Darování embryjek?

alfie
9.10.05 22:15

darování embryjek?

ahoj všem snažilkám,
mám dotaz.S manželem jsme se pokoušeli dlouho otěhotnět, nešlo to, pak nastoupilo IUI,IVF, sice IVF vyšlo, ale oni mi to dali místo do dělohy do vejcovodu, takže se šlo na přerušení těhu kvůli mimoděložnímu těhotenství na odsranění vejcovodu. Pak měl přijít další pokus, nějak jsme na to už neměli nervy, nechali to plavat a plánovali si jiné věci.Pak to přišlo samo. Teď jsme v 32.tt a čekáme na vánoce přírůstek, je to v psychice!!! Lidičky, vykašlete se na to a ono to přijde samo.
Tak k dotazu. Od posledního IVF jsme měli zamražené 8 embryjek, zbyli mi už jen 3, kvalitní, čekající na další pokusy.Jelikož už na pokus nepůjdu, ani v budoucnu, ptám se, zda je možné je někomu darovat. Někdo dává spermie, někdo vajíčka, ale co lidé, kteří nemůžou ani jeden nic mít? Těm není možno pomoci darováním už „hotových“ embryjek?
Díky za odpověď.
Alfie

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

3743
9.10.05 22:28

Alfie, určitě se mohou darovat, ale informace Ti podá centrum, kde je máš uložené.
Jen bych se zeptala, jsi si jistá, že Ti dr. opravdu dal embrya do vejcovodu? Ono se někdy stane, že tam po transferu do dělohy doputují samy a místo, aby se vrátily zpět, zahnízdí tam.

Evka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
alfie
9.10.05 22:35

ahojky

ahojky,
jistá si jsem skoro na sto procent. Za prvé mě to dost píchlo, ostatní ženský na pokoji to prý vůbec necítily,jen já a za druhé jsem se na tuto doktorku informovala u jiné a bylo mi sděleno, že tahle je jen jako hostem tam v centru a moc to nedělá a moc dobrá taky není, že se jí to prý stává. No docela se divim, že za ty prachy, co tam člověk nacpe, dostane takovou KRÁAAVU, co ti to ještě pohnojí.Zkusím se tam zeptat.uvidím, ale v podstatě to nemusí ani nikomu vyjít, že? Ze 3 to je malá pravděpodobnost.. :(

• Citovat
  • Upravit
1817
10.10.05 09:35

ahoj,

urcite embryjka darovat lze. vzdyt je centra i nabizeji. budete ale muset asi podepsat nejaky souhlas.
drzim palec k porodu.

Marka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1236
24.5.16 12:40

Vím, že je to už stará diskuze, ale třeba mi někdo odpoví.
Máme zmražená 4 embrya, která už nebudeme potřebovat. Volala jsem do CAR ohledně dalšího postupu a informovala se na možnost embrya darovat neplodnému páru a bylo mi řečeno, že to dřív dělali, ale bylo to moc složité, tak od toho upustili. Máte někdo stejnou nebo opačnou zkušenost z poslední doby? Přijde mi škoda znehodnotit 4 kvalitní embrya, když by mohla někoho učinit šťastným.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18463
24.5.16 12:55

Nelze darovat, dříve šlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18463
25.9.16 20:20
@JULIENAN píše:
LZE DAROVAT SAMI JSME TO PODEPSALI ZÁŘÍ 2016

darovat embrya, tak to už je příliš přes čáru, jsem i proti darování vajíček a spermií, je to hnus

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
25.9.16 20:34

NO HORŠÍ JE V CARU PODEPSAT LIKVIDACI TO.JE TOTIŽ BĚŽNÝ FORMULÁŘ!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama