špatný spermiogram-jaký další postup?

1785
27.9.05 16:40

špatný spermiogram-jaký další postup?

Ahojka, moje sestra se delší čas snaží o druhé mimčo, nakonec je příčinou manželův špatný spermiogram. Bohužel nevím podrobnosti - zda je problém jen v počtu spermií nebo i morfologické změny atd.
Chtěla bych se zeptat, v jakých případech se doporučuje IUI a kdy je nutné IVF či jiné metody. U sestry by žádný problém být neměl. Čili jaké nejmenší množství je nutné k IUI?
Ještě je čeká vyšetření u androloga, ale chtěla bych ji nějak povzbudit, že to není beznadějné a že hned nemusí šetřit tisíce na umělé oplodnění, snad..
Díky
Jazzi a Matýsek 5m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14
30.9.05 17:03

Ahoj Jazzi,
zrovna dneska mi dělali IUI - manžel má mj. horší spermiogram. Tentokrát to bylo horší než posledně, ale na sále mi mj. řekla, že stačí aby min. 10 - 15% spermií bylo dobrých.
Moc toho nevím, kdyby něco, ozvu se.
Alma

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
723
1.10.05 15:09

Ahoj Jazzi, shodou okolností jsem řešila podobnou otázku - manžel má málo spermií a lékařka v IVF centru nám řekla, že jediná možnost pro nás je IVF. Pořád mi to vrtalo hlavou, tak jsem v poradně na neplodnosti.cz dávala na tohle téma dotaz. Dneska mi přišla odpověď od vedoucího lékaře Pronatalu. Napsal mi, že je to trochu složitější, ale v podstatě platí, že nezáleží jen na celkovém množství spermií, ale že na IUI musí být alespoň 1 mil. dobře pohyblivých. Je mi tím pádem jasné, že pro nás je IUI opravdu bezpředmětný. Před 2 měsíci jsme měli celé 3ks ze 100 000, při nových testech bylo sice celkový množství mnohem vyšší (cca 5 mil) ale co se týče pohyblivých asi to taky žádná sláva nebyla. :( Držím palce, aby na tom Tvoje sestra, resp. její manžel, byla líp!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2263
1.10.05 16:25

Jazzi,
IUI se dělá opravdu jen při menším zhoršení, tzn. že musí být spermijky pohyblivé a silné samy oplodnit vajíčko. Bohužel přesné počty a procenta nevím, náš případ je totiž ten horší. Musíme podstupovat IVF+ICSI. Manžův spermiogram je dost špatný, takže vše za něho musí udělat doktoři. Opravdu je to docela velká finanční zátěž, takže doufám, že tvá sestra bude na tom lépe než my :) !
Už jsme měli dva pokusy a jeden KET, teď právě čekáme jak to dopadlo. pokud ne, tak nás čeká už jen poslední hrazený pokus a potom už vše sami, strašná představa :roll: !
Držím pěsti! Kati

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
4.10.05 14:11

Spatny spermiogram

Ahoj Jazzi,

zkus kouknout do starsich diskuzi na emiminu.
Urcite stoji za to zacit manzela dopovat vitaminy plodnosti - tim se nikdy nic nezkazi, pokud se dodrzuje davkovani - selen, zinek a vitamin e.

Urcite by jsi v diskuzich nasla i prispevky od holcin, kde spermiogram byl temer katastrofalni a presto otehotnely prirozenou cestou!!!
Nejlepsi reseni by meli sestre doporucit v centru reprodukcni mediciny a samozrejme by s ni meli probrat moznosti dalsiho postupu. Pokud ma jakekoliv pochybnosti zasla bych na konzultaci do dvou center, ale my jsme byli s pristupem spokojeni takze jsme verili (GEST, Praha 5). Hodne informaci se da najit i na internetu a samozrejme i na strankach jednotlivych center reprodukcni mediciny.

Dulezite je udrzet chladnou hlavu a vzit rozum do hrsti! Samozrejme by bylo uzasne kdyby stacilo IUI - inseminace, ale ani IVF - umeleho oplodneni se neni treba bat! Ver mi, mam ho za sebou a jsem 25tt a vse je OK. Dulezite je verit, ze to vyjde, a ze to spolu s manzelem zvladnou a vyjde to!!! Otazku penez bych zatim neresila, ted je dulezite byt v pohode a znat moznosti a pak uz jen udelat to spravne rozhodnuti. Drzim palecky a posilam sestre tehotensky prskanec pro stesti Jarka + lednacek 25tt :wink:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama