Dárek k 50. narozeninám, když má oslavenec vše

Napsat příspěvek
Velikost písma:
1292
14.2.23 07:58

Když má rád vino…jezdí třeba na nějaké vinařské akce? Vstupenka do salonu vin. A nebo má aspoň nějakého oblíbeného vinaře? Můj chlap má a tak jsem mu zavolala (od vidění se známe z vinařských akci) a požádala ho, o nějaká vína a zda by mi k tomu napsal osobní věnování. Poslal to v dřevěné bedně s moc hezkým věnovanim. A k tomu třeba sklenice s vybrousenym obrázkem (opravdu nemyslím květinu a číslo 50), dělají se jí fakt hezké, já nechává vybrousit prarodicum ke zlaté svatbě a bylo to moc hezké, jednoduché linie a žádný kýč jak bic :D

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
77701
14.2.23 07:58
@freeport píše:
Tohle bych fakt opravila :)

také mě to hned praštilo do očí, ale dostávám tady držky za taková upozornění

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1292
14.2.23 08:02
@Anonymní píše:
@Michelle_M **Je fakt, že jsem se sama jako autorka nad tou větou pozastavila, ale už jsem to tak nechala :mrgreen:. **
Jeho žena je mamka mého přítele. Jsou spolu skoro 30 let. V jedné slabé chvilce nám ale řekl, že by se znovu nikdy neoženil takhle mladý :mrgreen:. Takže i když jí určitě má rád, jde vidět že si společně strávený čas více užívá ona.**To by byl bezva nápad, kdyby nám domací vinotéka nebyla zatrhnuta právě z její strany ** :zed:

Ty jo a já jsem se s tím už několikrát setkala. Že když jsou to kulatiny, darek má být osobní a pouze pro tu osobu. Že dárky pro oba se dávají třeba k vánocům…překvapilo mě to, ale ok…

Ty jo a ta vinotela je zrovna fakt super nápad. Máme doma už asi 3r a je to pecka. Máme i takovou, že docela zapadla v obyvaku, je tichá a hlavně tam to vino dobre uskladnis. :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
24138
14.2.23 08:07

Předplatné některého z britských časopisů o zahradničení? Hodí se na zahradu i do práce
 https://www.prolandscapermagazine.com/…-world-live/

Vinná degustace v nějaké zajímavé vinotéce - tak aby ochutnal vína, ke kterým se jinak nemá moc šanci dostat.

Náhodné googlení (blbé je že by to chělo i s tím banketem a to už je 10. https://www.audience-bordeaux.cz/ na osobu )

https://www.neznami-vinari.cz/degustace/ (tady k tomu zase poukaz na nákup toho co tam ochutná) A teda budou tam fakt zajímavá vína.

tady pak jednotlivé italské regiony i s jídlem https://www.vinograf.cz/cs/30-degustace

Přinejhorším vinný sklípek - pro dvě osoby, ale nemusí brát manželku, může kamaráda.

Pokud není bývalý závodní pavec, ale rád plave, tak kurz totálního plavání - fakt to dost zlepší techniku kraulu.

Kus pralesa (spíš jako doplněk, třeba k tomu zahradnickému časopisu, samotný to je nic moc) https://www.novyprales.cz/ ) pak tam můžou jet na čundr.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
24138
14.2.23 08:09
@katyna1984 píše:
Pokud má rád víno, koupila bych láhev z roku jeho narození. U nás zatím vždy udělalo radost

tak buď by to musela být investiční flaška, která rozhodně přesáhne rozpočet a nebo je to obyčejný fake.

I když kecém, promiň - tohle by asi mohlo mohlo být pitelné a asi i pravé- na investice jedna flaška fakt není

https://www.viatempia.cz/rocnik/1973/

Příspěvek upraven 14.02.23 v 08:22

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3002
14.2.23 08:20
@stinga píše:
také mě to hned praštilo do očí, ale dostávám tady držky za taková upozornění

Nechtela jsem byt až tak rypava, člověk se splete, ale tohle fakt bije do oci.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
15971
14.2.23 08:24
@Ou píše:
tak buď by to musela být investiční flaška, která rozhodně přesáhne rozpočet a nebo je to obyčejný fake.

I když kecém, promiň - tohle by asi mohlo mohlo být pitelné a asi i pravé- na investice jedna flaška fakt není

https://www.viatempia.cz/rocnik/1973/

Příspěvek upraven 14.02.23 v 08:22

Za ty peníze se dá, nicméně já třeba známému objednal padesátiletý chlast rovnou z Francie, bylo to o třetinu levnější než u nás.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
24138
14.2.23 08:36
@Zumpa píše:
Za ty peníze se dá, nicméně já třeba známému objednal padesátiletý chlast rovnou z Francie, bylo to o třetinu levnější než u nás.

jako u tohohle typu prodeje, zejména v ČR bych se prostě bála - flašky pro hejly, co tomu nerozumí…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
18737
14.2.23 08:38

@Ou ta rioja vypadá dobre. Já dávám chlapovi ke 40. Rum za 7,5 tis. S tím, ze to je na pití. Dost by me mrzelo kdyby to skladoval, na to at si koupi jiný. @Zumpa jo u nás když už je tak za cca 500 euro, takže mám taky ze zahraničí za 300 z overeneho obchodu

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
24138
14.2.23 08:43
@hospodki píše:
@Ou ta rioja vypadá dobre. Já dávám chlapovi ke 40. Rum za 7,5 tis. S tím, ze to je na pití. Dost by me mrzelo kdyby to skladoval, na to at si koupi jiný. @Zumpa jo u nás když už je tak za cca 500 euro, takže mám taky ze zahraničí za 300 z overeneho obchodu

taky jsem na ní koukala :-D Ale osobne bych fakt dala buď ten časopis a kus nového pralesa, nebo ochutnávku u naturalistů + bych tam domluvila kredit na flašky.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
578
14.2.23 08:45

U nas v rodine se kulatiny v souvislosti s velikosti darku moc neresi. Tatka dostal lahev lepsiho rumu a upekli jsme s dcerou (vnuckou) dort. Jeho pritelkyne dostala velkou yankee candle, vino a kytku.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
18737
14.2.23 08:47

Jinak me ještě napadlo, ze jsem dávala manželovi jednou jízdu v tesle - řízení i svezení. Nějak okolo 3,5? Nějakou tu nejrychlejší verzi. Chtěl si to zkusit a profi řidič co si k tomu dovolí mnohem víc než ty je prý super zážitek. Chlap přijel vyplesklej :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2991
14.2.23 10:09

Jestli si rád hraje - nějakou exitgame
jestli rád zkouší nové věci - poukaz na střelnici (možnost zastřílet si ze zbraní, ke kterým se normálne nedostane), horolezecká zeď, potápění, paddleboard, ferraty,

na čundr zjistit, jestli se mu něco nehodí, odlehčený spacák, karimatka, batoh, baterka, nůž, stan apod.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2721
14.2.23 10:31

Vína, kterými naplní ten stojan? Něco do auta - třeba natahat jeho oblíbenou hudbu, třeba z cd, co má doma, na flashku, aby to mohl pouštět v autě? Rodokmen? Nevymýšlet potencialní nevhodné dárky a zeptat se, co by mu udělalo radost?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6886
14.2.23 12:05
@broskvová zmrzlina píše:
Adoptovat na jeho jméno zvíře v pražské zoo. :D :srdce:Peníze půjdou na stravu zvířátka a on bude mít v zoo u zvířete plaketku se svým jménem. Ještě dostane pěkný balíček s fotkou zvířete, certifikátem a dárkovými předměty. A navíc si to dárce (ty) může odečíst z daní. :mrgreen: U nás to hodně zabodovalo jako originální dárek.

Tak to je super. Budu mít 40 a tohle by mi udělalo radost. Hned to doma navrhnu.

Jinak my kupovali balíček na střelnici, jízdu v luxusním voze, pamětní minci s jeho obličejem z české mincovny, a nechali jsme udělat domácí zabijačkový balíček (tlačenka, jelita, škvarečky, paštička, uzené)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Breno poradna - podlahové krytiny

Ikona - Jiří Novotný

Jiří Novotný