesmysl. PPM není zdanitelný příjem. Ten nikam neuvadis. Vratka na dani ti vyjde jen z toho co jsi odvedla ze zaměstnání a podnikání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82402
21.1.22 16:20

@TH98 Takze tobe zrovna zadna velka vratka neprijde, neb si toho moc neodvedla a logicky muzes dostat zpet jen to cos odvedla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
21.1.22 16:30

Děkuji moc všem a ještě jeden dotaz :D pokud slevu na dítě měsíčně využívá přítel - píšu si dceru do přiznání i já nebo jenom on :lol:

Děkuji ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14746
21.1.22 16:36
@TH98 píše:
Děkuji moc všem a ještě jeden dotaz :D pokud slevu na dítě měsíčně využívá přítel - píšu si dceru do přiznání i já nebo jenom on :lol:Děkuji ;)

Jen jeden z vás.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12781
21.1.22 17:04
@TH98 píše:
Děkuji moc všem a ještě jeden dotaz :D pokud slevu na dítě měsíčně využívá přítel - píšu si dceru do přiznání i já nebo jenom on :lol:Děkuji ;)

Může pouze jeden z vás.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82402
22.1.22 07:43
@TH98 píše:

Jenom on.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
84
22.1.22 13:27

Dobrý den mohu se vás prosím zeptat přítel má min. Mzdu ve vyplatnici mame dvě děti a neuplatňuje si je každý měsíc. Říkaly jsme že to Budem dělat jednou za rok. Ale teď otázka, vrátí mu celých cca 37500 nebo jen to co odvedl na daních? Děkuji tady v tom se nevyznám 😁 😁

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14746
22.1.22 15:39
@Pegi10 píše:
Dobrý den mohu se vás prosím zeptat přítel má min. Mzdu ve vyplatnici mame dvě děti a neuplatňuje si je každý měsíc. Říkaly jsme že to Budem dělat jednou za rok. Ale teď otázka, vrátí mu celých cca 37500 nebo jen to co odvedl na daních? Děkuji tady v tom se nevyznám 😁 😁

Děti jdou do mínusu, takže by měl dostat vše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
84
22.1.22 15:48

@JancaS84 děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.1.22 22:36

Kdy se dostávají daně v dubnu k výplatě? Budu je brát poprvé. Děkuji za odpověď

• Citovat
  • Nahlásit
14746
24.1.22 09:14
@Anonymní píše:
Kdy se dostávají daně v dubnu k výplatě? Budu je brát poprvé. Děkuji za odpověď

Podle toho jak to mzdovka stihne udělat. Buď v únorové výplatě (tj. v březnu) a nebo v březnové vyplate (v dubnu)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat