Darovací smlouva náležitosti a rady

11.3.16 14:26

Darovací smlouva náležitosti a rady

Ahoj, jsme před přepisem domu..Píšeme darovací smlouvu, chtěli jsme ji od pravníka, jenže v našem okolí mají bud hodne práce nebo jsou k nezastižení..Možná jeden nám vyjde..Dávame mu tyden, aby si udelal čas nebo odnášíme námi napsanou smlouvu,..Chci se zeptat, hlavne tech co mají zkusenosti…Co by tam nemelo chybet..Jde o dům a pozemky..Jestli je daná nejaka uprava te smlouvy..odstavce to a to rozdelene atd..
A uplne nejlepší by bylo, kdyby se nasel někdo kdo by mi smlouvu poslal jak to měli oni..Samozrejme bez svých osobních udaju..Děkuju moc za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

71494
11.3.16 14:29

@Veronika19978 Ne, nijak to dané není, musí tam být identifikace darujícího i obdarovaného, přesná identifikace toho co se daruje, včetně toho, na jakém LV je to vedeno, jaké katastrální území… no a pak vlastně jen věta že darující daruje a obdarovaný dar přijímá, datum podpis, ověření na matrice či czech pointu. Hotovka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tunrida
11.3.16 14:35

Jestli se chystáte darovat celý dům nebo nějakou jeho poměrnou část, tak je ta smlouva naprosto jednoduchá. Může být formulovaná naprosto jednoduše, ale měli byste tam napsat údaje o dárci a obdarovaném, přesný popis nemovitosti (parc. číslo, výměru, list vlastnictví, katastr. území + případně ten poměr vlastnictví), je to dobrý tam dopsat, jak dárce nabyl práv k té nemovitosti (např. kupní smlouva ze dne… nebo dědické řízení apod.), odstavec, že je obdarovaný seznámen se stavem nemovitosti, informace, zda na nemovitosti jsou nějaká právní omezení a že o nich obdarovaný případně ví a potom ta věta daruje a přijímá. Vytisknout třikrát (já vždycky tisknu radši čtyřikrát :mrgreen: ), jednu kopii s ověřenými podpisy (nebo lze podepsat přímo na katastru) + návrh na vklad, který uděláte tady: https://nv.cuzk.cz/Web/Uvod.aspx

• Nahlásit
  • Citovat
71494
11.3.16 14:37

@Tunrida Souhlas, jen doplním, že to jak dárce nemovitost nabyl je v dnešní době zbytečný a akorát se v tom dá zbytečně udělat chyba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tunrida
11.3.16 14:38

Jako vzhledem k cenám, který je právník schopný si napálit za sepsání takový triviální smlouvy, bych klidně riskla, že jednou zaplatím litr za kolek navíc :lol: Když si to nechávala sepsat tchyně u právničky, tak bych těch pokusů mohla absolvovat klidně 6 8o

• Nahlásit
  • Citovat
Tunrida
11.3.16 14:39

@j.a.n.i1 Asi jo, když už je to všechno v digitálu :lol: To už je můj zvyk to psát do každý smlouvy :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
71494
11.3.16 14:41

@Tunrida Jojo, dřív se tam dokonce u věcí získaných před rokem 1993 musel i ten nabývací titul přikládat, ale od NOZ už je katastr zcela dostatečný údaj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.3.16 17:53

Diky moc holky.. To co jste řekli nějak mám.. Zítra sem poslu fotku ať mi to zkririzujete.. Můžu podpisy ověřit na poste? a udělám to Teda tak, ze vytisknu 2 x podepíše se to na poste a pak z toho udělám dvě kopie pro katastr, také na poste, a oni mi na ty kopie napíši, že se shodují s originálem, kde byli ty ověřený podpisy..?? akorát teď vědět do jakého patří k. u…nevím jestli Budejce nebo Sviny.. Ale když si ten barák vyjedu na katastru tak pod tím hned jsou Budejce.. To tam spis zavolám.. Už..jde o celý barák a pozemky k tomu..U baráku jsem napsala lv a číslo popisné.. Výměra není ani na katastru.. Jen výměra pozemku, na kterém stavba stojí..

A to hlavní.. Musí to být rozděleno do části..?? jako 1. Část - předmět darovacky, 2. Část ustanovení atd..?? Nebo stačí jen odstavce a aby to bylo tak nějak přehledné a mělo to hlavu a patu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71494
11.3.16 18:30

@Veronika19978 Pro katastr ti stačí jeden ověřený originál. A části to mít nemusí, celá moje darovačka měla 4 odstavce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.3.16 18:34

Ok dekuju..a ještě je nějaká lhůta od kdy, od podpisu darovacky se to musí odnést na katastr? a tomu baráku muži ve smlouvě říkat stavba nebo budova? jednou je i v katastru budova s c. p. A pak nad tím je nadpis informace o stavbě.. Tak ke to asi jedno ne?

Příspěvek upraven 11.03.16 v 18:43

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
532
11.3.16 18:37

@Veronika19978 Na netu je spousta vzorů - psala jsem si nedávno darovačku na procenta, takže trošku náročnější a všechno se to dá na netu najít :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71494
11.3.16 18:39
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tunrida
11.3.16 19:42

@Veronika19978 Nebudeš nic kopírovat. Až budeš mít tu smlouvu sepsanou, tak si ji 4× vytiskni. S jedním výtiskem půjdete na poštu udělat ověřené podpisy. Zbytek výtisku podepíšete normálně bez ověření. Prostě čistě jenom podpis.
Katastrální území bys měla zjistit v online nahlížení do katastru. De facto ho tam zadáváš přímo už při vyhledávání té nemovitosti.
Budovu vypiš jako: Budova č. p… nacházející se na pozemku č…, zapsaná v LV č…, katastrální území.
Nezapomeň potom ten samotný pozemek, na kterým ta budova stojí zapsat jako další nemovitost k převodu: pozemek č…, zapsaný na LV atd. + potom ty další pozemky, o kterých píšeš.

• Nahlásit
  • Citovat
11.3.16 23:31

@Tunrida ok dekuju moc..s tím k. u. to nějak vydedukuju.. Tu stavbu mám napsanou jak říkáš..čp, která stojí.. + dárce dále daruje pozemek c. o výměře, na kterém výše zmíněná budova stojí atd..tak snad to všechno klapne.. Pak dam kdyztak vědět s tím k. u., co mi to bude v nahlížení do katastru psát..

Ale asi to udělám ve dvou vyhotoveních, což napíšu i do smlouvy + kopie KN, raději ověříme podpisy na obou tech originálech (dárce + obdarovaný) a kopie necháme taky ověřit, že se shodují s origosema.. Aby to vše bylo v cajku, to by nemělo vadit ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71494
12.3.16 00:21

@Veronika19978 Na katastr nemůže jít kopie, tam musí být originál…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama